Renata Gabryjelska wraca do show-biznesu. "Dzieje się magia"

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Renata Gabryjelska wraca do modelingu

Renata Gabryjelska po wielu latach przerwy wraca do show-biznesu. Aktorka niedawno otrzymała propozycję bycia dojrzałą modelką, co jak nie ukrywała, mocno ją zaskoczyło. Gwiazda postanowiła wykorzystać jednak daną jej szansę, o czym opowiedziała w "DDTVN". "To duże zaskoczenie wrócić do modelingu w wieku 50 lat" - przyznała.

Renata Gabryjelska zyskała ogólnopolską sławę dzięki serialowi "Złotopolscy". Piękna, utalentowana i młoda aktorka, która wcielała się w postać Ewy, szybko zaskarbiła sobie sympatię fanów, którzy trzymali kciuki za każde następne jej przedsięwzięcie. W 1993 roku gwiazda spróbowała swoich sił w wyborach Miss Polonia i wygrała ten tytuł, a jej kariera nabrała szybszego tempa. Niespodziewanie Renata Gabryjelska wycofała się z show-biznesu i poświęciła życiu rodzinnemu u boku męża Stanisława Tyczyńskiego.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo:

Sandra Kubicka radzi młodym modelkom. "Skończcie najpierw szkołę"
Sandra Kubicka radzi młodym modelkom. "Skończcie najpierw szkołę" Sandra Kubicka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o ciemnych stronach modelingu oraz o tym, jak na przestrzeni lat zmieniła się branża. Przy okazji gwiazda zwróciła się do młodych dziewczyn, które marzą o zrobieniu kariery na wybiegu.

Renata Gabryjelska wraca do modelingu w wieku 50 lat

Renata Gabryjelska nie zrezygnowała jednak całkowicie ze świata filmu, stanęła jednak po drugiej stronie kamery i zajęła się reżyserka. W 2019 roku wypuściła "Safe Inside", który został doceniony nawet na zagranicznych festiwalach filmowych. Niedawno gwiazda rozpoczęła poszukiwania kobiet do swojego nowego dokumentu i z tego względu skontaktowała się z kilkoma agencjami dla modelek. Wówczas niespodziewanie fotografowie zaoferowali jej pracę.

Artyści wyrazili zainteresowanie Renatą Gabryjelską w roli dojrzałej modelki, a ona sama przyjęła tę ofertę. O wszystkim opowiedziała teraz fanom. Aktorka była gościnią niedzielnego wydania "Dzień Dobry TVN". To właśnie tam zdradziła, że po wielu latach wraca do show-biznesu. Renata Gabryjelska nie ukrywała, jednak, że początkowo bała się swojego nowego-starego zadania, ponieważ sądziła, że przez te wszystkie lata zapomniała, jak należy pozować przed obiektywem. Na szczęście szybko się okazało, że nie ma się o co martwić.

"Ciało to wszystko pamięta. To jest "PYK" i się dzieje magia. (…) Nie spodziewałam się, że ktoś dostrzeże we mnie potencjał, to duże zaskoczenie wrócić do modelingu w wieku 50 lat" - powiedziała w programie.

Renata Gabryjelska świadomie wycofała się z show-biznesu u szczytu kariery

Renata Gabryjelska zrezygnowała z show-biznesu, gdy była u szczytu swojej kariery. Jakiś czas temu gwiazda gościła w cyklu #COZAKOBIETA! i w rozmowie z Aleksandrą Głowińską przyznała, że to był jej świadomy wybór. Renata Gabryjelska zaznaczyła, że chciała poświęcić się rodzinie, ponieważ długo na nią czekała.

- Jestem człowiekiem, dla którego miłość była wartością nadrzędną i motorem do działania. Długo na nią czekałam. Pojawiła się niespodziewanie. Wywróciła moje życie do góry nogami. Zakochałam się. Byłam wtedy młoda, miałam 29 lat i dużo więcej odwagi. To był wybór serca. Jestem z moim Stasiem 20 lat. Kawał czasu. To pokazało mi, że, choć to była emocjonalna decyzja, to nie był tylko kaprys. To, co zrobiłam, to podążanie za miłością i poszukiwanie jej w drugim człowieku - mówiła kilka miesięcy temu.

Aktorka dodała, że często słyszy pytania na temat tego, czy wróci na ekrany. Nigdy nie powiedziała sobie ostatecznego "nie", ale zaznaczyła, że nie szuka pracy na siłę. Wie bowiem, z czym to się je. Renata Gabryjelska podkreśliła, że wcześniej przeszkadzał jej medialny szum stworzony wokół jej osoby.

-Nie jestem typem gwiazdy. Premiery, spotkania, wywiady, ścianki, publiczne wystąpienia — to wszystko było okupione dużym stresem. Weszłam do show-biznesu, kiedy byłam młodą dziewczyną. Już wtedy rozumiałam, co to znaczy być popularną. Paparazzi robili mi zdjęcia. Cena, którą się płaci za te "okładki", jest bardzo wysoka. Nie chciałam jej płacić. Właściwie jedynym miejscem osoby popularnej, w którym może cieszyć się prywatnością, są cztery ściany własnego mieszkania. To jedyne bezpieczne miejsce. Ludzi nie interesowało to, co mam do przekazania, tylko to, ile przytyłam i czy zrobiłam botoks. Jestem introwertykiem. Lubię ludzi, ale potrzebuję wolności - dodała w rozmowie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego:  JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości