Siostra króla Karola III trafiła do szpitala! Do wypadku doszło w królewskiej posiadłości

Król Karol III, księżniczka Anna
Król Karol III, księżniczka Anna
Źródło: Getty Images Europe
Brytyjska rodzina królewska wydała oświadczenie, w którym poinformowano, że siostra króla Karola III — księżniczka Anna miała wypadek, wskutek którego trafiła do szpitala. W oświadczeniu możemy przeczytać o obrażeniach córki Elżbiety II. Jest poważnie?

Księżniczka Anna trafiła do szpitala. W oświadczeniu wydanym przez brytyjską rodzinę królewską możemy przeczytać, że do wypadku doszło w rodzinnej posiadłości. Jak na razie nie wiemy, jak czuje się księżniczka Anna, jednak obrażenia były na tyle poważne, że córka Elżbiety II wymagała hospitalizacji.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Księżniczka Anna miała wypadek. Siostra króla Karola III miała wypadek

W oświadczeniu napisano, że król Karol III jest na bieżąco informowany w sprawie stanu zdrowia siostry, jednak ten jest stabilny, a księżniczka Anna ma nadzieję, że niebawem opuści placówkę medyczną.

"Księżna doznała niewielkich obrażeń i wstrząśnienia mózgu w wyniku incydentu w posiadłości Gatcombe Park wczoraj wieczorem. Jej Królewska Wysokość profilaktycznie pozostaje w szpitalu Southmead w Bristolu na obserwacji i oczekuje się, że niebawem w pełni wróci do zdrowia. Król jest na bieżąco informowany i przesyła księżnej najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia" - czytamy.

Jak na razie nie podano oficjalnej przyczyny, jednak według BBC księżniczka prawdopodobnie została uderzona przez konia głową lub nogą. Jak na razie nie wiadomo, co z oficjalnymi wizytami 73-latki, która cały czas pilnie wypełnia obowiązki wobec korony. Będziemy was informować na bieżąco.

Król Karol i księżniczka Anna
Król Karol i księżniczka Anna
Król Karol i księżniczka Anna
Źródło: Getty Images Europe
Król Karol III i księżniczka Anna
Król Karol III i księżniczka Anna
Źródło: The Chronicle Collection

Księżniczka Anna trafiła do szpitala. Kim jest młodsza siostra króla Karola III?

Księżniczka Anna urodziła się 15 sierpnia 1950 r. Jest jedyną córką księcia Filipa i królowej Elżbiety II. Gdy Anna miała dwa latka, jej mama wstąpiła na tron, a ona sama dopiero w 1987 r. otrzymała tytuł Księżniczki Królewskiej, przysługujący najstarszej córce brytyjskiego monarchy.

Księżniczka Anna pierwszy raz na ślubnym kobiercu stanęła w 1973 r., a jej mężem został brytyjski jeździec sportowy Mark Phillips, z którym doczekała się dwójki dzieci: 46-letniego syna Petera i 43-letniej córki Zary. Ich małżeństwo jednak nie miało szczęśliwego końca i para rozwiodła się w 1992 r.

Jeszcze tego samego roku księżniczka Anna ponownie stanęła na ślubnym kobiercu u boku żołnierza zawodowego Timothy’ego Laurence’a. Księżniczka Anna do tej pory sumiennie wypełnia obowiązki wobec korony, jednak teraz nie wiadomo, kiedy powróci do ich pełnienia.

Księżniczka Anna z mężem Timothym Laurencem
Księżniczka Anna z mężem Timothym Laurencem
Źródło: Getty Images Europe

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości