Phil Collins w złym stanie. "Jest o wiele bardziej unieruchomiony"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Phil Collins ma problemy ze zdrowiem

Mike Rutherford, gitarzysta i basista legendarnej brytyjskiej grupy Genesis, ujawnił w wywiadzie w BBC Breakfast, jak aktualnie czuje się 72-letni wokalista Phil Collins. Wypowiedź muzyka jest ważnym sygnałem dla fanów, którzy martwią się o zdrowie znanego z ogromnych sukcesów artysty, którego ostatnie lata były naznaczone poważnymi problemami zdrowotnymi.

Phil Collins dołączył do zespołu Genesis w 1971 roku, zastępując Petera Gabriela i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych członków zespołu, zyskując pozycję frontmana i głównego wokalisty. Genesis jest jednym z najbardziej popularnych zespołów rockowych na świecie, sprzedając ponad 150 milionów płyt. Phil Collins opuścił Genesis w 1996 roku, aby skoncentrować się na solowej karierze, podczas której zdobył osiem nagród Grammy, sześć Brits i dwa Złote Globy. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie Źródło: "Co Za Tydzień"

Phil Collins ma problemy ze zdrowiem

W 2021 roku Phil Collins ogłosił powrót na scenę z zespołem Genesis. Muzyk przekazał, że dołączy do swoich kolegów z zespołu na trasie koncertowej, co wywołało wielkie emocje wśród fanów. Jednak z uwagi na problemy zdrowotne artysty, wielu fanów obawiało się, czy będzie on w stanie występować na scenie w pełnej formie.

W ciągu ostatniej dekady Phil Collins borykał się z licznymi problemami zdrowotnymi, które zmusiły go do korzystania z laski i wózka inwalidzkiego. W 2009 roku doznał urazu szyi w wyniku wypadku na scenie, co wymagało operacji, ale niestety po zabiegu stracił czucie w palcach. Aby móc grać na perkusji, musiał przyklejać pałeczki do rąk, ale w końcu zmuszony był zrezygnować z grania. W 2016 roku opublikował swoją autobiografię, w której opisał swoje zmagania z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków po rozwodzie z trzecią żoną. W 2017 roku ujawnił, że cierpi na cukrzycę typu 2 i poddał się leczeniu w komorze hiperbarycznej z powodu infekcji w ropniu na stopie. W 2019 roku doznał upadku w swoim pokoju hotelowym, co zmusiło go do odwołania dwóch koncertów.

Phil Collins, Tony Banks, Mike Rutherford z zespołu Genesis
Członkowie zespołu Genesis: Phil Collins, Tony Banks, Mike Rutherford Phil Collins, Tony Banks, Mike Rutherford z zespołu Genesis Źródło: Hulton Archive

Gitarzysta i basista Genesis, Mike Rutherford, poinformował fanów o aktualnym stanie zdrowia Phila Collinsa. Muzyk poruszył temat zdrowia 72-letniego wokalisty podczas promowania swojej nadchodzącej trasy z Mike + The Mechanics w radiu BBC. Podczas trasy na perkusji zagra syn Phila Collinsa - Nic Collins.

Jak wiecie, Phil jest trochę… Jest o wiele bardziej unieruchomiony niż kiedyś. To przykre. Na szczęście na trasie był w dobrym nastroju. Ma się dobrze, teraz jest w domu i cieszy się życiem. Pracował na to bardzo ciężko przez te wszystkie lata. Myślę, że cieszy się czasem, który spędza w domu.

Phil Collins kończy karierę

Zespół Genesis zakończył swoją trasę "The Last Domino?" w Londynie 26 marca 2022 roku, po wielu przesunięciach z powodu pandemii koronawirusa. Podczas ostatniego koncertu, Phil Collins występował na siedząco ze względu na swoje problemy zdrowotne. Po występie ogłosił oficjalnie zakończenie swojej kariery muzycznej. Artysta podziękował fanom za wsparcie i zdecydował, że opuszcza scenę, pozostawiając po sobie wspaniałe wspomnienia i swoją twórczość.

"Dzisiaj jest wyjątkowy wieczór. To ostatni koncert trasy i ostatni koncert Genesis. Wciąż nam trudno uwierzyć, że przyszliście nas zobaczyć. Tak, jutro znajdziemy sobie prawdziwą pracę" - powiedział wzruszony do przybyłych na koncert.

Phil Collins podczas ostatniego koncertu w 2022 roku
Phil Collins podczas ostatniego koncertu w 2022 roku Phil Collins podczas ostatniego koncertu w 2022 roku Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości