Sarah Ferguson walczy z kolejnym złośliwym nowotworem. Niedawno pokonała raka piersi

Srah Ferguson
Srah Ferguson
Źródło: Getty Images North America
Sarah Ferguson niedawno przeszłą operacją podwójnej mastektomii po tym, jak wykryto u niej raka piersi. Teraz usłyszała kolejną złą diagnozę. Okazuje się bowiem, że księżna Yorku znów zmaga się z kolejnym złośliwym nowotworem.

Sarah Ferguson to jedna z najbardziej lubianych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej. Popularna "Fergie" prawie 30 lat temu rozwiodła się co prawda z mężem księciem Andrzejem, jednak wciąż zachowuje tytuł księżnej Yorku. Poddani pokochali ją za jej buntowniczy charakter i otwartość. W związku z tym Sarah Ferguson pojawia się na wielu królewskich wydarzeniach, mimo że nie pełni obecnie żadnych obowiązków wobec korony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane
Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Choroba przychodzi, jest rzut, a potem się cofa"
Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Choroba przychodzi, jest rzut, a potem się cofa"
Źródło: Co za Tydzień Online/x-news

Sarah Ferguson jest chora na kolejny nowotwór

Ostatnio jednak najwięcej się mówi o zdrowiu księżnej Yorku, a nie o jej działalności prospołecznej. W czerwcu 2023 roku rzecznik byłej żony księcia Andrzeja poinformował bowiem, że Sarah Ferguson jest chora na nowotwór piersi. Kobieta przeszła operację podwójnej mastektomii, która zakończyła się sukcesem. Niestety to nie był koniec jej problemów ze zdrowiem.

Teraz bowiem dowiadujemy się, że słynna "Fergie" jest chora na nowotwór skóry, czyli czerniaka. Lekarze odkryli to niedługo po przeprowadzeniu zabiegu rekonstrukcyjnego piersi, któremu poddała się 64-latka. Wówczas chirurdzy usunęli z jej ciała wiele znamion i poddano je następnie analizie. Okazało się, że jeden z pieprzyków ma zmiany nowotworowe.

Po tym, jak latem tego roku wykryto u niej wczesnej postaci raka piersi, u księżnej Yorku zdiagnozowano czerniaka złośliwego
- czytamy w oświadczeniu wydanym przez rzecznika księżnej.

Jak czuje się Sarah Ferguson?

Sarah Ferguson na szczęście może liczyć na sztab fachowców, którzy zajmują się jej zdrowiem. Księżna Yorku jest leczona w Royal Marsden Hospital w Londynie. Jej przypadkiem zajmuje się onkolog dr Andrew Furnessa. Pomaga mu dermatolog Catherine Borysiewicz z King Edward VII Hospital w Londynie.

"Księżna pragnie podziękować całemu zespołowi medycznemu, który ją wspierał, a zwłaszcza dermatologowi, którego czujność zapewniła wykrycie choroby na czas" - czytamy dalej w komunikacie.

Sarah Ferguson obecnie przebywa jednak w Austrii, gdzie w specjalistycznej klinice przechodzi rekonwalescencję i jest poddawana szeregowi dokładnych badań. Księżna Yorku nie traci dobrego mimo całej sytuacji i chce dalej walczyć o swoje zdrowie.

Jest w trakcie dalszych badań, aby mieć pewność, że czerniak został wykryty na wczesnym etapie. Choć kolejna diagnoza tak szybko po leczeniu raka piersi bez wątpienia była niepokojąca, księżna pozostaje w dobrym nastroju
- przekazał rzecznik księżnej.
Sarah Ferguson
Sarah Ferguson
Sarah Ferguson
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

podziel się:

Pozostałe wiadomości