"Herkules" - pierwszy odcinek już dziś w TVN. Weronika Książkiewicz i Rafał Maćkowiak o swoich rolach

"Herkules": bohaterowie serialu
"Herkules": bohaterowie serialu
Źródło: TVN
"Herkules" to najnowszy serial na antenie TVN, który startuje już dziś, czyli 5 września. Główny bohater to genialny analityk, który marzy o pracy w policji. Nie udaje mu się jednak zdać egzaminu do szkoły policyjnej. W spełnieniu marzenia pomaga mu chaotyczna policjantka. Czy pomimo różnych charakterów się dogadają?

Serial "Herkules" opowiada o losach piekielnie inteligentnego introwertyka, czyli tytułowego Herkulesa. Marzy on o pracy w policji, ale właśnie po raz kolejny nie zdał egzaminu. Los łączy go z emocjonalną policjantką Sylwią. Czy tych dwoje będzie w stanie połączyć siły i razem współpracować dla dobra sprawy? Weronika Książkiewicz i Rafał Maćkowiak opowiedzieli o swoich postaciach w rozmowie z Olivierem Janiakiem, który wraz z ekipą programu "Co Za Tydzień" był na planie "Herkulesa".

Weronika Książkiewicz na planie "Herkulesa"

W rozmowie z Olivierem Janiakiem odtwórczyni głównej roli Weronika Książkiewicz opowiedziała o drodze do grania w zupełnie innych produkcjach niż dotychczas. Opowiedziała też co nieco o swojej roli w serialu "Herkules". Jaka jest Sylwia?

- Sylwia jest trochę niechlujna, zawsze przybrudzona, lubi imprezować, dobrze się bawić, lubi też zjeść nie za dobrze, np. hot dogi z podwójnym sosem czosnkowym. Sylwia jest też policjantką, która nie ma życia prywatnego, więc jest całkowicie oddana swojej pracy. Nie zawsze jej to wychodzi tak, jakby chciała. Jest troszkę chaotyczna i ma problemy ze skupianiem, ale z pomocą przychodzi jej partner Herkules i razem tworzymy taki dziwny duet, bo to są dwa zupełnie różne charaktery. On jest taki poukładany od deski do deski, zupełnie inaczej ubrany, świetnie wyedukowany - wyjaśniła Weronika Książkiewicz.

Zapytana o to, jaki będzie nowy serial odpowiedziała:

- Będzie to lekki kryminał w nutą komediową. Mamy tutaj wspaniałą postać Herkulesa, którą gra Rafał Maćkowiak. I ja już go pokochałam, ekipa go pokochała i myślę, że Państwo również go pokochają- zapewniła aktorka.

Weronika Książkiewicz na planie Herkulesa
Weronika Książkiewicz na planie Herkulesa
Źródło: Co za Tydzień

Rafał Maćkowiak o roli w serialu "Herkules"

Rafał Maćkowiak wciela się w tytułową postać Herkulesa w nowym serialu TVN. Jego bohater ma pewne braki socjalne i społeczne, ale nadrabia to wiedzą i bystrością - zapewnia w rozmowie z Olivierem Janiakiem aktor.

- Jest to człowiek zamknięty, a nawet aspołeczny. Może nie jakoś tak drastycznie, ale jednak preferujący towarzystwo własne albo ewentualnie swojej babci, stroniący od ludzi. To się zmienia, kiedy poznaje Sylwię, czyli policjantkę, która otwiera mu drzwi do kariery detektywa - wyjaśnił odtwórca tytułowej roli.

Jak Rafał Maćkowiak czuje się na planie produkcji? Czy lubi swoją postać?

- Jest to postać charakterystyczna, która utrzymuje się na jakiejś granicy między przerysowaniem a nieprzerysowaniem i tę granicę trzeba utrzymać. Ja tę postać bardzo lubię, ale spędza mi trochę sen z powiek. Pierwszy raz w życiu biorę udział w takiej kumulacji dni zdjęciowych przez taki długi czas. Wymaga to dyscypliny. Mam bardzo dużo tekstu do nauczenia i dużo szczegółowych informacji, które muszą być w punkt - opowiedział Olivierowi Janiakowi.

Rafał Maćkowiak o roli w serialu Herkules
Rafał Maćkowiak o roli w serialu Herkules
Źródło: Co za Tydzień

"Herkules" - o czym jest serial? Bohaterowie

Główny bohater serialu to Herkules Nowak. Zawsze wstaje o tej samej godzinie. Jego ulubiony strój to sztruksowa marynarka i wygodne buty. Lubi porządek. Woli nie używać urządzeń, które służą do więcej niż jednej czynności. Marzy o tym, żeby pójść w ślady ojca i zostać policjantem. Podręczniki do kryminologii i kryminalistyki ma w małym palcu. Podobnie jak kodeksy i regulaminy. Niestety już po raz dziesiąty oblał część praktyczną egzaminu, bo ma problemy z okazywaniem emocji. Nie ufa nikomu. Nie zyskuje też przy lepszym poznaniu. Często sprawia wrażenie niezbyt miłego gościa. 

"Herkules": Rafał Maćkowiak
"Herkules": Rafał Maćkowiak
Źródło: TVN

Drugą ważną postacią w serialu jest Sylwia Mazur. Jest policjantką, która ostatnio niezbyt dobrze radzi sobie w pracy. Grozi jej przeniesienie do wydziału gospodarczego. Jej relacja z szefem jest skomplikowana. Chaos to jej drugie imię. Ciągle w biegu. Bez makijażu i modnych ciuchów. Kieruje się przede wszystkim sercem i intuicją. Ma niezłe podejście do ludzi w przeciwieństwie do Herkulesa.

"Herkules": Weronika Książkiewicz
"Herkules": Weronika Książkiewicz
Źródło: TVN

Co wydarzy się, kiedy ta dwójka się spotka? Szybko okaże się, że mimo tak wielu różnic, Herkules i Sylwia całkiem nieźle się uzupełniają, a wspólne działanie przynosi korzyści każdemu z nich. Serial "Herkules" to gwarancja nietuzinkowo zbudowanych postaci głównych bohaterów, ciekawe zagadki kryminalne i spora dawka poczucia humoru. 

"Herkules" - nowy serial TVN - zapowiedź
"Herkules" - nowy serial TVN - zapowiedź

"Herkules" - obsada i twórcy

Role główne w nowym serialu Player Original zagrają Rafał Maćkowiak (Herkules Nowak) oraz Weronika Książkiewicz (Sylwia Mazur).

Serial reżyseruje Bartosz Kruhlik, którego film fabularny "Supernova" otrzymał nagrodę za Najlepszy Debiut Reżyserski na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz cztery nominacje do Polskich Nagród Filmowych "Orły"

Producentem nowego serialu Player Original jest Tomasz Cichoń. Za scenariusz odpowiadają Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Zdjęcia realizuje Weronika Bilska. Montażem zajął się Paweł Laskowski. Kierownikiem produkcji jest Krzysztof Łojan. Scenografię przygotowuje Marcelina Początek-Kunikowska. Magdalena Sekrecka zajmuje się kostiumami. Charakteryzatorem prowadzącym jest Jolanta Dańda.  Zdjęcia do serialu powstają w Warszawie i okolicach.

"Herkules" - gdzie i kiedy oglądać

Losy wyjątkowego duetu detektywów w serialu "Herkules" będzie można śledzić już od 5 września w TVN i na Playerze. Serial będzie składał się z ośmiu odcinków. W każdym z nich główni bohaterowie zajmą się jedną zagadką kryminalną. 

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości