Renata Przemyk samotnie adoptowała córkę. Wyjaśnia, dlaczego podjęła taką decyzję

Renata Przemyk pozuje po koncercie.
Renata Przemyk ma adoptowaną córkę
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Piosenkarka Renata Przemyk w wieku 36 lat adoptowała ośmiotygodniową dziewczynkę. W wywiadzie dla magazynu "Viva" zdradziła, dlaczego to zrobiła i jak ta decyzja wpłynęła na całe jej życie. 

Renata Przemyk to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jej niepowtarzalny głos już od ponad trzydziestu lat przenosi słuchacza w niezwykły świat tej nietuzinkowej artystki. Mało jednak wiadomo o jej życiu prywatnym. Rąbka tajemnicy uchyliła w najnowszym wywiadzie, w którym opowiedziała m.in. o adopcji dziecka.

Renata Przemyk ma adoptowaną córkę

Renata Przemyk to bardzo znana polska wokalistka wykonująca utwory z pogranicza cold wave, rocka, poezji śpiewanej i muzyki alternatywnej. W ciągu ponad trzydziestu letniej kariery wydała kilkanaście znaczących albumów i współtworzyła z takimi gwiazdami jak Katarzyna Nosowska czy ostatnio Igor Herbut. Jej najpopularniejsze utwory to m.in.: "Kochana", "Babę zesłał Bóg" czy "Ten taniec". Wielokrotnie nagradzana wokalistka nie lubi jednak mówić o swoim życiu prywatnym. Na profilach w mediach społecznościowych chwali się głównie osiągnięciami muzycznymi.

Artystka 10 lutego skończyła 56 lat, ale niewiele osób wie, że w przeszłości adoptowała dziewczynkę o imieniu Klara. Dziewczynka miała wtedy zaledwie osiem tygodni. W rozmowie z magazynem "Viva!" gwiazda zdradziła, dlaczego zdecydowała się na macierzyństwo właśnie w wieku 36 lat. Wyjaśniła, że była już wtedy spełniona zawodowo, dlatego wiedziała, że to najlepszy czas na posiadanie dziecka.

"Miałam 36 lat i byłam spełniona zawodowo. Nagrywałam płyty, miałam nagrody, dużo występowałam. Kochałam swoją muzykę, a jednocześnie czułam tęsknotę, emocjonalne niezaspokojenie. I powoli traciłam nadzieję, że spotkam mężczyznę, który będzie w stanie mnie dopełnić idealnie. Pomyślałam, że z dzieckiem moje życie też może być kompletne. Nie chodziło mi o egoistyczne posiadanie, czułam, że mam dużo do zaoferowania" – powiedziała w wywiadzie.

Renata Przemyk o relacji z adoptowaną córką

Renata Przemyk wyznała, że dzień, w którym po raz pierwszy zobaczyła swoją córkę był najważniejszym dniem w jej życiu. Wielu rodziców boi się powiedzieć swoim dzieciom, że są adoptowane. Wokalistka postanowiła jednak, że nigdy nie będzie tego ukrywać przed swoją córką.  

"Moje dziecko nie musiało nigdy pytać, bo od samego początku wprost mówiłam (że jest adoptowane- red.) i nie było to żadną tajemnicą" – stwierdziła.

Macierzyństwo dało Renacie Przemyk poczucie prawdziwego spełnienia. Gwiazda świetnie odnalazła się w roli matki.

"Paradoksalnie uspokoiłam się, bo wcześniej miałam poczucie, że czas nieuchronnie biegnie, a ja nie zrobiłam czegoś ważnego. Wciąż gonitwa, koncert, płyta, promocja, to dawało mi satysfakcję, ale na jakiś czas. A tu zaczęło się dziać coś, co nie ma końca. Przestałam mieć poczucie zmarnowanego czasu. Stałam się bardziej uważna, uczyłam się słuchać" - powiedziała.

Córka znanej wokalistki jest już dorosłą kobietą. Klara ma 20 lat i bardzo mocny charakter, jest uparta i lubi stawiać na swoim.

"Klara od początku była cudowna, ale uparta jak diabli. Z wyglądu aniołek: długie, gęste blond włosy, niebieskie oczęta. Księżniczka. I nadużywane słowo - NIE" - zdradziła artystka.

Zobacz wideo:

Sylwia Graff z "Żon Miami" wspomina jak wyglądało pierwsze spotkanie jej syna z nowym partnerem

Renata Przemyk o podejrzeniach o bycie lesbijką

Renata Przemyk przyznała otwarcie, że miała problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera, który mógłby być ojcem jej dziecka. Piosenkarka nigdy nie afiszowała się ze swoimi związkami. Mówiła też wiele o feminizmie i równości. Dlatego też fani spekulowali, że jest lesbijką. Wiele razy spotkała się z takim stwierdzeniami.

"Głośno mówię o feminizmie, bo o prawa kobiet wciąż trzeba walczyć. Ludzie często oceniają po pozorach, wydaje im się, że wiedzą lepiej.  Zdarzyło się, że po koncercie przyszły do mnie dziewczyny, namawiając, żebym zrobiła coming out, bo im by się to przydało. Wytłumaczyłam, że nie mogę być kimś innym, niż jestem, tylko dlatego, że komuś by to pomogło. Że popieram prawo każdego do życia według własnych pragnień, ja też żyję tak, jak czuję, jestem hetero" - powiedziała jasno.

Aktualnie czytasz: Renata Przemyk samotnie adoptowała córkę. Wyjaśnia, dlaczego podjęła taką decyzję
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

Wkrótce po adopcji dziecka Renata Przemyk związała się z mężczyzną o imieniu Krzysztof. Para znała się od kilkunastu lat, ale dopiero wtedy dała sobie szansę na miłość.

"Zabawna historia, bo poznaliśmy się z Krzysztofem 20 lat temu na rajdach samochodów terenowych, a potem nasze drogi się rozjechały. Nie byliśmy na siebie gotowi. Musieliśmy popełnić parę błędów, nauczyć się czegoś o sobie, żeby po 18 latach spotkać się ponownie, już jako inni ludzie" - wyznała Renata Przemyk

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: Viva

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości