Gwiazdy

Apel polskich aktorów w sprawie wojny w Ukrainie. "To wojna wolnych ludzi z tyranią"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska

Polscy aktorzy połączyli siły i wzięli udział we wspólnej akcji w obronie Ukrainy. Wśród nich są m.in. Marta Żmuda-Trzebiatowska, Mateusz Janicki, Agata Buzek, Piotr Stramowski czy Antoni Pawlicki. Nawołują władze z całego świata o pomoc Ukraińcom.

Od kilku dni oczy całego świata zwrócone są w kierunku Ukrainy, gdzie toczy się wojna. W czwartek wojska rosyjskie napadły na obywateli Ukrainy, zmuszając ich do walki. Polacy ruszyli z pomocą uchodźcom, którzy masowo przekraczają granice Polski.

Polscy aktorzy w apelu przeciw wojnie w Ukrainie

Wiele znanych osób również włączyło się w pomoc obywatelom Ukrainy. Teraz polscy aktorzy wystosowali apel do władz z całego świata o natychmiastową reakcję w sprawie ataku Rosji na Ukrainę. W nagraniu wzięli udział m.in.  Magdalena Różczka, Anita Sokołowska i Mateusz Janicki.

Pierwsza wystąpiła Anita Sokołowska, która powiedziała:

"W Polsce apele rozpoczynające rok szkolny często rozpoczynają się od słów: 1 września w Polsce nie zawsze dzieci szły do szkoły" - mówiła.

Jako kolejna pojawiła się Marta Żmuda-Trzebiatowska ze słowami:

"1 września 1939 r. zapisał się w historii nie tylko Polski, ale i świata, czarnymi literami".

Antoni Pawlicki uściślił:

"Takim samym dniem dla Ukrainek i Ukraińców stał się 24 lutego 2022 r." - słuchamy.

Zobacz wideo:

Olga Buława o samopoczuciu w ciąży
Olga Buława o samopoczuciu w ciąży Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Giną niewinni ludzie"

Następnie Piotr Stramowski, Dobrosław Rola, Mateusz Janicki, Magdalena Różczka, Agata Buzek, Anna Moskal i Magdalena Górska powiedzieli:

"Tego dnia, zamiast założyć plecak, spakować buty i pójść do szkoły, czy przedszkola w wielu ukraińskich miastach, wsiach i miasteczkach dzieci budziły się, słysząc odgłosy bomb i rakiet. Z rozkazu Władimira Putina wybuchła jedna z największych po zakończeniu II wojny światowej wojna w Europie. Nie jest to tylko wojna rosyjsko-ukraińska. To wojna wolnych ludzi z tyranią. To wojna, w której wartości humanitarne europejskie mierzą się z miażdżącym argumentem sił. To wojna, w której tuż za granicami naszego kraju giną niewinni ludzie. Nie tylko żołnierze, ale też kobiety i dzieci. Dlatego my, obywatele wolnego świata żądamy od władz polskich, europejskich i światowych podjęcia kategorycznych działań, które zapewnią Ukrainie potrzebne wsparcie. Wiemy, że wojna ciężko doświadcza jej ofiary. Wiemy, że jako społeczeństwo zachodu jesteśmy gotowi pomóc. Ukraina jest tego warta. Wiemy, że tyrania musi upaść. Wiemy, że solidarność, życie ludzkie i niezależność Ukrainy są wartością nadrzędną. Nie pozwólmy, aby Ukraińcy i Ukrainki szli przez to piekło sami. Wolność jest naszą wspólną sprawą. Za wolność waszą i naszą" - powiedzieli.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: PAWEŁWRZECION/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości