Piotr Sobociński nie zdążył poznać swojej synowej. Sławny operator zmarł w wieku 43 lat

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Michał Sobociński i Natalia Rybicka pozują ściance

22 lata temu odszedł jeden z najwybitniejszych ludzi polskiego kina. Współpracował między innymi z Andrzejem Wajdą, Jerzym Skolimowskim czy Wojciechem Hasem. Piotr Sobociński kręcił wówczas nowy film w Kanadzie. Zawału serca doznał we śnie.

Po ogromnym sukcesie takich tytułów jak "Trzy kolory: Czerwony", "Lawa. Opowieść o 'Dziadach' Adama Mickiewicza", czy "Dekalog" jego talent i umiejętności znali filmowcy na całym świecie. Nie dziwi zatem, że zlecenia otrzymywał z różnych, czasem bardzo odległych zakątków. Często podróżował z rodziną, jego żona, aktorka Hanna Mikuć, bardzo tego pilnowała. Tym razem jednak została z dziećmi w Polsce. Nikt nie mógł przypuszczać, że więcej się nie zobaczą.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Wojciech Mecwaldowski, Anna Smołowik o filmie "Niebezpieczni dżentelmeni"
Wojciech Mecwaldowski, Anna Smołowik o filmie "Niebezpieczni dżentelmeni" Źródło: "Co Za Tydzień"

Hanna Mikuć i Piotr Sobociński - historia miłości z planu filmowego

Poznali się na planie. Ona przed, on za kamerą. Szybko zdecydowali, że wspólny czas chcą spędzać nie tylko zawodowo. W 1983 roku na świat przyszedł ich pierwszy syn Piotr Junior, cztery lata później - Michał, a najmłodsza, Maria, urodziła się po kolejnych siedmiu. W tym czasie Piotr Sobociński odnosił spektakularne sukcesy, co wiązało się z ciągłymi wyjazdami. Hanna Mikuć postawiła na rodzinę i zdecydowała, że będą podróżować razem.

"Mąż pracował na całym świecie, a my jeździliśmy razem z nim. Dzieci chodziły do szkoły za granicą. Plusem było to, że nauczyły się angielskiego" - mówiła w jednym z wywiadów Hanna Mikuć. "Dzięki temu, że mama jechała z moją siostrą, moim bratem i ze mną zawsze tam, gdzie tata pracował, nasza rodzina przetrwała" - wspominał starszy syn filmowca Piotr Sobociński.

Dzieci Hanny Mikuć i Piotra Sobocińskiego poszły w ślady rodziców

Tragiczna informacja dotarła do rodziny 26 marca 2001 roku. Operator poczuł się gorzej podczas zdjęć i kolejny dzień spędził w hotelowym łóżku. Tej nocy doznał zawału serca i zmarł we śnie.

Jakiś czas później Anna Mikuć zdecydowała się powrócić do zawodu. W ślad rodziców poszła cała trójka młodych. Piotr i Michał odziedziczyli talent ojca, stale mnożąc zlecenia i nagrody. Maria Sobocińska popularność zyskała stosunkowo niedawno, wcielając się w serialową rolę twórczyni aplikacji, służącej ulepszaniu życia intymnego kobiet.

Młodszy syn Piotra Sobocińskiego ożenił się niedawno z aktorką Natalią Rybicką. Para nie obnosiła się publicznie ze swoimi zamiarami. Ślub był kameralny, z dala od mediów. Młodzi spotkali się w gronie najbliższych w okolicznościach pięknej Sycylii. Wcześniej oświadczyli się sobie w nie mniej romantycznej Wenecji. Para wychowuje trójkę dzieci. Dwoje pochodzi z pierwszego związku Michała Sobocińskiego, a niecały rok temu przyszła na świat ich wspólna córka, Helenka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości