Gwiazdy

Plebiscyt #Co za Rok! w Co za Tydzień Online. Poznaj nominowanych w kategorii "Gwiazda Filmowa Roku 2022"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Plebiscyt #Co za Rok! Kategoria: Gwiazda Filmowa Roku

Serwis Co za Tydzień Online świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji zapraszamy was do pierwszej edycji Plebiscytu #Co za Rok!, w którym wybierzemy zwycięzców w czterech kategoriach. Poznajcie nominowane osoby w kategorii "Gwiazda Filmowa Roku 2022".

Cozatydzien.tvn.pl właśnie skończył rok. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was coś wyjątkowego. Właśnie ruszył Plebiscyt #Co za Rok!, w którym wyłonimy zwycięzców w czterech kategoriach: "Odkrycie Roku 2022", "Gwiazda Filmowa Roku 2022", "Gwiazda Muzyczna Roku 2022", a także "Inspiracje Roku 2022".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Plebiscyt Co za Rok! Poznaj nominowanych i zagłosuj
Plebiscyt Co za Rok! Poznaj nominowanych i zagłosuj Plebiscyt Co za Rok! Poznaj nominowanych i zagłosuj

Plebiscyt #Co za Rok! Poznaj nominowanych w kategorii "Gwiazda Filmowa Roku"

Gwiazda filmowa roku 2022 – to kategoria, która przede wszystkim docenia kunszt aktorski i wybitne role. Przełomowe w życiu aktorów, przełamujące własne ograniczenia i zapadające widzom w pamięci na długie lata. Teraz zapoznajcie się z sylwetkami osób nominowanych w kategorii "Gwiazda Filmowa Roku 2022". Kto według was zasługuje na zwycięstwo? 

W kategorii "Gwiazda Filmowa Roku 2022" nominowani zostali:

  • Bartosz Gelner za stanowczość i odwagę, która doskonale wpasowuje się w obraz polskiego buntownika, jak choćby w roli Tomasza Mrówca w serialu "Szadź"
  • Dawid Ogrodnik za bycie największym kameleonem polskiego kina, który w każdej roli jest wiarygodny i dostarcza widzom niezapomnianych emocji, jak choćby w filmie "Johnny" jako ksiądz Jan Kaczkowski
  • Aleksandra Popławska za niepokorną, ale i trudną do złamania komisarz Polkowską w serialu "Szadź"
  • Piotr Trojan za niezwykle odważne i pełne emocji role Patryka w filmie "Johnny" oraz ogarniętego mrokiem Macieja w "Szadzi"

Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda Filmowa Roku" - głosuj na Bartosza Gelnera

Bartosz Gelner urodził się 25 kwietnia 1988 roku w Katowicach. W 2012 roku aktor ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła mu rola Aleksandra Lubomirskiego w filmie "Sala samobójców" z 2011 roku.

Niedlugo później aktor pojawił się w takich produkcjach jak: "Płynące wieżowce", "Kobieta sukcesu" czy "Legiony". Już od dwóch lat aktor wciela się w postać Tomasza Mrówca w serialu "Szadź", który pokochali widzowie. Historia seryjnego mordercy Piotra Wolnickiego (w tej roli Maciej Stuhr) oraz podążającej za nim policjantki Agnieszki Polkowskiej (w tej roli Aleksandra Popławska) rozgrzała widzów do czerwoności.

Jej prawą ręką jest właśnie komisarz Tomasz Mrówiec, który dzięki swojej roli zyskał spore grono fanów.

Bartosz Gelner jest jednym z popularniejszych aktorów młodego pokolenia. Co o nim wiemy? Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda Filmowa Roku" - głosuj na Dawida Ogrodnika

Dawid Ogrodnik urodził się 15 czerwca 1986 roku w Wągrowcu. W 2012 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Aktor na początku wcielał się w epizodyczne role, jednak los uśmiechnął się do niego w 2012 roku, kiedy zagrał postać Sebastiana Rahima Salberta w filmie "Jesteś Bogiem".

Kolejnym szeroko nagradzanym filmem, w którym Ogrodnik zagrał główną rolę, był film "Chce się żyć", a po nim były kolejne: "Ostatnia rodzina", "Cicha noc", "Ikar. Legenda Mietka Kosza" czy "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".

W 2022 roku premierę miał film "Johnny", w którym Dawid Ogrodnik wcielił się w postać ks. Jana Kaczkowskiego. Film cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów, a postać wykreowana przez Dawida Ogrodnika zachwyciła krytyków.

Dawid Ogrodnik
Dawid Ogrodnik o trudnych doświadczeniach Dawid Ogrodnik Źródło: MWMEDIA

Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda Filmowa Roku" - głosuj na Aleksandrę Popławską

Aleksandra Popławska urodziła się 17 marca 1976 roku w Zabrzu. W 1999 roku ukończyła wydział aktorski we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Widzowie mogli oglądać ją m.in. w serialach: "Na Wspólnej", "39 i pół" czy "Odwróceni"; w filmach: "Testosteron", "Kobiety Mafii" czy "Jak się pozbyć cellulitu".

Aleksandra Popławska przez lata kariery wykreowała wiele znakomitych ról zarówno tych teatralnych, filmowych, jak i serialowych. Już od dwóch lat wciela się w postać policjantki Agnieszki Polkowskiej w serialu "Szadź", która śledzi seryjnego mordercę Piotra Wolnickiego (w tej roli Maciej Stuhr).

Jej postać tak bardzo spodobała się widzom, że nie mogło jej zabraknąć w naszym Plebiscycie.

Aleksandra Popławska - kim jest, skąd pochodzi, kariera, Szadź, Instagram Źródło: MWMEDIA

Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda Filmowa Roku" - głosuj na Piotra Trojana

Piotr Trojan  urodził się 6 czerwca 1986 roku. Aktorstwo było jego największym marzeniem. W 2009 roku ukończył łódzką filmówkę. Aktor od tego czasu pojawiał się w wielu produkcjach, jednak w rolach drugo- lub trzecioplanowych.

Wszystko zmieniło się, kiedy w 2020 roku swoją premierę miał film, oparty na faktach. Mrożąca krew w żyłach Tomasza Komendy, który niesprawiedliwie spędził w więzieniu 25 lat, rozgrzała widzów do czerwoności. "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" szybko stało się hitem, a w rolę głównego bohatera wcielił się właśnie Piotr Trojan.

W 2022 roku swoją premierę miał film "Johnny", w którym Piotr Trojan wystąpił w roli Patryka Galewskiego. Widzowie pokochali go za tę postać, a aktor prywatnie zaprzyjaźnił się ze swoim filmowym "pierwowzorem".

Z kolei mroczna i intrygująca postać Macieja w "Szadzi" pokazała jeszcze inne oblicze Piotra Trojana, wywołujące ciarki na plecach miłośników kryminałów.

Piotr Trojan
Piotr Trojan Piotr Trojan Źródło: MWMEDIA

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości