Gwiazdy

Nie żyje rosyjski kompozytor. To on stworzył przebój "Biełyje rozy"

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Siergiej Kuzniecow nie żyje. To on stworzył "Biełyje rozy"

Siergiej Kuzniecow nie żyje. Rosyjski kompozytor stworzył popularny w Polsce przebój "Biełyje rozy". Miał 58 lat.

Zmarł Siergiej Kuzniecow. Informację podały rosyjskie media. Rosyjski kompozytor i muzyk miał 58 lat. To on skomponował przebój "Biełyje rozy", który usłyszeć można było na każdej polskiej dyskotece czy prywatce pod koniec lat 80.

Siergiej Kuzniecow nie żyje – przyczyna śmierci

Informację o śmierci Siergieja Kuzniecowa podał portal gazeta.ru na Twitterze. Według rosyjskich mediów autor tekstów piosenek zmarł 7 listopada w Orenburgu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że muzyk zmarł na atak serca. Tamtejsze media donoszą też, że kompozytor cierpiał na marskość wątroby. Jeszcze w weekend przed śmiercią zagrał dwa koncerty z Siemionem Rozowem.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Siergiej Kuzniecow nie żyje – kim był?

Siergiej Kuzniecow urodził się 7 stycznia 1964 r. w Miednogorsku. W połowie lat 80. stworzył grupę Łaskowyj Maj, której wokalistą został Jurij Szutunow, zmarły w czerwcu tego roku. Panowie wspólnie wylansowali przebój "Biełyje rozy", który przyniósł im międzynarodową popularność. Utwór królował także na polskich dyskotekach na przełomie lat 80. i 90.

Siergiej Kuzniecow współtworzył również inne cieszące się popularnością zespoły m.in.: Mama (1989), Czerniła dla piatogo kłassa (1993), Czernilnoje niebo (2000), Nowyje Formy (2002) oraz Raduga noczju. Artysta komponował piosenki inspirowane twórczością niemieckiej grupy Modern Talking. Tuż przed śmiercią wydał utwór "Wot i siedaja nocz".

Siergiej Kuzniecow od 2000 r. był w związku małżeńskim z piosenkarką Jeleną Sawieliewą. W ostatnim czasie opiekował się chorą matką, choć sam podupadł na zdrowiu.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości