Gwiazdy

"Ród Smoka" - finał sezonu rozpalił emocje widzów. Kiedy drugi sezon serialu HBO Max?

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Ród Smoka" - kiedy drugi sezon serialu na HBO Max?

"Ród smoka" to prequel "Gry o tron", który pokochali widzowie. Serial zadebiutował w serwisie HBO Max w sierpniu. Za nami wielki finał pierwszego sezonu, który rozbudził jeszcze bardziej oczekiwania fanów serii. Kiedy możemy się spodziewać nowych odcinków "Rodu smoka"?

Za nami finał pierwszego sezonu prequela "Gry o tron". Rozbudził on emocje i pozostawił widzów w niepewności. Fani nie mogą doczekać się kolejnej serii. Kiedy premiera 2. sezonu i co zobaczymy w nowych odcinkach "Rodu smoka"?

"Ród Smoka" - o czym jest serial?

"Ród smoka" to ekranizacja książki George'a R.R. Martina "Ogień i krew". Serial przedstawia losy rodu Targaryenów. Opowiada o zdarzeniach mających miejsce 200 lat przed akcją "Gry o tron".

Aegon I Targaryen podbił Westeros z pomocą smoków. Jego potomkowie byli jednak słabi bądź okrutni. Jego praprawnuk Viserys I jest dobrym człowiekiem, lecz kiepskim królem. Podczas jego panowania dochodzi do podziału dworu na dwa wrogie stronnictwa. Po śmierci króla wszczynają one między sobą wojnę, zwaną później "tańcem ze smokami".

"Ród Smoka" - finał pierwszego sezonu - reakcje

Ostatni 10. odcinek "Rodu smoka" można już oglądać w serwisie HBO Max. Finałowy epizod został zatytułowany jest "The Black Queen", czyli "Czarna królowa". Nazwa odcinka odnosi się do Rhaenyry, zyskującej ten przydomek po pewnych tragicznych wydarzeniach, przez które stanie się zimna i okrutna. Opłakując tragiczną stratę, Rhaenyra próbuje utrzymać jedność królestwa, a Daemon przygotowuje się do wojny. Wkrótce potem rozpocznie się "taniec ze smokami" i od tej pory wszystkie chwyty będą dozwolone. Kto wygra osławioną wojnę? Tego dowiemy się już w 2. sezonie serialu.

Zajrzeliśmy na forum "Rodu smoka" w serwisie Filmweb, aby sprawdzić, jak na finałowy odcinek zareagowali widzowie.

"Końcowa scena, gdy Rhaenyra dowiaduje się o śmierci syna i odwraca się, ukazując emocje, które będą motorem dla jej prawdopodobnych przemian, bądź wyciągną z niej to, co głęboko ukryte, to idealny moment na zakończenie sezonu" - czytamy w jednym z komentarzy.

Finał "Rodu smoka" ewidentnie rozpalił emocje fanów twórczości R.R. Martina. Oczekiwania w stosunku do kontynuacji serialu są ogromne.

"[...] kolejny raz zbierałem szczękę z podłogi. Scena porodu rzeczywiście okropna. Nie myślałem ze twórcy posuną się tak daleko. Ale czyż nie za to właśnie kochamy "Grę o Tron"? Nie ma drugiego serialu, który tak szokuje i wzbudza takie emocje. Wyraźnie widać ze cały sezon był tylko wstępem do czegoś większego. Nie mogę doczekać się kolejnego sezonu, wojny i walczących ze sobą smoków. Znów będzie się działo" - napisał jeden z użytkowników forum.

Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" na światowej premierze serialu w Amsterdamie Źródło: "Co Za Tydzień"

"Ród Smoka" - kiedy drugi sezon?

Niestety widzowie "Rodu smoka" będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo serial nie powróci zbyt prędko. Prace na planie 2. sezonu "Rodu smoka" mają ruszyć dopiero pod koniec 2022 roku, a zdjęcia do wydarzeń rozgrywających się w Królewskiej Przystani nagrywane będą dopiero od marca do czerwca 2023 roku. Wynika z tego, że "Ród smoka" nie powróci do nas z kolejnymi odcinkami przed 2024 rokiem.

"Ród Smoka" - kiedy drugi sezon serialu na HBO Max?
"Ród Smoka" - kiedy drugi sezon serialu na HBO Max? Źródło: HBO

"Ród Smoka" - ile będzie sezonów?

Nie wiadomo także na razie, ile sezonów liczyć będzie "Ród smoka". George R. R. Martin, stwierdził, że aby należycie zekranizować sam "taniec ze smokami" potrzeba czterech dziesięcioodcinkowych sezonów. Twórcy serialu wspominali jednak, że może on stać się antologią lub przedstawić wydarzenia rozgrywające się już po słynnej wojnie. 

"Ród Smoka" - obsada i twórcy

Reżyserem pierwszego odcinka "Rodu Smoka" jest Miguel Sapochnik, a pozostałe wyszły spod rąk Grega Yaitaneas, Clare Kilner i Geety V. Patel. W obsadzie znaleźli się:

 • Paddy Considine jako Viserys I Targaryen
 • Emma D’Arcy jako Rhaenyra Targaryen
 • Milly Alcock jako młoda Rhaenyra
 • Olivia Cooke jako Alicent Hightower
 • Emily Carey jako młoda Alicent
 • Matt Smith jako Daemon Targaryen
 • Rhys Ifans jako Otto Hightower
 • Steve Toussaint jako Corlys Velaryon
 • Eve Best jako Rhaenys Velaryon
 • Sonoya Mizuno jako Mysaria
 • Fabien Frankel jako Criston Cole

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości