Syn Toma Hanksa o życiu w cieniu ojca. "Spotkałem się z dużą pogardą, wrogością"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Źródło:
CNN
Tom Hanks i Chet Hanks

Tom Hanks, a właściwie jego postrzeganie w oczach opinii publicznej, ewoluowało na przestrzeni lat. Od lubianego aktora, przez zdobywcę Oscara, aż do wzoru do naśladowania. Często określano go mianem "świętości Ameryki". Syn aktora, Chet Hanks, w niedawno opublikowanym w internecie filmie opowiedział historię rodziny z innej perspektywy. Naruszy wizerunek ojca?

Chet Hanks w krótkim filmiku opublikowanym w sieci zastanawia się nad tym, jak wpłynęło na niego dorastanie w blasku fleszy i cieniu legendy swojego taty. Jak twierdzi mężczyzna, przez lata był niesłusznie oceniany i szufladkowany. Uważa, że nie miał silnego, męskiego wzoru do naśladowania, co znacznie utrudniło mu dorosłe życie.

Syn Toma Hanksa wyjawił prawdę o rodzinie

W serwisie YouTube pojawił się film zatytułowany "Prawda o dorastaniu jako Hanks". Chet, młodszy syn zdobywcy Oscara, opowiedział, że jako dziecko musiał zmierzyć się z problemami, na które nie był gotowy. Jak twierdzi, życie w cieniu sławy rodziców sprawiło, że miał problem z nawiązywaniem relacji i był postrzegany jako arogancki, zepsuty i uprzywilejowany.

"Moje doświadczenie było jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ oprócz sławy, która była już toksyczna, nie byłem nawet sławny. Byłem po prostu synem kogoś sławnego, więc nawet nie zrobiłem nic, by zasłużyć na jakiekolwiek uznanie, a to wywoływało wiele pogardy" – powiedział Chet Hanks w filmie na swoim kanale na YouTube. 

Syn zdobywcy Oscara i ulubieńca Ameryki dodał także, że brakowało mu rozmowy z ojcem, w której ten mógłby mu wytłumaczyć, skąd wynika zachowanie innych. Jako dorastający chłopiec nie rozumiał bowiem, że często sposób traktowania przez ludzi jest podyktowany zazdrością.

Aneta Glam-Kurp z "Żon Miami" wyznała, ile zapłaciła za sukienkę. Cena powala
Aneta Glam-Kurp z "Żon Miami" wyznała, ile zapłaciła za sukienkę. Cena powala Źródło: Co za Tydzień

Chet Hanks obwinia ojca o swoje problemy?

"Było niesamowicie ciężko przebić się przez ich mury. Spotkałem się więc z wieloma pogardami, wieloma wrogościami i negatywizmem, ponieważ wszyscy byli po prostu przygotowani, by nienawidzić mnie" - powiedział w swoim monologu Chet Hanks.

Dla wielu osób syn Toma Hanksa oceniany jest jako "czarna owca" rodziny ze względu na swoją burzliwą przeszłość. W 2021 roku była partnerka Cheta Hanksa otrzymała dodatkową ochronę ze względu na zgłoszenia fizycznej i psychicznej przemocy, której ten miał się dopuścić. Młodszy syn aktora był poszukiwany także przez brytyjską policję za zniszczenie pokoju hotelowego. Zostało mu odebrane pozwolenie na broń. Chet Hanks miał także problemy z narkotykami i alkoholem, w związku z którymi trafił na odwyk. 

Tom Hanks nie odniósł się jeszcze do filmu opublikowanego przez syna. Aktor jednak niezwykle dba o swoją prywatność, której próżno szukać w mediach społecznościowych. Obecnie stanowisko opinii publicznej w zdecydowanej większości opowiada się po stronie zdobywcy Oscara i wierzy, że zarzuty ze strony syna to apel o pomoc pogubionego człowieka.

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages

Pozostałe wiadomości