Przełomowe wieści o księżnej Kate. Przekazano, jak przebiega jej leczenie

Księżna Kate
Księżna Kate
Źródło: Getty Images AsiaPac
Księżna Kate jest w trakcie leczenia nowotworu, który wykryto u niej podczas operacji jamy brzusznej i obecnie wciąż nie pokazuje się publicznie. Do królewskich obowiązków powrócił już natomiast książę William. Ekspert skomentował zachowanie następcy tronu i zdradził, jak obecnie czuje się Kate Middleton.

Księżna Kate nie pokazuje się publicznie od kilku miesięcy. Początkowo miało to związek z operacją jamy brzusznej, którą przeszła w styczniu, jednak potem okazało się, że stan zdrowia żony księcia Williama jest znacznie poważniejszy, niż przypuszczano. Tuż przed Wielkanocą Kate Middleton wydała oświadczenie i wyznała, że wykryto u niej nowotwór i obecnie jest w trakcie chemii zapobiegawczej. Ukochana następcy tronu tymczasowo porzuciła wszystkie swoje dworskie obowiązki i skupiła się na leczeniu. Nie spędziła także świąt z resztą rodziny królewskiej. Księżna Kate razem z księciem Williamem i ich dziećmi zaszyli się w wiejskiej posiadłości Anmer Hall.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Kalendarium choroby księżnej Kate. Kate Middleton ma nowotwór
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Królewski ekspert zdradził, jak przebiega leczenie księżnej Kate

Książę William również chwilowo zawiesił swoje obowiązki, by wesprzeć żonę. Przyszły król nie pokazywał się publicznie przez prawie miesiąc. Niedawno jednak razem z najmłodszym synem księciem Georgiem wspierał klub piłkarski Aston Villa podczas jednego z meczów. Obaj ewidentnie byli w świetnych humorach. Kilka dni później przyszły król wsparł potrzebującą część społeczeństwa i wziął udział w akcji charytatywnej.

Do zachowania księcia Williama odniósł się królewski ekspert Richard Fitzwilliams. Mężczyzna zauważył, że działania księcia Williama są jasnym komunikatem. Wszystko więc wskazuje na to, że leczenie księżnej Kate przebiega pomyślnie i już niedługo cała ich rodzina będzie mogła wrócić do pełnej aktywności.

"Rodzina królewska zdaje sobie sprawę, że każda rzecz, którą robią, to pewien komunikat wysyłany w przestrzeń publiczną w taki czy inny sposób. [...] To nie była tylko kwestia pojawienia się z George'em przy okazji, która była przyjemna. Chodziło o wysłanie sygnału, że wszystko jest jak zwykle. Gdyby Catherine tam była, byłoby fantastycznie, ale nikt tego od niej nie oczekuje. Ludzie nie spodziewaliby się tego po jej wiadomości wideo. Aktualnie się leczy i jej leczenie przebiega pomyślnie" – skomentował ekspert na łamach "The Sun".

Księżna Kate choruje na nowotwór

Księżna Kate bardzo długo ukrywała, że choruje na nowotwór. Żona księcia Williama ostatni raz była widziana publicznie w grudniu 2023 roku, a miesiąc później przeszła operację jamy brzusznej. Wówczas jednak Pałac Kensington zapewniał, że zabieg był planowany od dawna, a przyszłej królowej nie dolega nic groźnego.

Internauci zaczęli się jednak martwić tym, że nie pojawiają się żadne nowe informacje na temat stanu żony następcy tronu. W sieci można było więc przeczytać rozmaite teorie spiskowe, według których: Kate Middleton miała być w śpiączce, miała ukrywać czwartą ciążę, lub... przygotowywać się do rozwodu z księciem Williamem. W końcu jednak przyszła królowa zabrała głos i wyjaśniła wszystko poddanym.

Wyznała, że w wynikach histopatologii wykryto u niej komórki rakowe, co jak sama przyznała, było niemałym szokiem zarówno dla niej, jak i reszty rodziny królewskiej. Księżna Kate dodała, że milczała tak długo, ponieważ musiała wyjaśnić całą sytuację trójce swoich dzieci i przygotować je na wszelkie ewentualności.

"W styczniu w Londynie przeszłam poważną operację jamy brzusznej. Wówczas sądzono, że nie jest to stan nowotworowy. Operacja zakończyła się pomyślnie, jednak testy przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił, abym zapobiegawczo poddała się chemioterapii. Obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia. Oczywiście był to ogromny szok. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zachować prywatność ze względu na najmłodszych członków naszej rodziny. Jak możecie sobie wyobrazić, to wszystko wymaga czasu. Czasu dla mnie, żeby wydobrzeć po operacji i podjąć się leczenia, ale przede wszystkim czasu, żeby wytłumaczyć wszystko Georgowi, Chalotte i Louisowi w sposób odpowiedni dla nich i aby zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze i wyzdrowieję" – powiedziała księżna Kate w nagranym oświadczeniu.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images AsiaPac

podziel się:

Pozostałe wiadomości