Jak Ola Adamska przemienia się w "Pati"? Takie kulisy tylko u nas. "Na początku bardzo się przestraszyłam"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Tajemnice Produkcji #11. Charakteryzacja Oli Adamskiej w serialu "Pati". Kulisy

#TAJEMNICEPRODUKCJI. Po "Skazanej" Aleksandra Adamska zdobyła serca widzów i nowy serialowy projekt pt. "Pati". To spin-off, którego kulisy pokazała Kalina Szymankiewicz. W materiale wideo rozmowa z Olą Adamską, która zdradziła tajemnice swoich tatuaży - tych prawdziwych i tych w ramach charakteryzacji. Zajrzeliśmy również do garderoby. Kamera "Tajemnic Produkcji" pokaże wam dużo więcej niż to, co zobaczycie później w serialu.

Na plan "Pati" Kalina Szymankiewicz przyjechała jesienią, gdzie kręcono sceny w podwarszawskich Ząbkach. Dawny oddział psychiatryczny zamienił się w serialowy ośrodek opiekuńczy. Aleksandra Adamska opowiedziała nam o tym, że w serialu "Pati" poznała swoją bohaterkę na nowo. Zachowała charakterystyczny sposób wysławiania dziewczyny, ale wyzwaniem było zagranie tej postaci w taki sposób, aby było widać, jaka była Pati przed pójściem do więzienia.

Czym jest spin-off? Reżyser "Pati", Bartłomiej Ignaciuk, zdradza szczegóły

Spin-off to nowy produkt powstały na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnych.

- Chyba zawsze ten spin-off powstaje trochę na życzenie widzów, to znaczy Pati jako drugoplanowa postać, taki trochę ozdobnik w historii w "Skazanej", pojawia się na chwilę i zawsze jest energetycznym zastrzykiem tej historii. Powstał pomysł, by opowiedzieć coś o jej życiu, zanim trafiła do więzienia. Wyzwaniem w tej historii jest to, że musimy troszkę zmienić formułę i chyba też konwencję. To znaczy, żeby opowiedzieć szerzej o czyimś życiu musimy poważnie do tego podejść i opowiedzieć coś bardziej z refleksją, żeby więcej prawdy w tym zawrzeć - wyjaśnił reżyser.

Script, czyli kim są sekretarki/sekretarze planu?

Script to określenie osoby, która jest sekretarzem planu. Kalina Szymankiewicz zauważyła, że przy reżyserze "Pati" siedzi dziewczyna, która ze skupieniem przygląda się ujęciu.

Joanna Dzyr opowiedziała krótko o swojej roli na planie. - Zajmuję się kontynuacjami i robię raporty montażowe. Pilnuję np. tego, czy aktorzy dobrymi rękami sięgają po kubki, długopisy, czy mają takie same reakcje w scenie.

Jeśli coś jest nie tak, Joasia ma prawo przerwać scenę i zgłosić uwagi reżyserowi. Script to ważna osoba w ekipie filmowej, odpowiedzialna głównie za ciągłość obrazu rzeczywistości, który ma być ukazany na ekranie.

Kulisy serialu "Pati". Reżyser i script Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Serial "Pati". Aleksandra Adamska pokazała swoją charakteryzację i tatuaże

Ola Adamska w spin-offie nie ma jeszcze wszystkich tatuaży, które ma na sobie jej bohaterka w "Skazanej". Zajrzyjcie do materiału wideo, by dowiedzieć się, w jaki sposób są one wykonywane. Które są prawdziwe, a które doklejone do ciała aktorki? Niektóre tatuaże są zakrywane, bo nie grają w tym serialu...

- Producent "Skazanej" dał mi zielone światło, żeby pomiędzy sezonami mogę robić sobie tatuaże, bo Pati mogła sobie je zrobić gdzieś na oddziale. Więc ja bardzo ucieszona zrobiłam kolejne i nagle się okazało, że będziemy robić historię Pati sprzed 5 lat, których na bank ich nie miała, więc dziewczyny mają tutaj dodatkową pracę ze mną - dodała Aleksandra Adamska.

Kulisy serialu "Pati". Charakteryzacja Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kasia Baran jest kostiumografką, która przyznała, że kreuje ubiorem Pati w dość specyficzny sposób.

- Bohaterka jest z jednej strony seksowna, dość mocno odsłaniająca swoje ciało, ale też trochę chłopczyca. Bardzo często nosi obcisłe rzeczy na górze, prześwitujące siateczki, topy [...] Cała historia dzieje się też wśród ludzi, którzy mają dość ciężko w życiu, pojawia się dużo alkoholu, przemocy psychicznej, to kreuje naszą postać i tym strojem staramy się to wszystko pokazać.

Kostiumy w większości pochodzą z magazynu należącego do TVN. Tam zbiera się rzeczy z różnych produkcji sprzed lat. Kostiumografki chętnie korzystają z popularnych sklepów sieciowych oraz z second-handów.

Statyści też są ubierani na planie. Dostają od produkcji wytyczne, jakie rzeczy mogliby ze sobą przynieść.

Kulisy serialu "Pati". Kostiumy Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Czy Ola Adamska improwizuje w "Pati"?

Ola Adamska zdradziła, że doskonale wyczuwa, gdy jakiś aktor improwizuje. Mimo że daje dużo z siebie swojej postaci i podrzuca pomysły, to nie jest fanką improwizacji na planie.

- Bardzo rzadko pozwalam sobie na improwizację albo improwizację tzw. kontrolowaną, że przychodząc na plan mam bardzo często zmienione teksty. W przypadku "Skazanej" większość była wymyślona przeze mnie, tutaj ta potoczność i że tych scen jest bardzo dużo, naprawdę to są pojedyncze sceny, w których mnie nie ma, powodują, że przebieg fabularny jest potrzebny, więc też normalność przekazywania informacji jest potrzebna. Nie można wszędzie walić tych wisienek na torcie, bo to by już się znudziło - stwierdziła aktorka.

Ola Adamska przyznała, że fani pokochali Pati już w "Skazanej" i proszą, aby nagrała im wiadomość czy życzenia właśnie głosem swojej serialowej bohaterki. Aktorka docenia życzliwość fanów. Zdarza się też odwrotna sytuacja, że jej nie poznają. Nawet Piotr Stramowski nie rozpoznał koleżanki na ekranie. Odtwórczyni głównej roli wyznała, że jest ciekawa reakcji widzów na nową Pati.

Na początku bardzo się przestraszyłam tego, że będzie rodzaj przesytu, że będzie tego za dużo. Ale potem nagle odnalazłam tę postać na nowo i zorientowałam się, że właśnie jest kimś innym. Widzowie będą mieli może na początku rodzaj zgrzytu i niezadowolenia, bo to nie jest ta Pati, którą znamy, ale mam nadzieję, że historia jest tak dobrze poprowadzona i Pati jest z krwi i kości, że idzie się za tą bohaterką, że ludzie będą mogli poznać ją na nowo, tak samo, jak ja miałam okazję ją poznać

Kulisy serialu "Pati". Próba przed ujęciem Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Tajemnice produkcji" to cykl wideo serwisu cozatydzien.tvn.pl, w którym odkrywamy, co dzieje się na planie seriali, filmów i najpopularniejszych programów telewizyjnych. Zapraszamy na rozmowy z twórcami, nie tylko reżyserami i aktorami, ale i ekipą realizatorską. Odkryj z nami tajemnice!

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: cozatydzien.tvn.pl

Pozostałe wiadomości