Młodszy syn Rafała Królikowskiego wybrał aktorstwo. Michał Królikowski szczerze o reakcji rodziców

Czym zajmują się synowie Rafała Królikowskiego?
Czym zajmują się synowie Rafała Królikowskiego?
Źródło: Jarosław Antoniak/mwmedia
Czym zajmują się synowie Rafała Królikowskiego? Obaj są uzdolnieni artystycznie, ale tylko jeden z nich zamierza iść w ślady ojca. Młodszy syn Rafała Królikowskiego marzy o aktorstwie. Ma już nawet doświadczenie przed kamerą. Michał Królikowski udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoich marzeniach i reakcji rodziny na jego zawodowy wybór.

W mediach do tej pory najwięcej informacji pojawiało się o dzieciach Pawła Królikowskiego. Starszy brat Rafała wychował pięcioro dzieci. Większość z nich odnalazła się w artystycznym świecie. Najbardziej znany jest oczywiście Antoni Królikowski, ale już wkrótce może być głośno o jego kuzynie. Rafał Królikowski ma dwóch synów z małżeństwa z dziennikarką Dorotą Mirską. Jaką życiową drogę obrali?

Synowie Rafała Królikowskiego

Rafał Królikowski unika pokazywania w internecie swoich dzieci. Jednak jego synowie doskonale orientują się w mediach społecznościowych i potrafią dobrze je wykorzystać. Starszy syn Rafała Królikowskiego ma na imię Piotr i dziś jest 24-letnim mężczyzną. Piotr Królikowski ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Specjalizuje się w kinematografii, fotografii i projektowaniu. Jego serce jest już zajęte, co można zobaczyć na jego profilu Instagramie.

Z kolei młodszy syn Rafała Królikowskiego poszedł w ślady ojca. 20-letni Michał rozpoczął naukę na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Właśnie udzielił wywiadu magazynowi "Viva!", w którym opowiada o swojej pasji, dotychczasowej karierze oraz wsparciu rodziny.

Maja Hyży o patchworkowej rodzinie
Maja Hyży w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o wakacjach patchworkowej rodziny.
Źródło: Co za Tydzień

Poniżej zdjęcie Piotra Królikowskiego. Tak wygląda starszy syn Rafała Królikowskiego.

Michał Królikowski marzy o aktorstwie. Jak zareagował na to Rafał Królikowski?

Michał Królikowski nie marzył o aktorstwie od dzieciństwa. Myślał o tym, aby zostać piłkarzem. Myśli o aktorstwie pojawiły się w liceum, gdy otrzymał rolę Winicjusza w szkolnej inscenizacji "Quo Vadis".

"Może to zabrzmieć banalnie, ale kiedy stałem na scenie i czułem niesamowitą energię, która wytwarza się pomiędzy aktorami a widownią, zrozumiałem, że właśnie tutaj jest moje miejsce" - wyznał w wywiadzie.

Rodzice Michała uprzedzili go, że aktorstwo to bardzo wymagający i niepewny zawód. Chłopak czuł, że na początku rodzice traktowali jego wybór jako chwilową fascynację, jednak z czasem zauważyli, że to przemyślana decyzja. Ojciec szczególnie wspiera syna.

"Za każdym razem, kiedy tylko dostaję propozycję wzięcia udziału w jakimś castingu, od razu dzwonię do moich rodziców. Tata ma bardzo duże doświadczenie, więc staram się słuchać jego wskazówek. Ale zawsze mi powtarza, że ostatecznie to ja muszę podjąć decyzję, czy dobrze czuję się w danej roli. Ja oczywiście też staram się pomóc tacie, jeśli tylko mogę. Przed prawie każdym spektaklem czytam z nim scenariusz i pomagam mu w nauce tekstu" - dodał syn Rafała Królikowskiego w wywiadzie.

Zobacz więcej:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: Magazyn "Viva"

Źródło zdjęcia głównego: Jarosław Antoniak/mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości