Oprah Winfrey o postawie Polaków w czasie wojny. "Moje serce było poruszone"

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Oprah Winfrey jest zachwycona postawą Polaków

Oprah Winfrey opublikowała na Instagramie poruszające nagranie, w którym nawiązała do sytuacji uchodźców z Ukrainy. Amerykanka przyznała, że bardzo ujęła ją postawa Polaków w obliczu wojny, która toczy się tuż za naszą wschodnią granicą.  

Oczy całego świata od dwóch tygodni są zwrócone w kierunku Ukrainy, gdzie toczy się wojna. Nasi wschodni sąsiedzi zostali zaatakowani przez rosyjskie wojska i od 24 lutego bohatersko bronią suwerenności swojego kraju. W pomoc Ukraińcom bardzo zaangażował się polski naród. To właśnie do nas ucieka większość uchodźców, którzy nie tylko potrzebują schronienia i jedzenia, ale także opieki medycznej. 

Polacy przygarniają kobiety z dziećmi do swoich domów i czekają na nich na dworcach oraz granicach z ciepłym posiłkiem. Te działania już dawno docenił prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, nazywając nas "prawdziwymi przyjaciółmi". Okazuje się, że również sławy zza oceanu są pod wrażeniem postawy naszych rodaków. Poruszające nagranie zmieściła między innymi Oprah Winfrey.

Oprah Winfrey opublikowała poruszające nagranie

Emocjonalne nagranie zamieściła na swoim Instagramie Oprah Winfrey. Amerykanka należy do grona najbardziej wpływowych kobiet w swoim kraju. Miliarderka zasłynęła na świecie programem "The Oprah Winfrey Show", a jej działania w 2013 roku docenił sam Barack Obama, wyróżniając ją Medalem Wolności.

Oprah Winfrey nie ukrywała, że od wielu dni nie może przestać rozmyślać o tragedii, jaką doświadczają Ukraińcy z rąk rosyjskich żołnierzy. Amerykanka zaznaczyła, że łączy się myślami ze wszystkimi osobami, które muszą spać w piwnicach, chować się w podziemiach, czy też uciekają poza granice kraju.

Wyraźnie poruszona Oprah Winfrey nawiązała do rodzin, które we łzach żegnają się ze sobą na dworcach, nie wiedząc nawet, czy i kiedy się znów zobaczą. Prezenterka jest pod wrażeniem mężczyzn, którzy mimo braku doświadczenia wojskowego w obliczu wojny chwycili za broń. 

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować" Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Oprah Winfrey zachwycona postawą Polaków

Oprah Winfrey w dalszej części nagrania nawiązała do postawy Polaków, która bardzo ją ujęła i którą podziwia. Gwiazda dostrzegła, że to właśnie nasi rodacy dają dom uchodźcom, których często widzą pierwszy raz w życiu. 

"Okropny atak na Ukrainę i otwartość Polaków, którzy wyciągają do potrzebujących pomocną dłoń, sprawił, że moje serce było poruszone przez cały tydzień. Nie wiem, co wydarzy się dalej, ale widok rodzin, które zostały zmuszone do ucieczki z własnych domów, zabierając ze sobą tylko niezbędne rzeczy, pokazuje, co tak naprawdę jest teraz ważne" - mówiła w nagraniu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MUNAWAR HOSAIN / FOTOS INTERNATIONAL / GETTY IMAGES

Pozostałe wiadomości