Gwiazdy

Weronika Rosati o zamieszkaniu w Polsce. "Absurd, żebym miała tutaj wracać"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
Pudelek
Weronika Rosati

Weronika Rosati udzieliła niedawno krótkiego wywiadu, w którym opowiedziała o samodzielnym macierzyństwie. Aktorka od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych i to tam czuje się jak w domu. Weronika Rosati zdradziła, czy koszty życia w USA rosną tak szybko, jak w Polsce i czy kiedyś planuje osiedlić się nad Wisłą na stałe.

Weronika Rosati od małego związana jest z aktorstwem. Drzwi do wielkiej kariery otworzyła jej rola w filmie "Pitbull". Wcieliła się wówczas w Dżemmę, występując u boku Marcina Dorocińskiego, Janusza Gajosa i Andrzeja Grabowskiego. Od wielu lat Weronika Rosati próbuje sił za wielką wodą. Na co dzień mieszka w Los Angeles i to tam wychowuje córkę. W ostatnim wywiadzie opowiedziała o kosztach życia w USA i o tym, czy chciałaby wrócić do Polski. Odpowiedź Weroniki Rosati była zaskakująca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Sandra Kubicka radzi młodym modelkom. "Skończcie najpierw szkołę"
Sandra Kubicka radzi młodym modelkom. "Skończcie najpierw szkołę" Sandra Kubicka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o ciemnych stronach modelingu oraz o tym, jak na przestrzeni lat zmieniła się branża. Przy okazji gwiazda zwróciła się do młodych dziewczyn, które marzą o zrobieniu kariery na wybiegu.

Weronika Rosati o kosztach życia w Los Angeles i powrocie do Polski

Weronika Rosati zjawiła się niedawno na evencie zorganizowanym przez jeden z magazynów. W trakcie wydarzenia udzieliła wywiadu dla serwisu Pudelek. Michał Dziedzic zapytał gwiazdę, czy ta planuje kiedykolwiek wrócić do Polski i osiedlić się tu na stałe. Odpowiedź Weroniki Rosati była dosadna.

"Błagam was, mieszkam w Stanach od kilkunastu lat. Jeżeli ja już sobie gdzieś stworzyłam dom, trudno jest nagle myśleć: ok wrócę gdzieś, gdzie właściwie nawet jako dziecko dużo nie mieszkałam w Polsce. Więc dla mnie to jest trochę taki absurd, żebym miała tutaj wracać" - powiedziała.

Koszty życia w Polsce rosną w zawrotnym tempie. Inflacja daje popalić każdemu Polakowi. Jednak ceny rosną nie tylko w kraju nad Wisłą. Weronika Rosati przyznała, że odczuła drożyznę również za oceanem. Aktorka dodała, że szczególnie duży problem z finansami mają aktualnie samodzielni rodzice. Weronika Rosati wychowuje córkę, a zawód, który wykonuje, jest na tyle niestabilny, że trudno jest pozbyć się ciągłej presji.

"Oczywiście, że odczuwamy to i w Stanach, i tutaj też. Jak przyjechałam [do Polski - przyp. red.] po sześciu miesiącach, myślałam: o dobra, będzie taniej. Ceny bardzo skoczyły do góry, wszystkiego tak naprawdę. Najtrudniej jest, jak masz dziecko, musisz zadbać o jego przyszłość i sama zarabiasz na to dziecko. Ten zawód jest też taki, powiedzmy, niestały. To nie jest praca od 9 do 17 za stałą stawkę. Więc gdzieś tam jest ta presja. No, ale cóż, musimy wszyscy przetrwać i ludzie mają o wiele gorzej niż my" - powiedziała.

Weronika Rosati o samodzielnym macierzyństwie

Weronika Rosati w rozmowie z Pudelkiem przyznała, że nie przepada za określeniem "samotne macierzyństwo", bo wskazuje ono na aspekt samotności rodzica. Znacznie bardziej przypadło jej do gustu sformułowanie "samodzielne". Aktorka powiedziała, że z córką radzą sobie świetnie we dwie. Gwiazda od początku wychowuje pociechę w pojedynkę, toteż nie wie, jak to jest mieć wsparcie.

"Nie lubię słowa 'samotne' [...], jest nie najlepszym określeniem dla kogoś, kto jest samodzielny. To nie znaczy, że jestem samotna, ale samodzielnie wychowuję swoją córkę... Wiesz, ja nigdy nie wychowywałam jej inaczej, więc może nie mam porównania, poza może tym, co wyniosłam z domu. Ale moje dziecko jest bardzo szczęśliwe, zdrowe, świetnie się rozwija. Wydaje mi się, że mogę sobie powiedzieć, że okej, idzie mi dobrze, to jest najważniejsze" - powiedziała Weronika Rosati.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: Pudelek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości