Gwiazdy

Pogrzeb Elżbiety II. Księżna Kate z dziećmi żegna królową. Jakie stroje ich obowiązują?

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Pogrzeb Elżbiety II: królowa Kamila i księżna Kate z dziećmi

19 września 2022 brytyjska rodzina królewska żegna swoją ukochaną matkę, babcię, królową. Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. W dniu pogrzebu zjednoczyła się cała jej rodzina. Dzieci księżnej Kate i księcia Williama towarzyszą swoim rodzicom podczas uroczystego pożegnania ich prababci.

Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się w Opactwie Westminsterskim. Ciało monarchini zostanie przewiezione do zamku w Windsorze. Elżbieta II zostanie pochowana w kaplicy św. Jerzego. Zastanawiano się, czy najmłodsi członkowie rodu królewskiego pojawią się na uroczystości. Dzieci książęcej pary Kate i Williama wzięły udział w pożegnaniu królowej.

Dzieci uczestniczą w pogrzebie Elżbiety II

Na zdjęciach widać przejazd żałobników. Stroje członków rodziny królewskiej zostały dobrane z należytym szacunkiem dla zmarłej królowej. Dzieci również musiały prezentować się z klasą. 9-letni George i 7-letnia Charlotte towarzyszyli rodzicom w tym szczególnym dniu. Zabrakło tylko 4-letniego Louisa.

Warto zwrócić uwagę na nakrycie głowy księżniczki Charlotte. Podobnie jak mama założyła kapelusz.

Pogrzeb Elżbiety II: księżna Kate Middleton
Pogrzeb Elżbiety II: księżna Kate Middleton Pogrzeb Elżbiety II: księżna Kate Middleton Źródło: Getty Images Europe
Pogrzeb Elżbiety II: Księżna Kate z dziećmi
Pogrzeb Elżbiety II: Księżna Kate z dziećmi Pogrzeb Elżbiety II: Księżna Kate z dziećmi Źródło: Getty Images Europe

Jakie stroje obowiązują na pogrzebie Elżbiety II?

Członków rodziny królewskiej obowiązują specjalne zasady. Elżbieta II zdecydowała, że podczas pogrzebu księcia Filipa wszyscy mężczyźni powinni prezentować się w garniturach. Teraz król Karol III uznał, że mile widziane są mundury wojskowe. Zgodnie z królewską etykietą, uczestnicy pogrzebu, którzy nie założą munduru, powinni być ubrani na czarno. Stroje w jasnych kolorach są zabronione. Wszystkie kobiety będą miały na sobie czarne suknie, czarne buty i czarne rajstopy, a także tradycyjny kapelusz i koronkowy czarny welon.

Król Karol III zdecydował, że żałoba potrwa jeszcze przez tydzień po pogrzebie królowej Elżbiety II.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości