Szczegóły pogrzebu Stanisława Radwana. Wiadomo, kiedy i gdzie Dorota Segda pożegna męża

Dorota Segda pożegna męża Stanisława Radwana w Krakowie
Dorota Segda pożegna męża Stanisława Radwana w Krakowie
Źródło: MWMEDIA
14 października media obiegła informacja o śmierci wybitnego kompozytora i dyrygenta Stanisława Radwana. Artysta miał 84 lata i pozostawił po sobie bogaty dorobek muzyczny. W żałobie znalazła się jego żona - znana aktorka Dorota Segda.

Ostatnie pożegnanie wyjątkowego artysty zostało zaplanowane na nadchodzący poniedziałek 23 października. Wszystkie niezbędne informacje na temat ceremonii pogrzebowej Stanisława Radwana przekazano za pośrednictwem Piwnicy pod Baranami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Aktorzy o serialu "Lipowo. Zmowa milczenia". Dlaczego tak bardzo lubimy się bać?
Na platformie Player zadebiutowała niedawno kolejna propozycja dla fanów kryminalnych zagadek. Już teraz można oglądać pierwszy odcinek serialu "Lipowo. Zmowa milczenia". W ostatnim czasie kryminalnego historie cieszą się ogromną popularnością. Dlaczego? Na to pytanie w rozmowie z "Co za Tydzień" starali się odpowiedź aktorzy, którzy wcielili się w mieszkańców Lipowa.
Źródło: "Co za Tydzień"

Szczegóły pogrzebu Stanisława Radwana

Stanisław Radwan znany był nie tylko z komponowania muzyki, ale także z długoletniej współpracy z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie i Akademią Teatralną. Artysta, którego talent i oddanie sztuce były doceniane przez wiele pokoleń, pozostawił po sobie niezwykłe dziedzictwo muzyczne.

Na profilach instytucji kulturalnych, z którymi kompozytor był związany przez większość swojego życia zawodowego, tj. Piwnicy pod Baranami i Narodowego Starego Teatru w Krakowie, pojawiły się wpisy pożegnalne.

Dorota Segda, aktorka i rektorka Akademii Teatralnej w Krakowie, która była żoną zmarłego artysty, na razie nie zabrała głosu publicznie w związku ze stratą ukochanego męża. Śmierć Stanisława Radwana musiała być dla niej ogromnym ciosem, gdyż byli małżeństwem ponad dwie dekady.

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych Stanisława Radwana, informujemy, że msza żałobna odbędzie się w Kolegiacie św. Anny w Krakowie o godzinie 11.00 w poniedziałek 23 października. Następnie artysta zostanie pochowany na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie, a ostatnie pożegnanie zaplanowano na godzinę 13.00.

Dorota Segda o mężu Stanisławie Radwanie

Dorota Segda przez wiele lat dzieliła życie z wybitnym kompozytorem Stanisławem Radwanem. Choć między nimi była znaczna różnica wieku, bo aż 27 lat, to ich miłość była inspiracją dla wielu, a ich związek często stanowił wzór do naśladowania.

Stanisław Radwan i Dorota Segda wzięli ślub w 2001 roku, a przez lata tworzyli niezwykłą więź opartą na wspólnych pasjach i zrozumieniu. Para była często podziwiana za zgodność i harmonię w związku.

W jednym z wywiadów dla magazynu "Viva!" Dorota Segda opowiedziała o swoim mężu w sposób, który ukazuje go jako wyjątkowego człowieka.

"On jest na wskroś młody, powiedziałabym - młodszy od nas wszystkich. Jest i autorytetem, i kumplem. Można go zapytać o fakty historyczne, literackie i wszelkie inne, a jednocześnie można z nim pić, palić papierosy, palić ognisko, głupio gadać, opowiadać świńskie kawały albo nic nie robić i też jest cudownie" - mówiła aktorka.

Dorota Segda zaznaczyła, że Stanisław Radwan miał swoje pasje i uzależnienia. Jednym z nich były książki.

"Nie znam innego tak dobrego, prawego człowieka. Mądrego. Niestety uzależnionego, od książek. Od ich kupowania, czytania i posiadania. Jak jemy obiad i, nie daj Boże, zapytam go o jakąś książkę, to on wypluwa to, co ma w ustach (serio), i pędzi do biblioteki z triumfalnym okrzykiem: 'Mamy to!'. I po chwili mi to przynosi otwarte na właściwej stronie. Wtedy jest najszczęśliwszy"- opowiadała z uśmiechem.

Dorota Segda
Dorota Segda
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości