Gwiazdy

Sandra Drzymalska w roli Violetty Villas w filmie "Dzięcioł i Violetta". Co wiemy o młodej aktorce?

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Sandra Drzymalska

Sandra Drzymalska właśnie otrzymała rolę Violetty Villas. Przed nią bardzo wymagające wyzwanie, ale 29-letnia aktorka nie raz udowadniała, że jest w stanie idealnie wcielić się w grane przez siebie postacie. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na temat młodej gwiazdy!

Sandra Drzymalska to bardzo utalentowana aktorka młodego pokolenia. Zagrała już w kilkunastu produkcjach, a towarzyszyli jej wybitni polscy aktorzy. Gwiazda wyróżnia się niebywałą wrażliwością i umiejętnością wcielania się w grane przez siebie postaci bohaterów. Co wiemy o jej życiu?

Sandra Drzymalska - kim jest, skad pochodzi, wiek, wykształcenie

Sandra Drzymalska urodziła się 24 lipca 1993 r. w Wejherowie. Skończyła liceum "Sobieskiego" w Wejherowie. Przygodę z aktorstwem rozpoczynała w szkolnym teatrze "Prawie Lucki". W szkole wygrywała liczne konkursy recytatorskie i teatralne. Studia aktorskie zaczęła w 2012 r. w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego.

 Sandra Drzymalska - kariera aktorska, gdzie grała

Sandra Drzymalska, mimo młodego wieku, zagrała już w kilkunastu produkcjach i to u boku znakomitych aktorów. Już na studiach otrzymała pierwszoplanową rolę w filmie "Powrót". Rola ta przyniosła jej ciekawe propozycje filmowe. Do udziału w produkcji włosko-polskiej zaprosił ją m.in. Carlo Sirioni. W filmie "Sole" zagrała pierwszoplanową rolę, za którą otrzymała nagrodę specjalną na Festiwalu Filmów Włoskich w Basti. Premiera obrazu odbyła się na prestiżowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W roku 2017 Sandra otrzymała wyróżnienie aktorskie podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i film" za rolę w filmie "Jest naprawdę ekstra" za "osobowość i talent bijący z ekranu".  Aktorka zwróciła na siebie uwagę szerszej publiczności w serialu "Belfer" u boku Macieja Stuhra. Później zagrała m.in. w filmie "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" w towarzystwie Dawida Ogrodnika czy Jakuba Gierszała. Wkrótce będzie można ją zobaczyć w najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "IO", który był pokazywany na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Oto wybrana filmografia Sandry Drzymalskiej:

 • 2015: "Listy do M. 2"
 • 2016: "Belfer"
 • 2017: "Amok"
 • 2019: "Sole"
 • 2019: "39 i pół tygodnia"
 • 2020: "Ostatni komers" 
 • 2020: "W głębi lasu"
 • 2020: "Psy 3. W imię zasad"
 • 2021: "Sexify"
 • 2021: "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"
 • 2021: "Szadź 2"
Festiwal "Młodzi i Film" 2022. Kto dostał Wielkiego Jantara?
Festiwal "Młodzi i Film" 2022. Kto dostał Wielkiego Jantara?Źródło: "Co Za Tydzień"

Sandra Drzymalska jako Violetta Villas w filmie "Dzięcioł i Violetta"

Sandra Drzymalska została wybrana do roli Violetty Villas. Diva zmarła w 2011 roku w wieku 71 lat. Teraz życie legendy polskiej muzyki estradowej trafi na ekrany. Za reżyserię filmu "Dzięcioł i Violetta" odpowiada Karolina Bielawska. Najpoważniejszą kandydatką do roli wokalistki była Michalina Olszańska – jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek młodego pokolenia znana m.in. z "Córek Dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej. W tej roli widziano też Margaret czy Katarzynę Figurę. Produkcja filmu ucięła plotki podczas festiwalu Nowe Horyzonty.

Violettę Villas zagra właśnie Sandra Drzymalska. W rozmowie z Onetem reżyserka filmu "Violetta i dzięcioł" tłumaczyła wybór 29-latki:

"Rozpiętość osobowości Villas wymaga wszechstronnej, odważnej aktorki. Sandra Drzymalska wydaje nam się idealna do tej roli […]. Oczy. Ich się nie oszuka. Sandra ma w nich szaleństwo i siłę, której potrzebujemy. Przekonała nie tylko mnie, również producentów i rodzinę artystki" - mówiła.

Sandra Drzymalska
Sandra DrzymalskaŹródło: MWMEDIA

Sandra Drzymalska - życie prywatne

Sandra Drzymalska niewiele mówi o swoim życiu prywatnym. Dziewczyna skupia się w wywiadach na swoim dorobku filmowym i nie porusza tematów osobistych. Dlatego też niewiele wiadomo na temat jej życia uczuciowego, związków i partnera.

Sandra Drzymalska - Instagram

Sandra Drzymalska prowadzi oficjalny profil na Instagramie. Jej nick to @dreamallsky. W mediach społecznościowych często publikuje zdjęcia zza kulis planów filmowych, z kolegami i koleżankami z planów, a także niewielkie urywki z życia prywatnego.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości