Gwiazdy

Wokalistka Fleetwood Mac nie żyje. "Nie ma słów, by opisać nasz smutek"

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Zmarł Sebastian Banaszczyk. Aktor współpracował z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Występował również w serialach.

Christine McVie, piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, wokalistka zespołu Fleetwood Mac nie żyje. Miała 79 lat. O śmierci artystki poinformowała jej rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Christine McVie odeszła w środę 30 listopada. Wokalistka zespołu Fleetwood Mac zmarła po krótkiej chorobie w wieku 79 lat.

Zmarła wokalistka Fleetwood Mac

Christine McVie zmarła w szpitalu 30 listopada 2022 roku. Rodzina wokalistki Fleetwood Mac opublikowała oświadczenie na jej profilach w mediach społecznościowych.

"W imieniu rodziny Christine McVie z ciężkim sercem informujemy o jej śmierci. Odeszła w pokoju w szpitalu, w środę nad ranem, 30 listopada 2022 roku, po krótkiej chorobie. Towarzyszyła jej rodzina" - napisano.

"Uprzejmie prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w tym wyjątkowo bolesnym czasie, prosimy wszystkich o zachowanie Christine w swoich sercach i pamiętanie życia tej niesamowitej ludzkiej istoty oraz oddanej muzyce kobiety, która była powszechnie kochana. Spoczywaj w pokoju Christine McVie" - czytamy.

Oświadczenie wydał także zespół Fleetwood Mac, któremu artystka poświęciła całe życie.

"Nie ma słów, by opisać nasz smutek po odejściu Christine McVie. Była naprawdę jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową i utalentowaną ponad miarę. Była najlepszym muzykiem, jakiego ktokolwiek mógłby mieć w swoim zespole, oraz najlepszym przyjacielem, jakiego ktokolwiek mógłby mieć w swoim życiu" - napisali członkowie bandu.

Niedługo później własny, odręcznie napisany list opublikowała w mediach społecznościowych druga z wokalistek zespołu Fleetwood Mac Stevie Nicks.

"Kilka godzin temu powiedziano mi, że moja najlepsza na całym świecie przyjaciółka od pierwszego dnia 1975 roku, odeszła. Nawet nie wiedziałam, że była chora, aż do późnego wieczoru w sobotę" - stwierdziła, dedykując zmarłej krótki tekst o "najlepszym przyjacielu", który chciałaby zaśpiewać dla Christine McVie.

"Do zobaczenia po drugiej stronie, moja kochana, nie zapomnij o mnie" - zakończyła Stevie Nicks.

Także wielu innych artystów, także polskich pożegnało Christie McVie.

"Dziękuję za 'Rumours' będący soundtrackiem mojego życia" - napisała na Instagramie Mela Koteluk.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Christine McVie nie żyje - kim była?

Christine McVie urodziła się w 1943 roku w Wielkiej Brytanii. Z muzyką związana była przez całe życie jako wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i pianistka.

W czasie studiów na uniwersytecie w Birmingham dołączyła do bluesowego zespołu Sounds of Blue, jednak kiedy skończyła uczelnię i przeniosła się do Londynu, zespół rozpadł się. Wtedy z dwoma przyjaciółmi z poprzedniego bandu, założyła z nimi kolejny zespół o nazwie Chicken Shack. Grupa zasłynęła fenomenalnym wykonaniem utworu Etty James, "I'd Rather Go Blind", który osiągnął 14. miejsce brytyjskiej listy przebojów.

W 1969 roku Christine McVie opuściła zespół i poznała basistę Fleetwood Mac Johna McVie. John i Christine wzięli ślub w 1970 roku, tuż po wydaniu pierwszej solowej płyty artystki "Christine Perfect". Rozwiedli się w 1976 roku.

Plotkowano, że wokalistka spotyka się z Dennisem Wilsonem z Beach Boys, jednak w 1986 roku ponownie stanęła przed ołtarzem, a jej wybrankiem został portugalski muzyk Eddy Quintela. Para rozwiodła się w 2003 roku, a muzyk zmarł w 2020. Christine McVie nie miała dzieci. W wywiadach podkreślała, że najważniejsza jest dla niej kariera muzyczna.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay.com

Pozostałe wiadomości