Rishi Sunak został premierem Wielkiej Brytanii. Jego żona jest bogatsza od samego Karola III

Rishi Sunak, Akshata Murty
Kim jest żona nowego premiera Wielkiej Brytanii?
Źródło: Getty Images Europe
Nowym premierem Wielkiej Brytanii został Rishi Sunak. Lider Partii Konserwatywnej jest mężem milionerki, córki potentatów branży IT Akshaty Murty. Kim jest nowa para w brytyjskiej polityce?

Zmiany w Wielkiej Brytanii dotyczą nie tylko brytyjskiej monarchii, ale również rządu. Po zaledwie 45 dniach do dymisji podała się premier Lizz Truss. Jej następcą został wywodzący się z mniejszości etnicznej Rishi Sunak.

Jacy rodzice, takie dzieci? 5. Anna Jarosik

Nowy premier Wielkiej Brytanii. Kim jest Rishi Sunak?

Po dymisji ostatniej premierki zajmującej stanowisko za życia królowej Elżbiety II przyszedł czas na zmiany. Przewodniczącym Partii Konserwatywnej został Rishi Sunak. 42-latek urodził się w Wielkiej Brytanii, a jego rodzice pochodzą z Pendżabu w Indiach. Rishi Sunak studiował na Oxfordzie aż trzy kierunki: politykę, ekonomię i filozofię. Bycie liderem Partii Konserwatywnej jest równoznaczne z objęciem funkcji premiera rządu. Co za tym idzie, Rishi Sunak będzie pierwszym szefem rządu wywodzącym się z mniejszości etnicznej, a także najmłodszym premierem od przeszło 200 lat.

Nieodłącznym elementem objęcia stanowiska szefa rządu jest uroczystość w Pałacu Buckingham. We wtorek odbyło się oficjalne spotkanie, w którym udział wziął Rishi Sunak oraz Karol III.

Rishi Sunak, Karol III
Rishi Sunak podczas spotkania z Karolem III
Rishi Sunak, Karol III
Źródło: Getty Images

Rishi Sunak żona. Kim jest Akshata Murty?

Jednak uwagę internautów przykuł nie tylko nowy premier Wielkiej Brytanii, ale również jego małżonka. Żoną Rishiego Sunaka jest Akshata Murty. Kobieta jest projektantką mody i córką założycieli międzynarodowej firmy z branży IT "Infosys". Małżonkowie poznali się na studiach MBA na Uniwersytecie Stanforda. Doczekali się dwóch córek - Krishny oraz Anoushki. Akshata Murty jest milionerką. "The Guardian" donosi, że udziały kobiety w firmie jej rodziców wycenia się na przeszło 690 mln dolarów, co oznacza, że jest ona bogatsza od samego Karola III.

"Murty i Sunak są właścicielami co najmniej czterech domów w Wielkiej Brytanii i Kalifornii, w tym domu z pięcioma sypialniami w Kensington wycenionego na prawie 7 mln funtów oraz georgiańskiej rezydencji o wartości 1,5 mln funtów. Posiadają również penthouse na plaży w Santa Monica wyceniony na 5,5 mln funtów" - podaje "The Guardian".

Co ciekawe, żona nowego premiera Wielkiej Brytanii była bohaterką skandalu. Miała rzekomo unikać płacenia podatków, wykorzystując w tym celu obywatelstwo indyjskie.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości