Sean Penn zbojkotuje Oscary, jeśli nie przemówi na nich Wołodymyr Zełensky. "Zniszczę swoje statuetki"

Sean Penn zbojkotuje Oscary 2022
Sean Penn zbojkotuje Oscary 2022
Źródło: Getty Images Europe
Sean Penn był w Ukrainie, kiedy wojska rosyjskie napadły na naszych wschodnich sąsiadów. Od początku wojny w Ukrainie przyglądał się z bliska konfliktowi i pomagał mieszkańcom. Teraz aktor zabrał głos w związku z tegoroczny rozdaniem Oscarów. Powiedział, że jeśli Wołodymyr Zełensky nie przemówi podczas uroczystości, on zniszczy swoje statuetki.

Sean Penn jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Na swoim koncie ma takie produkcje jak "Rzeka tajemnic", "21 gramów", "Obywatel Milk" czy "Cienka czerwona linia". Aktor w momencie wybuchu wojny w Ukrainie przebywał w Kijowie, gdzie zbierał materiały do swojego filmu dokumentalnego.

Sean Penn apeluje do organizujących galę Oscarów 2022

Kilka dni po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę Sean Penn przyjechał do Polski, gdzie spotkał się z prezydentem miasta Krakowa i premierem Mateuszem Morawieckim. Aktor jest bardzo zaangażowany w to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, a teraz zabrał głos w sprawie uroczystości rozdania Oscarów 2022, które odbędą się w nocy w nocy z 27 na 28 marca czasu polskiego.

W najnowszym wywiadzie dla CNN Sean Penn powiedział, że Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznaje Oscary, jest zobligowana do tego, aby zaprosić Wołodymyra Zełenskiego do połączenia online podczas gali.

"Nie ma nic lepszego, co mogłaby zrobić Akademia, niż danie mu możliwości przemówienia do nas" - stwierdził aktor.

Zobacz wideo:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Sean Penn chce, aby podczas uroczystości przemówił prezydent Ukrainy

Dalej Sean Penn zaznaczył, że nie rozumie, dlaczego do tej pory nie podjęto decyzji w tej sprawie.

"Jeśli Akademia zdecyduje się nie wesprzeć przywódców Ukrainy, którzy przyjmują na swój kraj pociski i bomby, razem z dziećmi, które starają się chronić, wtedy będzie to najbardziej wstydliwy moment w historii Hollywood" - powiedział.

Aktorowi na przestrzeni lat udało się zdobyć dwie statuetki Oscara za role w filmach "Rzeka tajemnic" i "Obywatel Milk". Teraz Sean Penn dodał, że jeśli prezydent Ukrainy nie przemówi podczas tegorocznego rozdania nagród, on zniszczy swoje statuetki.

"Publicznie stopię swoje statuetki. Modlę się, żeby do tego nie doszło. Modlę się, aby w moim środowisku nie było aroganckich ludzi, którzy uważają, że są lepsi od innych i odwracają się od przywódcy Ukrainy. Mam nadzieję, że tak nie będzie" - skwitował.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości