Ukraińska gwiazda Playboya została w Kijowie. Wspiera żołnierzy. "Nadzieja, że piekło wkrótce się skończy"

Dasza Astafjewa pomaga żołnierzom na Ukrainie
Dasza Astafjewa to ukraińska modelka
Źródło: David Livingston/Getty Images
Dasza Astafjewa po wybuchu wojny w Ukrainie nie wyjechała z Kijowa. Modelka znana z sesji dla Playboya została w okupowanym mieście i wspiera walczących żołnierzy, przygotowując im ciepłe posiłki.

Od prawie dwóch tygodni trwa wojna w Ukrainie. Rosyjskie wojska najechały naszych wschodnich sąsiadów dokładnie 24 lutego br. I od tamtej pory ostrzeliwują największe ukraińskie miasta. Z nieustannym atakiem muszą się mierzyć między innymi mieszkańcy Kijowa. Stolica Ukrainy do tej pory nie została zdobyta, a tamtejsi żołnierze i ludność cywilna często wykazują się niebywałą odwagą. Wiele kobiet, które mogły wyjechać z kraju, zostało na miejscu, by wspierać walczących na froncie. Do tego grona zalicza się także modelka Dasza Astafjewa, która swego czasu była ulubienicą samego Hugh Hefnera.

Była ulubienicą Hugh Hefnera. Kim jest Dasza Astafjewa?

Dasza Astafjewa ma 37 lat i jest popularną modelką. Ukraińska piękność brała udział w sesjach dla "Playboya", a w 2009 roku została wybrana na Playmate of the Month.

Modelka była uznawana za jedną z ulubienic Hugh Hefnera, który miał złożyć jej propozycję zamieszkania w jego willi na stałe. Chociaż Ukrainka odrzuciła tę ofertę, kontynuowała znajomość z założycielem słynnego magazynu. Modelka często publikowała ich wspólne zdjęcia na Instagramie. Na okładkę "Playboya" trafiła jeszcze w 2011 roku, gdy została 55. jubileuszową Playmate. 

Kristina Shannon, Karissa Shannon, Crystal Harris i Dasza Astafjewa z Hugh Hefnerem
Kristina Shannon, Karissa Shannon, Crystal Harris i Dasza Astafjewa z Hugh Hefnerem
Kristina Shannon, Karissa Shannon, Crystal Harris i Dasza Astafjewa z Hugh Hefnerem
Źródło: Getty Images/WireImage/Venturelli/Contributor

Prawdziwą popularność zdobyła jednak później, probując swoich sił na scenie muzycznej. 37-latka jest członkinią zespołu NikitA, z którym wydała swój pierwszy album. Celebrytka do tej pory nie zwalniała tempa i stale się rozwijała. W obliczu wojny stanęła na wysokości zadania i zdecydowała, że nie wyjedzie ze swojego kraju. Studio nagraniowe zamieniła na piwnicę w Kijowie, a mikrofon na przybory do gotowania.

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Dasza Astafjewa wspiera ukraińskich żołnierzy

Modelka opublikowała na Instagramie zdjęcia z dużej, piwnicznej kuchni w Kijowie. Swoim fanom pokazała się w nietypowej wersji: bez makijażu, w dresie i roboczej czapce. Wyjaśniła, że razem z innymi kobietami przygotowuje posiłki dla ukraińskich żołnierzy. Jej zadaniem było między innymi obieranie ziemniaków oraz ogórków. 

"Nowe miejsce z ulubionym zespołem. Nowe doświadczenie i nadzieja, że to całe piekło wkrótce się skończy. Podziwiam, w jaki sposób w każdym miejscu przebiega ten proces. Jest przyjaźnie i harmonijnie" – mówiła na Instagramie.

Dasza Astafjewa bardzo zaangażowała się w walkę o swój kraj. Na jej profilu pojawiło się zdjęcie z ukraińską flagą, a w innych postach dziekowała za pomoc.

"Rozładunek i formowanie pomocy humanitarnej! Zobaczcie ten cały wagon. Jestem tak wdzięczna światu, naszym sąsiadom, przyjaciołom i po prostu nieznajomym. Rozklejam się nad każdą skrzynką" – podkreśliła. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: David Livingston/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości