Wielki powrót Karola III. Król zalał się łzami. Przełomowa chwila po usłyszeniu diagnozy

Król Karol III
Król Karol III
Źródło: Getty Images
Karol III walczy z rakiem, ale mimo osłabienia zdecydował się na publiczne wystąpienie i spotkanie z premierem Rishim Sunakiem w Pałacu Buckingham. Do sieci trafiły zdjęcia z tego dnia. Internauci komentują wygląd schorowanego władcy. Karol III nie ukrywał, że powrót do sprawowania obowiązków kosztował go wiele emocji. Była to przełomowa chwila.

Brytyjski monarcha po wyjściu ze szpitala odpoczywał w prywatnych posiadłościach. Jednak syn Elżbiety II zapowiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby choć trochę uczestniczyć w życiu poddanych i reprezentować królestwo. 21 lutego dołączył do spotkania Tajnej Rady w pałacu Buckingham. Godzinę później odbył pierwszą od 10 tygodni audiencję. To była chwila pełna wzruszeń.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Karol III - pierwsza audiencja króla po usłyszeniu diagnozy

Telewizyjne kamery zarejestrowały początek audiencji premiera Wielkiej Brytanii u króla. Panowie spotkali się w prywatnej sali w pałacu Buckingham. Rishi Sunak powiedział, jak bardzo cieszy się, że widzi króla. Karol III przyznał: "Obawiam się, że mieliśmy przerwę". Polityk odpowiedział: "Trochę, ale wspaniale jest widzieć cię tak dobrze wyglądającego".

Monarcha ujawnił, że płacze, czytając życzenia powrotu do zdrowia.

"Otrzymałem tak wiele wspaniałych wiadomości i kartek, które przez większość czasu doprowadzają mnie do łez" — wyznał Karol III.

Premier wyznał królowi, że po tym, jak opowiedział o swojej chorobie, w kraju wzrosło zainteresowanie organizacjami charytatywnymi zajmującymi się rakiem. Polityk zapewnił, że kraj jest za swym władcą. Dalsza część rozmowy odbyła się tylko w cztery oczy. Panowie rozmawiali przez 45 minut.

Zdjęcie króla i premiera zostało zamieszczone na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie. Internauci ochoczo je komentują, zwracając uwagę na wygląd Karola III.

"Cudownie widzieć, jak król Karol dobrze wygląda" - czytamy.

"Jego Wysokość wydaje się być zdrowy i silny. Jestem pewna, że wkrótce wróci do swoich królewskich obowiązków" - dodał ktoś inny.

Karol III zwrócił się do poddanych i fanów. Nie ukrywał wzruszenia

"The Mirror" ujawniło, że król Karol III wraca do Sandringham, gdzie "odpoczywa i zbiera siły do walki z nowotworem". Jakiś czas temu monarcha przekazał za pośrednictwem Instagrama słowa podziękowania za liczne wiadomości wsparcia i życzenia, które otrzymał w ostatnim czasie od fanów.

"Jak będą wiedzieć wszyscy, których dotknął nowotwór, takie miłe myśli są największą pociechą i zachętą. Miło jest usłyszeć, jak dzielenie się własną diagnozą pomogło promować zrozumienie społeczeństwa i rzucić światło na pracę wszystkich tych organizacji, które wspierają chorych na raka i ich rodziny w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Mój podziw dla ich niestrudzonej troski i poświęcenia jest tym większy w wyniku mojego osobistego doświadczenia" - podkreślił Karol III.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości