Sharon Stone świętuje 64. urodziny. Jak zmieniała się jedna z największych gwiazd Hollywood?

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Sharon Stone świętuje urodziny

Mimo upływających lat gwiazda wciąż jest wymieniania na liście najpiękniejszych kobiet na świecie. Sharon Stone, która zachwycała seksapilem w "Nagim instynkcie" nie ukrywa jednak, że trudno jest jej się oswoić ze starzeniem. Jak dziś wygląda?

Sharon Stone skończyła 64 lata. Gwiazda już w dzieciństwie zainteresowała się aktorstwem i chętnie brała udział w szkolnych przedstawieniach. Jej nauczyciele nie spodziewali się jednak, że wyrośnie na jedną z największych sław w Hollywood. Szczególnie, że do show-biznesu wkraczała jako początkująca modelka. Sprawdzamy, jak potoczyły się jej losy.

Sharon Stone zasłynęła jako seksbomba z "Nagiego instynktu"

Chociaż dziś Sharon Stone jest znana głównie z ról filmowych, karierę zaczynała od modelingu. Jej nietuzinkowa uroda i szczupła figura sprawiły, że zakwalifikowała się do kilku konkursów piękności. To właśnie tam dostrzegli ją przedstawiciele znanych marek, których szybko została twarzą. Zarobione pieniądze z sesji zdjęciowych gwiazda wydała na kursy aktorstwa. Tak zaczęła przygodę z wielkim ekranem.

W 1979 roku Sharon Stone przeprowadziła się z rodzinnej Pensylwanii do Los Angeles i zaledwie rok później zadebiutowała przed kamerą jako statystka w produkcji Woody’ego Allena "Wspomnienia gwiezdnego pyłu". Zaczęła dostawać coraz więcej propozycji.

Sharon Stone i Michael Douglas w "Nagim instynkcie"
Sharon Stone i Michael Douglas w "Nagim instynkcie" Sharon Stone i Michael Douglas w "Nagim instynkcie" Źródło: Sunset Boulevard/Corbis via Getty Images

Fani mogą pamiętać aktorkę między innymi z popularnej "Akademii policyjnej", jednak prawdziwą sławę przyniosła jej rola w "Nagim instynkcie". Erotyczny thriller z jej udziałem osiągnął ogromny sukces. Sharon Stone zagrała tam odważne sceny. Wiele lat po premierze gwiazda wyjaśniała, że produkcja jej tłumaczyła, że musi zdjąć bieliznę, ponieważ "biel odbija światło w kamerze". Sharon Stone po pierwszym seansie miała nawet spoliczkować reżysera filmu, Paula Verhoevena.

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem" Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Sharon Stone - jak zmieniła się aktorka?

"Nagi instynkt" otworzył Sharon Stone furtkę do światowej kariery. Gwiazda zagrała w ponad 70. filmach i do dziś nie narzeka na brak lukratywnych ofert. 64-latka to prawdziwa kobieta sukcesu, nie tylko w kwestii zawodowej, ale też prywatnej. Aktorka bardzo długo starała się o ciążę. Pomimo niepowodzenia, nie pokrzyżowało jej to rodzicielskich planów. Sharon Stone zdecydowała się na adopcję i dzięki temu od ponad 22 lat spełniała się w roli mamy. Dziś jej trzej synowie to już praktycznie dorośli mężczyźni. Obecnie gwiazda zajmuje się głównie działalnością charytatywną i pomaga chorym na AIDS.

Sharon Stone już dawno została okrzyknięta mianem jednej z najpiękniejszych kobiet na świecie. Mimo takich opinii aktorka nie ukrywa, że ma liczne kompleksy. Szczególnie ze względu na wiek.

"Czasami dosłownie muszę usiąść, spojrzeć na siebie i powiedzieć sobie: Jesteś dużo starsza i wyglądasz przez to inaczej". Nie możesz po prostu zrobić sobie tej samej fryzury lub makijażu, co kiedyś, nałożyć tej samej biżuterii i dzięki temu wyglądać jak dawniej. Musisz zmierzyć się z twarzą, którą teraz masz. Nie jestem już 32-letnią ładną dziewczyną z "Nagiego instynktu" - powiedziała kilka lat temu w wywiadzie dla "Harper's Baazar".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Yui Mok - PA Images/PA Images via Getty Images

Pozostałe wiadomości