Robert Lewandowski daleko poza podium w plebiscycie na sportowca roku. Głos zabrała jego mama

Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska
Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska
Źródło: MWMEDIA
Tegoroczna gala "Przeglądu Sportowego" dla wielu fanów okazała się sporym zaskoczeniem. Wszystko dlatego, że Robert Lewandowski pierwszy raz od wielu lat znalazł się daleko poza podium plebiscytu na sportowca roku. Chociaż sam piłkarz nie zabrał w tej sprawie głosu, to wypowiedzieć się zdecydowała jego mama, Iwona Lewandowska.

Robert Lewandowski to uznany polski piłkarz grający jako napastnik w klubie FC Barcelona i w reprezentacji Polski. Prywatnie jest mężem Anny Lewandowskiej, z którą ma dwie córki. Rodzina mieszka w Hiszpanii, ale posiada też nieruchomości w Polsce. 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Ewa Chodakowska o związku
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Iwona Lewandowska wspiera syna

Iwona Lewandowska zdecydowała się na publicznie udzielenie wsparcia swojemu synowi po tym, jak ten nie dostał się do czołowej dziesiątki w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca. Robert Lewandowski, który w poprzednich latach zdobył ten tytuł dwukrotnie i rok wcześniej znalazł się na podium, tym razem zajął dalekie 17. miejsce.

Sytuacja dla fanów piłkarza była o tyle zaskakująca, że wielu z nich postanowiło publicznie skrytykować organizatorów konkursu, a jeszcze inni za pomocą mediów społecznościowych podobnie jak Iwona Lewandowska udzielili piłkarzowi wsparcia.

Mama Roberta Lewandowskiego udostępniając gratulacje sportowca dla Igi Świątek, w swoim wpisie podkreśliła, że jest dumna z syna, niezależnie od wyników plebiscytu, a także wyraziła przekonanie, że w przyszłości jej syn jeszcze wielokrotnie da swoim fanom wiele powodów do dumy.

"Dumna. Robercie jesteś wspaniałym, mądrym i szlachetnym człowiekiem i jeszcze wielokrotnie dasz nam chwile wzruszenia i podziwu" - wyznał.

Ile zarabia Robert Lewandowski?

Raport magazynu "Forbes" sprzed kilku miesięcy pokazał, że Robert Lewandowski posiada imponującą ilość majątku, a jego przychód jest szacowany na około 34 miliony dolarów rocznie. W klasyfikacji magazynu piłkarz jest nieco za dziesiątym miejscem, które zajmuje Harry Kane z wynagrodzeniem nieco ponad 36 milionów dolarów rocznie. Roberty Lewandowski jest więc blisko czołówki najbardziej opłacanych piłkarzy na świecie i wkrótce może dołączyć do prestiżowego grona dziesięciu najlepiej zarabiających sportowców.

Chociaż Robert Lewandowski zarabia miliony jako napastnik FC Barcelony, większość swojego dochodu inwestuje w różne projekty i jest aktywny w świecie biznesu. Lokuje swoje fundusze w różne przedsiębiorstwa, budując markę, która jest znacznie szersza niż jego piłkarska kariera. Wśród jego projektów znajdują się agencje RL Media i Stor9_, restauracja Nine's, start-upy Samurai Labs i Less, a także firma tworząca gry Goat

Decydującym etapem w karierze biznesowej Roberta Lewandowskiego było zainteresowanie się biotechnologią. W 2021 r. sportowiec wraz z Jarosławem Peczką utworzył firmę Bio-Lider, specjalizującą się w dostarczaniu innowacyjnych biopreparatów dla rolników. Przedsięwzięcie to okazało się ogromnym sukcesem, generując już w pierwszym roku funkcjonowania przychód na poziomie 40 milionów dolarów.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości