Ryszard Rynkowski podał kwotę emerytury. Na szczęście ma też inne źródło dochodu

Ryszard Rynkowski
Ryszard Rynkowski
Źródło: MWMEDIA
Ryszard Rynkowski podał kwotę emerytury. Aż nie chce się wierzyć, że uwielbiany przed tłumy gwiazdor dostaje od ZUS-u tak niski przelew. Na szczęście muzyk dobrze się ustawił i obecnie żyje z innego biznesu. Na czym zarabia?

O emeryturach przedstawicieli branży artystycznej coraz głośniej. Kojarzeni z ogromnym prestiżem i zawrotnymi kwotami, jakie otrzymują za każdą zawodową aktywność, na koniec dnia zostają z zawrotną kwotą, na przykład 8 zł na miesiąc. Tak było na przykład z Markiem Piekarczykiem. W temacie swoich świadczeń wypowiadali się też m.in. Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, czy Krzysztof Cugowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Żeglarskie Mistrzostwa Świata w Dziwnowie
Źródło: "Co Za Tydzień"

Na czym zarabia Ryszard Rynkowski?

Legendy polskiej sceny muzycznej radzą sobie, jak potrafią — często nadal pozostając aktywnymi artystycznie. Niektórzy pozyskują też środki z pozamuzycznych przedsięwzięć. Na takie rozwiązanie zdecydował się między innymi Ryszard Rynkowski. Zdaje się, że artystka całkiem dobrze przemyślał swoją emeryturę. Już jakiś czas temu przekonał się, że warto dobrze zadbać o własne zdrowie. To doświadczenie skłoniło go do pomagania innym.

Kilka lat temu muzyk w asyście żony otworzył centrum rehabilitacyjne ze specjalizacją w zakresie urazów kończyn i kręgosłupa. Biznes okazał się strzałem w dziesiątkę również pod względem ekonomicznym. Założyciele postanowili więc rozwijać je dalej i znacznie poszerzyć zakres działalności o inne gałęzie medycyny.

"Ani ja tam nie masuję, ani ona [żona — przyp. red.], jak pisali w gazetach, tylko wynajmujemy" - śmiał się muzyk w rozmowie z "Vivą!"

Ryszard Rynkowski podał kwotę emerytury

Podjęcie się dodatkowego zajęcia było dla Ryszarda Rynkowskiego nieuniknione. Kwota świadczenia emerytalnego raczej nie pokryje kosztów życia, do jakiego przez lata przywykł.

"Już mam emeryturę, 1160 zł. Ale moja prawdziwa emerytura to centrum rehabilitacyjne w Brodnicy, ponad 800 metrów. Dwa piętra wynajęliśmy firmie medycznej. Mogłem grać na giełdzie, ale wolałem mieć coś pewnego" - wyznał muzyk w rozmowie z "Super Expressem".

Nie znaczy to jednak, że muzyk przestał koncertować. Jego kariera trwa nadal, choć ze względu na stan zdrowia 71-latka, nie są już ani tak intensywne, ani zbyt częste. Fani chętnie słuchają jednak "Za młodzi, za starzy", czy kultowego "Dziewczyny lubią brąz", który stał się jednym z hymnów minionej dekady.

Zajętości zawodowe wokalista dzieli też z tymi rodzinnymi. Zaledwie 14 lat temu Ryszard Rynkowski po raz drugi został ojcem. Dziś w trójkę mieszkają w Brodnicy, w centralnej Polsce.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości