Tamayo Perry nie żyje. Aktor "Piratów z Karaibów" zmarł po ataku rekina

Nie żyje Tamayo Perry. Grał w "Piratach z karaibów"
Nie żyje Tamayo Perry. Grał w "Piratach z karaibów"
Źródło: Getty Images/Instagram
Tamayo Perry nie żyje. Aktor, a także surfer znany m.in. z filmu "Piraci z Karaibów" został zaatakowany przez rekina podczas surfowania. Mimo że służby ratunkowe szybko zjawiły się na miejscu, aktora nie udało się uratować. Miał 49 lat.

Tamayo Perry nie żyje. Surfer zdobył popularność w produkcjach takich jak m.in.: "Piratach z Karaibów: Na nieznanych wodach", "Aniołkach Charliego 2" czy "Błękitnej fali". Jak donoszą amerykańskie media, 49-latek został zaatakowany przez rekina, w czasie gdy pływał na desce u wybrzeży Oahu, jednej z wysp Hawajów.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy odeszli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku

Tamayo Perry nie żyje. Gwiazdor "Piratów z Karaibów" zmarł po ataku rekina

Tamayo Perry zmarł po ataku rekina. Według Shayne Enright z Departamentu Służb Ratunkowych w Honolulu, mimo że służby ratunkowe zjawiły się na miejscu chwilę po ich zawiadomieniu, to życia 49-latka nie udało się uratować.

Aktor i surfer został przewieziony skuterem wodnym przez ratowników na brzeg, gdzie stwierdzono zgon. Mimo że Tamayo Perry zagrał w kilku znanych na całym świecie produkcjach, to prawdziwą popularnością cieszył się jako surfer, który brał udział w zawodach na całym globie.

Tamayo Perry od 2016 r. pracował jako ratownik wodny przy wybrzeżu, przy którym zginął.

Kurt Lager, który jest pełniącym obowiązki szefa Wydziału ds. Bezpieczeństwa Oceanicznego w Honolulu, w rozmowie z mediami powiedział:

"Perry był ratownikiem kochanym przez wszystkich" - czytamy na stronie people.com.

Tamayo Perry
Tamayo Perry
Źródło: Getty Images AsiaPac

Gwiazdy, które poniosły śmierć od zwierząt

Bardzo rzadko zdarzają się ataki rekinów na ludzi. Jak podaje Departament Gruntów i Zasobów Naturalnych Hawajów, na tamtejszych wodach do podobnych zdarzeń dochodzi trzy lub cztery razy w roku i nie każde jest śmiertelne. W historii możemy znaleźć jednak wiele przypadków śmierci z winy zwierzęcia.

Nawet na naszym rodzimym rynku zdarzyły się takie tragiczne sytuacje. Aktorka Ewa Sałacka i aktor Jerzy Janeczek zmarli od ukąszenia pszczół, bowiem mieli alergię na ich jad. Ewa Sałacka zapisała się w pamięci polskich kinomaniaków dzięki niezapomnianym rolom w kultowych produkcjach, takich jak "Och, Karol", "Czterdziestolatek" czy "Sztuka kochania". Jej zgon w 2006 roku wstrząsnął całym krajem.

Jerzy Janeczek zagrał postać kultowego już Witii Pawlaka w trylogii "Sami swoi", gdzie wcielił się w postać syna głównego bohatera Kazimierza Pawlaka. Aktor odszedł w lipcu 2021 r. po tym, jak został ukąszony przez pszczołę.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Instagram

podziel się:

Pozostałe wiadomości