Olivier Janiak żartuje na Top of the Top Sopot Festival 2022. Publiczność nagrodziła go brawami

Autor:
Dagmara
Olszewska
Olivier Janiak - jak się naprawdę nazywa?

Top of the Top Sopot Festival to jedno z najważniejszych świąt muzyki w Polsce. W Operze Leśnej występują największe gwiazdy estrady. Olivier Janiak uświetnił pierwszy dzień festiwalu i wcielił się w rolę gospodarza i prowadzącego. Już po kilku pierwszych słowach otrzymał gromkie brawa. Wszystko dzięki odwołaniu do sytuacji politycznej w kraju. 

Top of the Top Sopot Festival 2022 to aż cztery dni wielkiej artystycznej uczty, które można obejrzeć na antenie TVN oraz na żywo - w Operze Leśnej w Sopocie. We wtorek 16 sierpnia jedną z par prowadzących wydarzenie byli Paulina Krupińska i Olivier Janiak. Zapowiadając jednego z wykonawców, prezenter postanowił nawiązać do jednego z najgorętszych politycznych tematów ostatnich dni. 

Olivier Janiak na Top of the Top Sopot Festival 

Olivier Janiak i Paulina Krupińska pojawili się na scenie, by zapowiedzieć kolejnych wyjątkowych artystów - zespół Kwiat jabłoni.  Dziennikarz wykorzystał tę chwilę, by ustosunkować się do braku węgla w Polsce i problemów z ogrzaniem tysięcy domostw. 

"Przed wami nowa generacja polskiej muzyki. Artyści młodzi, ale doświadczeni. Utalentowani w cudowny sposób. W tej naszej dzisiejszej muzycznej opowieści o państwa — widzów oraz naszej empatii i zaangażowaniu, nie mogło zabraknąć zespołu, który jest jak brakująca tona węgla niezbędna do ogrzania naszych domów w zimny czas" - powiedział.

Polacy pomagają uchodźcom z Ukrainy
Polacy pomagają uchodźcom z Ukrainy W Katowicach powstały nowe, domy tymczasowe dla uchodźców z Ukrainy. Nowi lokatorzy otrzymają także pomoc psychologa.

Wypowiedź Oliviera Janiaka spotkała się z wielkim aplauzem ze strony sopockiej publiczności. 

Polacy od kilku tygodni mierzą się ze znacznym wzrostem cen węgla. Niestety wiele wskazuje na to, że tysiące osób nie zdoła ogrzać swoich domostw podczas zimy. Dla jednych główną przeciwnością będą rosnące koszty surowca, a dla innych brak wystarczającej ilości węgla. Odwołanie Oliviera Janiaka do tej sytuacji podczas Top of the Top Sopot Festival przypadło do gustu publiczności, a w mediach społecznościowych w kilka chwil pojawiły się dziesiątki komentarzy. 

"Bardzo dobrze, że o tym wspomniał. O prawdziwych problemach tysięcy osób nie można zapominać" - czytamy pod postami dziennikarza. 

"Mam nadzieję, że jakoś przetrwam tę zimę…" - napisała na Twitterze jedna z internautek, odwołując się do sytuacji gospodarczej w kraju. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości