Alina Kabajewa broni Putina. Kochanka prezydenta Rosji zabrała głos ws. wojny

Alina Kabajewa broni Putina
Alina Kabajewa broni Putina
Źródło: Mikhail Svetnov/Getty Images
Alina Kabajewa to według doniesień medialnych kochanka Władimira Putina. Kobieta, która przebywa daleko od Ukrainy, gdzie obecnie toczy się wojna, w najnowszym wywiadzie powtarzała kremlowską propagandę, nazywając Ukraińców nazistami. Przy okazji broniła swojego ukochanego.

Rosja dwa tygodnie temu zaatakowała Ukrainę i od tamtej pory ostrzeliwuje miasta leżące na terytorium naszych wschodnich sąsiadów. Rosjanie nie oszczędzają ludności cywilnej, szpitali, a nawet przedszkoli, łamiąc przy tym liczne prawa międzynarodowe. Kraje zachodnie pomagają Ukraińcom, wysyłając im sprzęt wojskowy oraz nakładając na Rosję surowe sankcje.

W kraju rządzonym przez Władimira Putina coraz częściej pojawiają się protesty przeciwko jego polityce, a kolejne wielkie firmy wycofują stamtąd swoje oddziały. Chociaż część Rosjan zdaje sobie sprawę z tego, co tak naprawdę dzieje się w Ukrainie, są też tacy, którzy wierzą w proputinowską propagandę. Jedną z osób, które bronią dyktatora, jest jego wieloletnia kochanka, Alina Kabajewa. Nieoficjalna pierwsza dama Rosji niespodziewanie zabrała głos.

Alina Kabajewa zabrała głos w sprawie wojny w Ukrainie

Podczas gdy w Ukrainie giną niewinni ludzie, Władimir Putin i jego świta ponoć są ukryci w bunkrze, zbudowanym na wypadek wojny atomowej. Nie ma tam jednak Aliny Kabajewy, która, według brytyjskich mediów, wraz z ich wspólnymi dziećmi przebywa w bezpiecznym domku w Szwajcarii. Pilnuje ich ochrona.

Władimir Putin i Alina Kabajewa są parą
Władimir Putin i Alina Kabajewa
Władimir Putin i Alina Kabajewa są parą
Źródło: TASS via Getty Images

Do tej pory nieoficjalna pierwsza dama Rosji nie zbierała publicznie głosu w sprawie wojny w Ukrainie. Dopiero podczas rozmowy z portalem tass.ru wyraziła swoje niezadowolenie wykluczeniem Rosji z zawodów sportowych. Dodała też, że jej zdaniem świat niesprawiedliwie ocenił działania jej partnera, a rosyjskie wojska jedynie "chronią Donbas oraz Ługańsk przed nazistami".

"Ich troska o świat jest tak samo obłudna, jak walka o czysty sport. Nie przejmowali się i nie usuwali z konkursów żadnego kraju, który uczestniczył w zabiciu setek tysięcy cywili w Jugosławii, Iraku, Libii, Syrii. Ale teraz przedstawiciele sportu są bardzo źli na to, że Rosja zdecydowała się chronić Donbas i Ługańsk przed nazistami" - powiedziała dla portalu tass.ru.

Przy okazji odniosła się też do nakładanych na Rosję sankcji, twierdząc, że "przetrwają te zakazy".

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Alina Kabajewa - kim jest kochanka Władimira Putina?

Alina Kabajewa w tym roku kończy 39 lat i jest młodsza od swojego partnera o trzy dekady. Kochanka Władimira Putina jest jedną z najbardziej utytułowanych gimnastyczek w historii gimnastyki artystycznej. Wielokrotnie reprezentowała Rosję na Igrzyskach Olimpijskich.

Kobieta jest łączona z Władimirem Putinem od 2008 roku. To właśnie wtedy, gdy prezydent Rosji był jeszcze formalnie w związku małżeńskim ze swoją pierwszą żoną, miał się rozpocząć ich romans. Oboje nigdy nie potwierdzili tych doniesień, a sam Władimir Putin bardzo strzeże swojej prywatności. Wiadomo jednak, że Rosjanka rok później była w ciąży. Para do dziś miała się doczekać aż czwórki dzieci. Jeden z rosyjskich opozycjonistów, Aleksiej Nawalny, twierdzi, że Alina Kabajewa i Władimir Putin w 2013 roku wzięli potajemny ślub.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Mikhail Svetnov/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości