Tomasz Ziętek wziął ślub. Kim jest żona aktora?

Tomasz Ziętek
Tomasz Ziętek już po ślubie. Kim jest jego żona?
Źródło: MWMEDIA
Tomasz Ziętek to bardzo znany aktor młodego pokolenia. Gwiazdor filmów takich "Cicha noc" czy "Boże ciało" właśnie wziął ślub. Co wiemy o jego partnerce i życiu prywatnym?

Tomasz Ziętek to nie tylko utalentowany aktor, ale także muzyk. Od wielu lat jest w związku z Delfiną Kają Zdanowicz. Para postanowiła zalegalizować swój związek. Jak wyglądała uroczystość?

Tomasz Ziętek - z czego jest znany, w czym grał, zespół muzyczny

Tomasz Ziętek urodził się 28 czerwca 1989 roku. Pochodzi z Inowrocławia. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego w Słupsku, zdecydował się na Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W teatrze zadebiutował w 2005 w sztuce "Betleyem polskie" na deskach Nowego Teatru w Słupsku, a w filmie w 2011 rolą Zbyszka Godlewskiego w filmie "Czarny czwartek". Tomasz Ziętek wcielił się też w Jana Bytnara "Rudego" – jednego z głównych bohaterów filmu "Kamienie na szaniec". Aktor był trzykrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej "Orzeł" za role w filmach "Cicha noc (2017), "Boże Ciało" (2019) i "Żeby nie było śladów" (2021). Za występ w filmie "Hiacynt" (2021) otrzymał nominację do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Tomasz Ziętek jest także utalentowanym muzykiem. Od 2013 roku jest gitarzystą i wokalistą trójmiejskiego zespołu "The Fruitcakes". Występuje również solowo z projektem "The Ape Man Tales".

Tomasz Ziętek w serialu "Odwróceni. Ojcowie i córki"
Tomasz Ziętek w serialu "Odwróceni. Ojcowie i córki"
Źródło: TVN

Tomasz Ziętek i Delfina Kaja Zdanowicz - ślub

Tomasz Ziętek i Delifina Kaja Zdanowicz spotykali się od dłuższego czasu. Teraz postanowili złożyć przysięgę małżeńską. W sobotę 16 lipca 2022 roku Tomasz Ziętek i Delfina Kaja Zdanowicz stanęli na ślubnym kobiercu. Para nie opublikowała żadnych zdjęć z uroczystości, ale na instagramowych profilach ich znajomych pojawiły się relacje z wesela. Na imprezie bawił się m.in. Andrzej Seweryn.

Wesele odbyło się w uroczym, malowniczym zakątku w otoczeniu przyrody. Tomasz Ziętek miał na sobie jasny garnitur i niebieską koszulę oraz białe trampki. Jego żona postawiła na minimalistyczną długą białą suknię z odkrytymi ramionami. We włosy wpięła dług welon ozdobiony maleńkimi żywymi kwiatami. Później zamieniła go na wianek z polnych kwiatów.

Tomasz Ziętek i Delfina Kaja Zdanowicz - ślub
Tomasz Ziętek i Delfina Kaja Zdanowicz - ślub
Źródło: Instagram
Magda Gessler o zaręczynach i planach na swoje wesele
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Delfina Kaja Zdanowicz - kim jest żona Tomasza Ziętka?

Kim jest Delfina Kaja Zdanowicz? Żona Tomasza Ziętka także związana jest, podobnie jak jej mąż Tomek, ze światem filmowym. Pracuje między innymi jako tłumaczka filmów fabularnych i dokumentalnych. Jest też niezależną producentką i kierowniczką produkcji przy różnych projektach filmowych i audio na całym świecie. Pracowała także dla londyńskiego centrum kulturalnego Kings Place. Delfina Kaja Zdanowicz towarzyszyła mężowi i ekipie filmu "Boże ciało" na oscarowej gali w 2020 roku. Na tę okazję wybrała długą burgundową suknię od Tomasza Ossolińskiego. Projektant pochwalił się kreacją na Instagramie.

Tomasz Ziętek i Delfina Kaja Zdanowicz
Tomasz Ziętek i Delfina Kaja Zdanowicz
Źródło: MWMEDIA
Tomasz Ziętek i Delfina Kaja Zdanowicz
Tomasz Ziętek i Delfina Kaja Zdanowicz
Źródło: MWMEDIA

Tomasz Ziętek - Instagram

Tomasz Ziętek prowadzi swój oficjalny profil na Instagramie pod nazwą @ziecislaw, a jego żonę Delfinę Kaję Zdanowicz znajdziemy pod nickiem @delphina.kaya.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości