Te gwiazdy są od początku serialu "Na Wspólnej". O kim mowa?

Bożena Dykiel w "Na Wspólnej"
Bożena Dykiel w "Na Wspólnej"
Źródło: x-news
Serial "Na Wspólnej" świętuje swoje 21 urodziny. Wraz z nim okrągłą rocznicę pracy na planie obchodzi niemała grupa prawdziwych weteranów tej produkcji. Są z widzami od samego początku, skradli ich serca, a grane przez nich postacie wciąż na nowo wzbudzają emocje. 

Poznajcie gwiazdy, które są najdłużej związane z produkcją "Na Wspólnej"  – od pierwszego odcinka, aż do teraz!

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt_22
20 lat serialu "Na Wspólnej"
20 lat serialu "Na Wspólnej"

"Na Wspólnej" – para z najdłuższym stażem

Sympatyczna para serialowych Ziębów grana jest przez Bożenę Dykiel i Mieczysława Hryniewicza. Bohaterowie – Pani Maria i Pan Włodzimierz – od pierwszego odcinka byli gospodarzami apartamentowca przy ulicy Wspólnej. Wprowadzili się tam razem z córką Moniką (Sylwia Gliwa).

Bożena Dykiel, dołączając do obsady serialu "Na Wspólnej", była bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd o największym wówczas dorobku artystycznym. Zyskała ogólnopolską sławę dzięki takim produkcjom jak "Ziemia obiecana" czy "Alternatywy 4". Mieczysław Hryniewicz miał wówczas na swoim koncie dziesiątki ról epizodycznych, a stał się szerzej znany dzięki serialowi "Zmiennicy".

Bożena Dykiel i Mieczysław Hryniewicz w "Na Wspólnej"
Bożena Dykiel i Mieczysław Hryniewicz w "Na Wspólnej"
Źródło: x-news

Główni bohaterowie od 21 lat w serialu "Na Wspólnej"

Trzonem fabuły serialu była relacja między przyjaciółmi, których połączyły trudne początki w domu dziecka. W dorosłym życiu zamieszkali razem z rodzinami w apartamentowcu na ulicy Wspólnej. Wśród pierwszych lokatorów, którzy są z nami do dzisiaj, mogliśmy zobaczyć:

 • Basię Brzozowską (Grażyna Wolszczak),
  • Michała Brzozowskiego (Robert Kudelski),
   • Izabelę Brzozowską (Anna Korcz),
    • Weronikę Roztocka (Renata Dancewicz),
     • Romana Hoffera (Waldemar Obłoza).

      Aktorka Renata Dancewicz, która dołączyła do obsady, była już wcześniej znana widzom dzięki swoim filmowym kreacjom w "Pułkowniku Kwiatkowskim" i "Tato". Z kolei Grażyna Wolszczak mogła być kojarzona z filmu "Wiedźmin" (2001), gdzie zagrała piękną Yennefer. Natomiast Annie Korcz, Robertowi Kudelskiemu i Waldemarowi Obłozie to właśnie serial "Na Wspólnej" przyniósł największą popularność.

      Grażyna Wolszczak w "Na Wspólnej"
      Grażyna Wolszczak w "Na Wspólnej"
      Źródło: x-news

      Młode pokolenie "Na Wspólnej"

      Od pierwszego odcinka "Na Wspólnej" mieliśmy okazję śledzić losy kilkunastoletnich bohaterów, którzy na naszych oczach dorastali – zarówno na ekranie, jak i w rzeczywistości. Młode pokolenie w serialu reprezentowali:

      • Daniel Brzozowski (Michał Tomala – 33 l.),
       • Kamil Hoffer (Kazimierz Mazur – 39 l.),
        • Marta Hoffer (Joanna Jabłczyńska – 38 l.),
         • Igor Nowak (Jakub Wesołowski –38 l.),
          • Maks Brzozowski (Adam Fidusiewicz – 38 l.).

           Najmłodszym członkiem obsady kultowego serialu TVN, którego losy możemy śledzić w wątku fabularnym do dzisiaj jest Michał Tomala (obecnie 33 lata). Mężczyzna rozpoczął swoją karierę w serialu mając zaledwie 13 lat.

           Największą rozpoznawalnością wśród przedstawicieli serialowej młodzieży cieszyli się również Adam Fidusiewicz, którego wcześniej mogliśmy oglądać w roli Stasia Tarkowskiego w ekranizacji "W pustyni i w puszczy" (2001 rok), oraz Marta Jabłczanka, mająca już na swoim koncie udział w licznych programach młodzieżowych, takich jak "Tik-tak" czy "Teleranek".

           Adam Fidusiewicz w "Na Wspólnej"
           Adam Fidusiewicz w "Na Wspólnej"
           Źródło: x-news

           Oglądaj serial "Na Wspólnej" na antenie TVN

           Dalsze losy bohaterów "Na Wspólnej: można oglądać od poniedziałku do czwartku, o godzinie 20:15 na antenie TVN oraz platformie Player.pl. Bądź na bieżąco z ulubionym serialem i sprawdź, jak potoczy się historia wybranych postaci.

           Sprawdź również:

           Autor: Monika Rybczyńska

           Źródło zdjęcia głównego: x-news

           podziel się:

           Pozostałe wiadomości