Steven Seagal zapowiedział, że nigdy nie zrezygnuje z rosyjskiego obywatelstwa

Steven Seagal nie zrzeknie się rosyjskiego obywatelstwa
Steven Seagal nie zrzeknie się rosyjskiego obywatelstwa
Źródło: Anadolu
Steven Seagal w najnowszym wywiadzie zapowiedział, że nie zamierza nigdy zrezygnować z rosyjskiego obywatelstwa, a rosyjskie media coraz częściej podkreślają przyjacielskie stosunki aktora z Władimirem Putinem.

Steven Seagal już od dłuższego czasu łączony jest z krwawą polityką Władimira Putina. Wszystko zaczęło się jeszcze w 2014 r., kiedy to aktor wraz z muzykami zagrał koncert dla prorosyjskich separatystów na Krymie, w Sewastopolu. Kiedy jeden z dziennikarzy zapytał aktora, dlaczego zdecydował się wziąć w tym udział, ten odpowiedział, że zależy mu na tym, aby jego muzyka "łączyła ludzi".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Steven Seagal nie zrzeknie się rosyjskiego obywatelstwa

Już w 2016 r. Władimir Putin przyznał aktorowi rosyjskie obywatelstwo, a ten otwarcie poparł aneksję Krymu. Wówczas ukraińskie służby oskarżyły go o "działalność w organizacji terrorystycznej i finansowanie terroryzmu". Swoim zachowaniem aktor wzbudził duże kontrowersje, jednak nie zwracał uwagi na negatywne głosy.

Co ciekawe, w 2018 r. Steven Seagal został mianowany specjalnym wysłannikiem Rosji, mającym poprawić relacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a w 2021 r. otrzymał legitymację prorosyjskiej partii Sprawiedliwa Rosja — Za Prawdę.

Zobacz wideo:

TZPAZURA_DZIECI
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Steven Seagal od wielu lat jest przyjacielem Władimira Putina

Teraz w rozmowie z RIA Novosti, aktor wyraźnie stwierdził, że nie zamierza zrezygnować z rosyjskiego obywatelstwa.

"Po pierwsze, nigdy nie zrezygnuję z rosyjskiego paszportu. Po drugie, codziennie spotykam się z rusofobią" - powiedział aktor, jednak nie rozwinął swojej myśli.

Od początku wojny w Ukrainie Steven Seagal jawnie mówił o swoim poparciu dla działań Władimira Putina, a w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że "podmiot zewnętrzny" ponosi całą winę za złe nastawienie do siebie tych krajów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu

podziel się:

Pozostałe wiadomości