Ralph Kaminski o depresji. "W tej chorobie nie ma lepszych czy gorszych"

Ralph Kaminski o depresji
Ralph Kaminski o depresji
Źródło: MWMEDIA
Ralph Kaminski udzielił najnowszego wywiadu, w którym opowiedział o swoich doświadczeniach z depresją. Muzyk przyznał, że kilka lat temu nie przypuszczał, że może dotknąć go taka choroba. Dziś mówi o zmianie myślenia i chęci przełamania tabu. Podkreślił, że depresja to nie powód do wstydu.

Ralph Kaminski to postać sceniczna, którą wykreował Rafał Kamiński, urodzony w 1990 roku w Jaśle. Swoją przygodę z mediami rozwinął w 2. edycji programu "X Factor", w którym wziął udział jako 23-latek. W show rywalizował z Dawidem Podsiadłą i Eweliną Lisowską. Przygodę z programem zakończył w trakcie eliminacji. Mimo wszystko odniósł sukces w branży. W 2016 r. wydał debiutancką płytę "Morze". Artysta komponuje kolejne oryginalne płyty i eksperymentuje ze swoim wyglądem.

Reszta artykułu poniżej wideo.

Bartek Jędrzejak szczerze o depresji
Bartek Jędrzejak powiedział o depresji
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Ralph Kaminski w wywiadzie o depresji. Mówi o swoich doświadczeniach

Ralph Kaminski pochwalił się sesją okładkową, która została opublikowana w magazynie "Elle". Artysta udzielił wywiadu, w którym nawiązał do swojej choroby.

"Wiosną 2017 r. zachorowałem na depresję, choć do tego czasu myślałem, że jestem ostatnią osobą, którą ta choroba dotknie. W najnowszym wywiadzie dla 'Elle' opowiadam o swoich przejściach. Mam nadzieję, że moja historia doda sił wszystkim, którzy teraz walczą, by wyjść z mroku" - wyjaśnił cel swojej publikacji.

Piosenkarz dodał, że przez te kilka lat zmienił podejście na temat tej choroby i przemyślał sobie wiele spraw. Dziś inaczej patrzy na osoby, które mogą cierpieć z powodu depresji.

Po latach pracy nad sobą i nabieraniu wiedzy wiem, że w tej chorobie nie ma lepszych czy gorszych. Kimkolwiek jesteśmy, wszyscy jesteśmy równi i każdy tak samo zasługuje na wsparcie. Każdy ma swoje Mount Everest - dla mnie w trakcie choroby były nim występy sceniczne, dla kogoś może to być pozornie banalne wstanie z łóżka albo odważenie się, by poprosić o pomoc. I właśnie odwaga, by poprosić/sięgnąć po pomoc jest czymś ogromnie ważnym. Dlatego mówię o tym głośno
- wyznał.

Ralph Kaminski łamie tabu. "Depresja to nie wstyd"

Ralph Kaminski ma nadzieję, że jego wywiad i poruszanie tematu depresji w mediach sprawi, że o tej chorobie będzie mówiło się szczerze i bez obaw o reakcję społeczeństwa.

"Morze ludzi przechodzi teraz ciężki czas. Dlatego tak ważne jest wspieranie i mówienie o tej chorobie. Depresja to nie wstyd, koniec z tym tabu! Dziękuję 'Elle' za poruszenie tak ważnego tematu, jestem zaszczycony. Mam nadzieję, że moja obecność na okładce oraz oczywiście obecność i rozmowa z Oriną Krajewską sprawią, że temat depresji stanie się jeszcze bardziej obecny w przestrzeni publicznej" - dodał w swoim wpisie na Instagramie.

Na koniec zwrócił się do fanów.

Wszystkim, którzy przechodzą trudny czas, chcę powiedzieć — jestem z Wami i wierzę, że będzie dobrze! 
- zakończył.
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości