Nie żyje aktor znany z "Rodziny Soprano". Tony Sirico miał 79 lat

Nie żyje Tony Sirico - aktor znany z "Rodziny Soprano"
Nie żyje Tony Sirico - aktor znany z "Rodziny Soprano"
Źródło: Getty Images
Tony Sirico zmarł 8 lipca 2022 roku. Aktor znany z serialu HBO "Rodzina Soprano" miał 79 lat. Smutną wiadomość przekazał w mediach społecznościowych jego brat Robert.

Tony Sirico to aktor znany z roli gangstera, Pauliego Walnutsa, w serialu HBO "Rodzina Soprano". Pojawiał się także w filmach Woody'ego Allena. Mężczyzna zmarł 8 lipca 2022 roku. Smutne wieści przekazał jego brat.

Tony Sirico nie żyje - przyczyna śmierci

Tony Sirico miał 79 lat. Smutne informacje przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych jego brat - ksiądz Robert Sirico. Brat znanego aktora jest autorem wielu książek o tematyce religijnej i przewodniczącym Instytutu Studiów nad Religią i Wolnością im. Lorda Actona.

"Z wielkim smutkiem, ale i z niesamowitą dumą, miłością i całym mnóstwem miłych wspomnień, rodzina Gennaro Anthony'ego "Tony'ego" Sirico pragnie poinformować o jego śmierci, która nastąpiła rano 8 lipca 2022 roku. Tony pozostawił dwoje ukochanych dzieci: Joanne Sirico Bello i Richarda Sirico, wnuków, rodzeństwo, siostrzenice, bratanków i wielu innych krewnych" – napisał na Facebooku Robert Sirico.

Przyczyna śmierci Tony'ego Sirico nie jest znana. Rodzina postanowiła nie podawać jej do publicznej wiadomości.

Wpis Roberta Sirico
Wpis Roberta Sirico
Źródło: Facebook
czt_mamtalent_kliment ciaza 2
Jan Kliment boleśnie znosił pytania o ciążę. Jakim chce być ojcem?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Tony Sirico - kariera. W czym grał?

Tony Sirico to amerykański aktor pochodzenia włoskiego. Urodził się 29 lipca 1942 roku na Brooklynie w Nowym Jorku w katolickiej rodzinie. W przeciwieństwie do brata często buntował się przeciwko wyznawanym przez nią wartością. Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej popełnił kilka przestępstw, za które trafił do więzienia. Po wyjściu z zakładu karnego zajął się aktorstwem. Często wcielał się w ekranowych gangsterów. Zagrał w filmach takich jak "Gangsters", "Miłość i pieniądze", "Jej wysokość Afrodyta" czy "Chłopcy z ferajny".

Największą rozpoznawalność przyniosła mu jednak rola przestępcy Pauliego Walnutsa w serialu HBO "Rodzina Soprano". Gangstera odegrał w charakterystyczny dla niego, humorystyczny sposób. Kreacja ta sprawiła, że postać stała się bardzo rozpoznawalna i zachwalana zarówno przez krytyków filmowych, jak i zwykłych odbiorców.

Tony Sirico - aktor znany z "Rodziny Soprano"
Tony Sirico - aktor znany z "Rodziny Soprano"
Źródło: Archive Photos/Getty Images

W późniejszych latach Tony Sirico często występował w filmach Woody'ego Allena. Zagrał m.in. w produkcjach takich jak "Śmietanka towarzyska" czy "Na karuzeli życia". Aktor został dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Gildii Aktorów Ekranowych.

Tony Sirico - aktor znany z "Rodziny Soprano"
Tony Sirico - aktor znany z "Rodziny Soprano"
Źródło: WireImage/Getty Images
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości