William wykonał czuły gest wobec ojca. Nigdy wcześniej publicznie na to sobie nie pozwolił

Karol III
Najbardziej wzruszające momenty z koronacji Karola III
Źródło: Getty Images
O tym wydarzeniu mówi obecnie cały świat. Karol, potomek niedawno zmarłej królowy Elżbiety II został koronowany na króla Wielkiej Brytanii. Dzisiaj w godzinach popołudniowych w Opactwie Westminsterskim odbyła się ceremonia z udziałem około dwóch tysięcy osób. Zobaczcie najbardziej wzruszające momenty z uroczystości.

Na uroczystość koronacji Karola III od kilku miesięcy z zapartym tchem czekał cały świat. Monarcha dzisiaj dostąpił wspomnianego zaszczytu. Podczas uroczystości towarzyszyła mu jego małżonka Camilla.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Koronacja Karola III otrzymał gratulacje od syna

Karol III był wyraźnie wzruszony, gdy na jego głowę nałożono koronę św. Edwarda. Jego żona, królowa małżonka Camilla, obserwowała ceremonię z kamienną twarzą. Warto dodać, że korona jest jednym z najważniejszych brytyjskich klejnotów koronnych, wykonana ze złota i udekorowana 444 kamieniami szlachetnymi. Została stworzona w 1661 roku dla króla Karola II i uważana jest za replikę korony św. Edwarda Wyznawcy. Monarchowie zakładają ją tylko raz w życiu, podczas koronacji.

Jednym z najbardziej poruszających momentów niezaprzeczalnie był ten, gdy książę William podszedł do nowo koronowanego ojca, by mu pogratulować i złożyć życzenia w związku z otrzymanym tytułem. Tym samym złożył na jego policzku pocałunek, co już teraz zostało przez widzów okrzyknięte jednym z najbardziej niespodziewanych gestów koronacji. Przez całą ceremonię na twarzy króla Karola III rysowało się wzruszenie i duma.

Wielu ludzi obserwujących ceremonię wzruszyło się w momencie koronacji małżonki Karola, Camilli. Wspomniana, mimo że starała się nie okazywać emocji, to jednak w niektórych momentach można było dostrzec wzruszenie malujące się na jej twarzy.

Książę William, Król Karol III
Książę William pogratulował swojemu ojcu
Książę William, Król Karol III
Źródło: Getty Images

Debiut księcia Georga

Podczas koronacji Karola III, Książę George miał swój pierwszy oficjalny występ jako reprezentant rodziny królewskiej. Dziewięcioletni wnuk władcy utrzymał spokój do samego końca i wykonał swoje obowiązki bezbłędnie. Do głównych zadań młodzieńca należało towarzyszenie dziadkowi podczas koronacji.

Z pewnością do wzruszających momentów możemy zaliczyć pojawienie się Harry'ego. Choć przybył bez małżonki, która została w Kalifornii, to samo pojawienie się dziedzica podczas uroczystości związanej z rodziną już jest dużym krokiem naprzód w jego trudnych relacjach z najbliższymi. Z pewnością król Karol III docenił gest, na jaki zdobył się jego syn.

Książę George zadebiutował w ważnej roli. Harry przyszedł sam na koronacę
Książę George zadebiutował w ważnej roli. Harry przyszedł sam na koronacę
Źródło: Getty Images

Wiele osób wzruszyło się, gdy zobaczyło na widowni księcia Williama w towarzystwie Kate i dzieci. Rodzina wspólnie śpiewała religijne pieśni. Widać było, że wspólne wykonywanie piosenek sprawia im ogromną radość.

Książę William w towarzystwie najbliższych śpiewał religijne pieśni
Książę William w towarzystwie najbliższych śpiewał religijne pieśni
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości