Gwiazdy

Władimir Putin ma jacht warty 700 milionów dolarów. W środku marmur, złoto i kryształy

Gwiazdy

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Władimir Putin ma jacht

Rosyjscy opozycjoniści odnaleźli Sherezadę, czyli luksusowy jacht Władimira Putina. Do sieci trafiły jego zdjęcia. Jacht był ukryty we Włoszech. Wnętrza statku aż kipią od przepychu.

W Ukrainie wciąż trwa wojna. Nasi wschodni sąsiedzi od miesiąca walczą z  rosyjskimi wojskami, które bombardują tamtejsze miasta i strzelają do ludności cywilnej. Świat zamknął się na Rosję i nałożył na kraj wiele sankcji. Działania Władimira Putina potępili najważniejsi politycy, lecz on sam wydaje się, że niewiele sobie robi z tych słów. Prezydent Rosji od miesiąca ma ukrywać się w specjalnym bunkrze, a przed wywołaniem wojny jego życie opływało w luksusy. Teraz dziennikarze dotarli do zdjęć jego jachtu, który opiewa na kwotę 700 mln dol. 

Odnaleziono luksusowy jacht Władimira Putina

Majątek Władimira Putina to zagadka. Prezydent Rosji bardzo chroni swoje życie prywatne i oficjalnie niewiele ma. Nikt nie wie dokładnie, ile dokładnie ma nieruchomości, ale pojawiają się pogłoski, że zalicza się do najbogatszych ludzi na świecie.

Wiadome jest jednak, że Władimir Putin ma ogromną słabość do jachtów i posiada kilka perełek w swojej kolekcji. Jedną z nich jest Sherezada, jacht warty aż 700 mln dol.

Jacht odnaleźli współpracownicy Aleksieja Nawalnego, znanego rosyjskiego opozycjonisty. Warty fortunę statek był zacumowany w jednym z włoskich portów, gdzie Władimir Putin najprawdopodobniej próbował je ukryć przed światem i sankcjami. 

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem" Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Do sieci trafił film rosyjskich opozycjonistów. Wnętrza jachtu robią wrażenie

Opozycjoniści opublikowali na YouTube film o należącym do Władimira Putina jachcie. Z nagrania dowiadujemy się, że liczy on 140 metrów długości i może mieć aż sześć pięter. Tym, co najbardziej zwraca uwagę, jest lądowisko dla helikopterów. Na pokładzie znajduje się także prywatny teatr, basen i spa. 

Wnętrza jachtu to prawdziwy przepych. Na korytarzach widzimy marmur, złote elementy (nawet w postaci uchwytu na papier toaletowy) oraz kryształowe wykończenia. Zdjęcia ze środka Sherezady opublikował magazyn "The Sun".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości