Gwiazdy

Rodzina Halyny Hutchins nie może wydostać się z Ukrainy. Jej mama jest pielęgniarką w Kijowie

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Rodzina Halyny Hutchins nie może wydostać się  z Ukrainy

Halyna Hutchins zginęła w wyniku tragicznego postrzału na planie filmu "Rust". Operatorka pochodziła z byłego Związku Radzieckiego i w Ukrainie zostawiła rodzinę. Teraz jej bliscy nie mogą się wydostać z kraju owładniętego wojną.

O Halynie Hutchins usłyszał cały świat, kiedy w październiku 2021 r. na planie filmu "Rust" Alec Baldwin przez przypadek postrzelił dwie osoby. Niestety, operatorki Halyny Hutchins nie udało się uratować. 42-latka osierociła syna.

Rodzina Halyny Hutchins jest w niebezpieczeństwie

Halyna Hutchins urodziła się w 1979 r. i dorastała w sowieckiej bazie wojskowej w Arktyce na terenie ówczesnego ZSRR. Studiowała w Kijowie, a później wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam poznała swojego męża, z którym doczekała się synka.

Od jej tragicznej śmierci minęło zaledwie kilka miesięcy, a teraz jej rodzina przeżywa kolejną tragedię. Mąż operatorki w rozmowie z portalem TMZ wyznał, że matka Halyny Hutchins, która jest pielęgniarką w kijowskim szpitalu, a także jej mąż nie mogą opuścić Ukrainy.

Zobacz wideo:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować" Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Rodzice operatorki nie mogą wyjechać z Ukrainy

Małżeństwo utknęło w kraju z powodu bombardowania korytarzy humanitarnych przez Rosjan.

"Matka Halyny pracuje, bo kraj jej potrzebuje, ale też dlatego, że nie może bezpiecznie wyjechać. Ukraińscy uchodźcy potrzebują korytarzy humanitarnych" - powiedział portalowi TMZ, Matthew Hutchins.

Później dodał, że z Ukrainy zdołały uciec siostra Halyny ze swoją trzyletnią córeczką.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

Pozostałe wiadomości