Stan Borys miał raka. "Ania natychmiast zawiozła mnie do specjalisty"

Stan Borys miał raka
Stan Borys miał raka
Źródło: MWMEDIA
Stan Borys w tym roku skończy 82 lata. Artysta od 2019 roku zmaga się z konsekwencjami rozległego udaru. Niedawno okazało się, że ma kolejne problemy ze zdrowiem. U Stana Borysa zdiagnozowano raka skóry.

Stan Borys ma za sobą trudne lata. Od 2019 roku zmaga się z konsekwencjami rozległego udaru. Ponadto w 2021 roku przeszedł zawał serca. To jednak nie koniec problemów zdrowotnych artysty. Jakiś czas temu okazało się, że jedno z jego znamion na skórze uległo niepokojącej zmianie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Julia von Stein o wierze w duchy i zjawiskach paranormalnych
Julia von Stein o pracy w branży funeralnej. Dlaczego jej tata musi spać przy zapalonym świetle?

Stan Borys chorował na raka

Stan Borys, a właściwie Stanisław Guzek, jest polskim wokalistą, aktorem i poetą. Trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu, a od pewnego czasu związany jest z Anną Maleady. Jakiś czas temu, gdy para przebywała w Polsce, lekarz na ciele artysty znalazł niepokojące znamię. Na co dzień Stan Borys wraz z partnerką mieszkają w Stanach Zjednoczonych, toteż muzyk dalszym badaniom poddał się w Nowym Jorku. Choć wówczas dermatolog stwierdził, że nie ma powodów do niepokoju, z biegiem czasu znamię uległo zmianie. Stan Borys w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że partnerka od razu udała się z nim do specjalisty.

"Ania natychmiast zawiozła mnie do specjalisty, który zrobił biopsję i kazał mi zgłosić się za tydzień" - powiedział.

Wówczas po badaniach okazało się, że znamię to zmiana rakowa. Na szczęście okazało się niezłośliwa i w początkowym stadium, jednak gdyby nie szybka reakcja, mogłoby skończyć się znacznie gorzej.

"Na całe szczęście była to niezłośliwa zmiana rakowa na skórze. Gdyby nie została usunięta, wtedy mogłaby się stać niebezpieczna. Rozrastała się" - dodał.

Zmianę trzeba było wyciąć. Stan Borys oddał się w ręce specjalisty z dziedziny chirurgii plastycznej. W rozmowie z gazetą podkreślał, jak ważne są regularne badania i dbanie o zdrowie.

"Niestety była konieczna operacja. Wycięto mi 10 cm skóry. Chirurg plastyczny bardzo ładnie zaszył ranę, która się pięknie goi. Ania zawsze pilnuje wszystkich wizyt i towarzyszy mi wszędzie. Bardzo dba, abym systematycznie się badał i chodził na rehabilitacje" - przyznał.

Ponowna biopsja wykazała, że Stan Borys jest już zdrowy.

Stan Borys i Anna Maleady - historia miłości

Stan Borys i Anna Maleady są razem od 2009 roku. Parę dzieli przeszło 30 lat, jednak to nie przeszkadzało im w stworzeniu związku, który przetrwa nawet najcięższe próby. Para poznała się na korcie tenisowym.

"To było na Florydzie na turnieju tenisowym dla Polonii. Sport zawsze mnie fascynował, co ciekawe, nie znałam wtedy Stana jako piosenkarza. Wydał mi się bardzo interesującym mężczyzną. Zauważyłam, że ma ciekawą osobowość i urok. W dodatku zabiegał o moją uwagę, adorował mnie" - wspominała Anna Maleady w rozmowie z "Vivą!".

Para przetrwała problemy zdrowotne artysty, z którymi ten mierzy się od 2019 roku. Po rozległym udarze Stan Borys wciąż nie wrócił do pełnej sprawności. W jednym z wywiadów tak wspominał pierwsze tygodnie:

"Dwa tygodnie na oddziale udarowym szpitala bielańskiego pod bardzo dobrą opieką lekarzy i rehabilitantów. Potem przewieźli mnie do szpitala MSWiA na rehabilitację poudarową, która trwała prawie trzy miesiące. Następnie kontynuowałem krótką rehabilitację w Konstancinie, z którego przewieziony zostałem na oddział kardiologiczny z powodu koniecznych badań wieńcowych i serca" - powiedział w rozmowie z serwisem dziennikwschodni.pl.

Przepraszam za te słowa, ale byłem strasznie wkurzony, że muszę używać tego wózka. Tym bardziej że lekarze nie dawali większych nadziei. Ale może dlatego, z tygodnia na tydzień i z dnia na dzień, zacząłem powoli chodzić za tym wózkiem. Najciekawsze było to, że jak zaczęła przychodzić do mnie pani doktor logopedii, to ja na ćwiczeniach recytowałem wiersze Norwida. Bardzo się dziwiła, a zarazem cieszyła, że nie mam afazji mimo paraliżu nerwu dziewiątego, dziesiątego oraz siódmego. Te nerwy umieszczone są w części twarzy i gardle. Lekarze zalecali różne ćwiczenia i terapie a między innymi recytację mojej poezji i piosenek – wtedy coraz lepiej mówiłem.
- dodał.
Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości