Przemysław Kossakowski – wiek, wykształcenie, kariera, związki

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Przemysław Kossakowski

Przemysław Kossakowski to człowiek, który nie boi się żadnej pracy, ani wyzwań. Od 12 lat związany jest ze stacją TTV, w której podejmuje się prowadzenia ciekawych i oryginalnych formatów. Ogromną popularność zdobył dzięki programowi "Down the road", w którym już po raz trzeci wraz z dorosłymi osobami z zespołem Downa przemierza świat, by przełamywać stereotypy na ich temat.

Przemysław Kossakowski - wiek, wykształcenie

Przemysław Kossakowski urodził się w 1972 r. w Częstochowie. Tu również ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Po zakończonej szkole próbował wielu działalności, był nauczycielem, drwalem, mechanikiem samochodowym, pracował na budowie w Holandii, pielił cykorię we Francji i zbierał winogrona, itp. Po prawie 20 latach dorabiania malowaniem obrazów, kiedy był bez grosza, rozpadło się jego małżeństwo i czuł, że dopada go depresja, otrzymał niezwykłą propozycję pracy.

Do TTV został zatrudniony początkowo na miesiąc, jak wspomina w jednym z wywiadów, był wówczas bezrobotnym 40-latkiem. Miał być dokumentalistą, jednak gdy wysłano go na pierwszy samodzielny wyjazd do uzdrowiciela, okazało się, że nie do końca zrozumiał, na czym ma polegać jego praca i zasiadając przed kamerą sam przetestował na sobie pijawki i pozwolił rozpalić sobie ognisko na głowie. To spodobało się jego przełożonym i postanowili dać mu szansę. 

Od 2012 r. Przemek Kossakowski poprowadził całą serię programów, które były sporym wyzwaniem: 

"Kossakowski. Szósty zmysł" – podróżnik spotykał się ze znachorami na całym świecie;

"Kossakowski. Nieoczywiste" – tropi nieoczywistości tego świata;

"Kossakowski. Wtajemniczenie" – Kossakowski podróżuje i przybliża widzom życie plemion w różnych zakątkach świata;

"Kossakowski. Inicjacja" – podróżnik przeżywa różne sytuacje, które mogą się każdemu przydarzyć, jak np. bezdomność, więzienie, bycie niepełnosprawnym;

"Kossakowski. Być jak…" – Kossakowski stara się poznać życie bohatera każdego odcinka tak blisko, jak to możliwe, w programie wzięli udział: Michał Wiśniewski, detektyw Rutkowski, Michalczewski czy Siwiec.

"Co Za Tydzień" na koncercie w katowickim Spodku
"Co Za Tydzień" na koncercie w katowickim Spodku

Przemysław Kossakowski – związki

Przemysław Kossakowski był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Anita, która, jak donoszą media pracowała jako opiekunka młodzieży w wiejskiej świetlicy w Popielewie. Oboje angażowali się we współpracę z lokalną społecznością i pomagali rozwijać talenty artystyczne młodym ludziom. Nie wiadomo, co było przyczyną rozstania pary, jednak we wspomnieniach Przemka łączyło się to w czasie z tym, że nie miał pracy, środków do życia i popadał w depresję, zanim jego życie odmieniło się całkowicie.

Martynę Wojciechowską poznał w 2018 r., kiedy przypadkowo spotkali się w studiu "Dzień Dobry TVN". Podali sobie dłonie, spojrzeli w oczy i oboje byli zdumieni, że nigdy wcześniej na siebie nie trafili. Zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i choć Przemek dał Martynie swój numer telefonu, nie zadzwoniła, a on wyjechał na pół roku na Podlasie. Wszystko zmieniło się, gdy nagle pewnego dnia otrzymał pełnego gniewu smsa od podróżniczki, która zauważyła, że w jednym odcinków swojego programu jadł zupę z płetwy rekina. Wtedy właśnie postanowił, że postara się przekonać Martynę, że to tylko jedna z jego licznych wad. Zaczęli się poznawać bliżej, a podróżniczkę zachwyciło to, że Przemek mieszał na odludziu w chacie. Poczuła z nim bliskość. Martynie, jak wyjaśniał Przemek trudno było zaimponować, bowiem sama ma na swoim koncie wiele przygód i podróży. Natomiast na tyle poczuli więź ze sobą, że już rok później zaręczyli się, a w 2020 r. w październiku poinformowali fanów, że pobrali się. 

Przemek Kossakowski przyznał, że w jego życiu było dużo szaleństwa i do niczego przez wiele lat się nie przywiązywał. Gdy jednak związał się z Martyną Wojciechowską, poczuł, jak to jest funkcjonować w obrębie rodziny i nie brakowało mu poprzedniego życia, jak wspominał w jednym z wywiadów.

Niestety ich miłość nie przetrwała próby czasu i już 3 miesiące po ślubie Martyna Wojciechowska poinformowała fanów, że doszło do rozstania. Żadne z małżonków nie podało przyczyny rozpadu związku, choć wpis dziennikarki i podróżniczki sugerował, że nie było to z jej winy, a odejściem męża była bardzo zaskoczona.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości