Weronika Książkiewicz kiedyś wybierała krzykliwe stroje. Dziś stawia na kobiecość

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Weronika Książkiewicz kiedyś i dziś

#METAMORFOZY GWIAZD Weronika Książkiewicz dziś na ściankach czaruje romantycznymi stylizacjami, które podkreśla naturalnym makijażem. Mało kto jednak pamięta, że droga aktorki do miana jednej z najlepiej wyglądających gwiazd była dość długa i wyboista. Jeszcze prawie 15 lat temu Weronika Książkiewicz najchętniej sięgała bowiem... po neony.

Weronika Książkiewicz to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. Gwiazda dziś stawia na naturalność w makijażu i fryzurze, a także wybiera klasyczne i romantyczne stylizacje. Od wielu lat aktorka jest wymieniana jednym tchem w gronie najpiękniejszych i najlepiej ubranych Polek, ale jeszcze kilkanaście lat temu wyglądała zupełnie inaczej. Sprawdzamy, jak zmieniała się Weronika Książkiewicz.

Weronika Książkiewicz uwielbiała krzykliwe stroje o skąpych krojach

Weronika Książkiewicz dziś słynie ze swojej elegancji. Całkowicie inaczej było, gdy kilkanaście lat temu zaczynała swoją przygodę z show-biznesem. Wówczas aktorka chętnie odsłaniała ciało, wybierając krótkie i mocno wycięte sukienki. Weronika Książkiewicz nie bała się kolorów i sięgała po praktycznie wszystkie odcienie tęczy. Niestety w tak mocnych barwach jej bardzo delikatna uroda przeważnie się gubiła. Krój jej kreacji również nie podkreślał atutów.

Weronika Książkiewicz w 2008 roku
Weronika Książkiewicz w 2008 roku Weronika Książkiewicz w 2008 roku Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Gwiazda eksperymentowała nie tylko z kolorami, ale także z makijażem i fryzurą. Weronika Książkiewicz bardzo długo uczyła się odpowiednio podkreślać swoją urodę. Aktorka często stawiała na zbyt mocno pokreślone oko i pokazywała się w wysoko zaczesanych włosach.

Weronika Książkiewicz w 2008 roku
Weronika Książkiewicz w 2008 roku Weronika Książkiewicz w 2008 roku Źródło: Andras Szilagyi/mwmedia

Z roku na rok Weronika Książkiewicz była coraz bliżej stylu klasycznego. Gwiazda zrezygnowała z mocnego make-upu oraz zaczesanych włosów na rzecz naturalności, co było świetnym posunięciem. Ostatnie szlify musiała poświęcić także na odpowiednie dobieranie dodatków do stroju. Weronika Książkiewicz coraz częściej sięgała bowiem po idealnie skrojone sukienki, jednak do efektu "wow" brakowało dobrze dobranych butów, torebek czy biżuterii.

Weronika Książkiewicz w 2010 roku
Weronika Książkiewicz w 2010 roku Weronika Książkiewicz w 2010 roku Źródło: MAREK ULATOWSKI/MWMEDIA
Nagrody Elle Awards rozdane. Wśród wyróżnionych Agnieszka Woźniak-Starak
Nagrody Elle Awards rozdane. Wśród wyróżnionych Agnieszka Woźniak-Starak Za nami gala Elle Awards. Po trzech latach przerwy czytelniczki popularnego magazynu mogły spotkać i wyróżnić swoje ulubione gwiazdy. Wśród sław, które zgarnęły prestiżową statuetkę, była także Agnieszka Woźniak-Starak. Prezenterka "Dzień Dobry TVN" została uznana za "Ikonę stylu".

Weronika Książkiewicz dziś stawia na klasę i romantyzm

Styl Weroniki Książkiewicz ewoluował razem z nią samą. Gwiazda zrozumiała, że delikatna i bardzo kobieca uroda jest jej ogromnym atutem i przestała z nią walczyć, a zamiast to - zaczęła ją w końcu podkreślać. Aktorka coraz częściej prezentowała się w zwiewnych, kobiecych i bardzo romantycznych kreacjach, które idealnie współgrały z jej naturalnymi blond włosami.

Weronika Książkiewicz w 2019 roku
Weronika Książkiewicz w 2019 roku Weronika Książkiewicz w 2019 roku Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

Na przełomie 2019 i 2020 roku Weronika Książkiewicz zaskoczyła wszystkich wielką metamorfozą. Gwiazda ścięła "na chłopaka" swoje długie włosy i przemalowała je na kolor brązowy. Aktorka długo nie chciała zdradzić powodów swojej zmiany, aż w końcu okazało się, że nowy jej wygląd jest efektem jej pracy nad jednym z filmów. Jak na gwiazdę kina przystało, Weronika Książkiewicz podjęła wyzwanie i przez długi czas prezentowała się na ściankach w bardzo krótkiej fryzurze. Jej drapieżny charakter przełamywała kobiecymi stylizacjami.

Weronika Książkiewicz w 2020 roku
Weronika Książkiewicz w 2020 roku Weronika Książkiewicz w 2020 roku Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Po półtora roku włosy Weroniki Książkiewicz wróciły do dawnej długości. Gwiazda nie zdecydowała się jednak na powrót do platynowego blondu i wybrała nieco ciemniejszy odcień. Aktorka coraz bardziej idzie w stronę naturalność i często na czerwony dywan rezygnuje z mocnego makijażu na rzecz jedynie czerwonych ust. Dziś Weronika Książkiewicz jest uznawana za jedną z ikon stylu i klasy.

Weronika Książkiewicz w 2022 roku
Weronika Książkiewicz w 2022 roku Weronika Książkiewicz w 2022 roku Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

#METAMORFOZYGWIAZD to cykl tekstów, w których przyglądamy się przemianom największych polskich sław. Jak wyglądały na początku kariery, a jak prezentują się teraz? Często gwiazdy jeszcze kilkanaście lat temu sięgały po inne stylizacje, nosiły inne fryzury, czy nawet inaczej się malowały. Wszystko to sprawia, że dziś oglądając ich stare zdjęcia, często mamy wrażenie, że patrzymy na kogoś zupełnie innego. Jak zmieniali się celebryci na przestrzeni lat? Tego dowiecie się, czytając nasz serwis.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości