Chora na raka Shannen Doherty zwróciła się do Kate Middleton. Potępiła "atak teorii spiskowych"

Shannen Doherty, księżna Kate
Shannen Doherty, księżna Kate
Źródło: Getty Images
Shannen Doherty znana z roli w serialu "Beverly Hills 90210" postanowiła odpowiedzieć na wideo, w którym księżna Kate poinformowała o swojej chorobie. U Kate Middleton zdiagnozowano nowotwór we wczesnym stadium. Znana aktorka choruje na raka od prawie dekady. W swoim wpisie nie tylko wyraziła wsparcie dla księżnej, ale też zwróciła się do jej fanów.

Shannen Doherty od 2015 roku walczy z rakiem piersi, który daje przerzuty. Obecnie diagnoza to nowotwór czwartego stopnia, który uważany jest za najgroźniejszy i o najgorszym rokowaniu dla pacjenta. W styczniu 2023 roku przeszła operację mózgu. Księżna Kate o nowotworze dowiedziała się, gdy ten jest jeszcze we wczesnym stanie. Żona księcia Wiliama już poddała się chemioterapii.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

25112023_TOPMODEL_KRUPA_RELACJEZOJCEMDZIECKA_SWIETA_PROBLEMY
Joanna Krupa o problemach życiowych podczas programu "Top Model"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Shannen Doherty wyraziła wsparcie dla księżnej Kate w walce z nowotworem

Shannen Doherty, znana z otwartej walki z rakiem, postanowiła wyrazić wsparcie dla księżnej Kate w związku z jej niedawną diagnozą. Aktorka, która od lat dzieli się swoimi doświadczeniami z chorobą, ostro skrytykowała zarówno media, jak i twórców teorii spiskowych za naruszanie prywatności i naciskanie na księżną.

W emocjonalnym wpisie na Instagramie gwiazda podkreśliła, że każdy ma prawo do prywatności, nawet jeśli jest osobą znaną i cenioną przez społeczeństwo.

"Bycie osobą publiczną nie oznacza, że jest się własnością społeczeństwa. Wszyscy mamy prawo przechodzić przez chorobę prywatnie. Atak teorii spiskowych i zwykłej, chorobliwej ciekawości zmusił ją do wytłumaczenia się, zanim pogodziła się z diagnozą i wyjaśniła sytuację swoim dzieciom" - napisała gwiazda serialu "Beverly Hills 90210".

Nagła nieobecność księżnej Kate sprowokowała lawinę komentarzy i spekulacji w mediach społecznościowych, co według Shannen Doherty jest nie do zaakceptowania. Aktorka podkreśliła, że księżna Kate okazuje niezwykłą siłę w obliczu trudności i wyraziła podziw dla jej determinacji i odwagi.

"Modlę się, aby był to moment nauki dla nas wszystkich, by szanować prywatność innych, niezależnie od tego, czy są osobami publicznymi. Księżno Kate, podziwiam twoją siłę w niekończącym się ataku, przez który przechodzisz, lecząc raka" - dodała aktorka.

Shannen Doherty walczy z nowotworem

Stan Shannen Doherty jest bardzo poważny. Pomimo przerzutów do kości aktorka nie zamierza się poddawać. Nie rezygnuje z publicznego dzielenia się swoją historią w mediach społecznościowych. Dzięki temu stała się wsparciem dla wielu kobiet, które również zmagają się z różnymi formami nowotworów. W jednym z wywiadów Shannen Doherty podkreśliła, że nie chce umierać. Pragnie pomagać innym i zmieniać świat na lepszy.

"Nie chcę umierać. Nie mam jeszcze dość życia. Nie mam dość miłości. Nie mam dość tworzenia. Nie mam dość zmieniania rzeczywistości na lepszą. Po prostu nie. Nie skończyłam jeszcze" - wyznała aktorka w magazynie "People".

Od pewnego czasu Shannen Doherty prowadzi podcast "Let's Be Clear with Shannen Doherty", który to poświęcony jest właśnie jej chorobie. Do rozmowy zaprasza lekarzy i bliskich, z którymi rozmawia o swoim życiu i bieżących trudnościach. Dzięki temu jej fani mogą zobaczyć, jak wygląda codzienność osoby mierzącej się z tą chorobą.

Z jednego z odcinków dowiadujemy się, że gwiazda poddała się nowoczesnej terapii, gdyż chce żyć, jak najdłużej. Eksperymentalna forma leczenia początkowo nie dawała rezultatów. Wielu sugerowało aktorce, by jej zaprzestała.

"Po czterech zabiegach tak naprawdę nie widzieliśmy różnicy i wszyscy chcieli, żebym zmieniła leczenie. Pomyślałam wtedy: będziemy kontynuować i zobaczymy. Po szóstym, siódmym zabiegu naprawdę zaobserwowaliśmy, jak przełamuje się bariera krew-mózg. Czy nazywam to cudem? Dla mnie jest to cud. W pewnym sensie rzuciłam kostką i powiedziałam: idziemy dalej" - wyjaśniła.

Shannen Doherty
Shannen Doherty
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości