Woody Allen przechodzi na emeryturę? Pojawiło się oświadczenie

Woody Allen nie wybiera się na emeryturę
Woody Allen nie wybiera się na emeryturę
Źródło: Patrick McMullan
Słynny amerykański reżyser Woody Allen w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety "La Vanguardia" powiedział, że właśnie kręci swój kolejny film. Artysta wyznał, że nie myśli o przejściu na reżyserką emeryturę, mimo 86 lat.

Woody Allen to amerykański reżyser, który znany jest z filmów określanych jako "inteligentne komedie". Jego dzieła to m.in. "O północy w Paryżu" czy "Na karuzeli życia". Artysta otrzymał wiele nagród filmowych. Wielokrotnie był nominowany do Złotych Globów, czterokrotnie był zwycięzcą Oscarów.

Reżyser ma 86 lat i właśnie kręci swój kolejny film pt. "Wasp 22". Jak powiedział, będzie to "romantyczny thriller". Artysta chce powrócić do filmu "Wszystko gra" z 2005 roku. Wystąpią w nim tylko francuscy aktorzy, a zdjęcia odbywają się w Paryżu. 

Woody Allen o kręceniu filmów: "Większość ekscytacji przeminęła"

Amerykański reżyser ma za sobą ponad 40 lat zawodowej pracy i ok. 50 filmów. Aktualnie jest w trakcie zdjęć do swojego kolejnego dzieła. Na planie udzielił wywiadu dla hiszpańskiego magazynu  "La Vanguardia", gdzie zdradził, dlaczego kręcenie filmu nie jest dla niego tak ekscytujące jak kiedyś.

"Większość ekscytacji przeminęła. W tych czasach kręcisz film, przez dwa tygodnie leci w kinach, a potem trafia na streamingi albo na platformy pay per view. Nie sprawia mi to żadnej przyjemności. Nie wiem, co czuję na temat kręcenia filmów. Nie mam już tej samej frajdy, co kiedyś" - powiedział Woody Allen.

Woody Allen podkreślił też, że uwielbia pisać. Ostatnio reżyser wydał zbiór satyrycznych opowiadań "Zero Gravity". W przyszłości planuje opublikować kolejne opowiadania.

Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?
Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?

Woody Allen oskarżony o molestowanie

Reżyser w 2021 roku został oskarżony przez córkę swojej byłej partnerki Dylan Farrow o to, że molestował ją, gdy miała siedem lat. Woody Allen wyraźnie temu zaprzeczał.  Jednak fakt oskarżenia spowodował, że reżyser zyskał “wilczy bilet” w Hollywood. Dodatkowo, z powodu oskarżeń, wystąpił chwilowy problem z publikacją jego satyrycznych powieści. 

New York Department of Social Services wydało oświadczenie, w którym napisano, że:

"Nie znaleziono wiarygodnych dowodów, że niniejsze dziecko było ofiarą nadużyć lub maltretowania".

Woody Allen został oczyszczony z zarzutów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Przeczytaj też:

Autor: Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: Patrick McMullan

podziel się:

Pozostałe wiadomości