Córka Jerzego Owsiaka na finale WOŚP. Wzruszająca przemowa. "Głos mi się łamie"

Jerzy Owsiak z córką
Jerzy Owsiak i Ewa Owsiak na finale WOŚP
Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA
WOŚP 2022 pełen emocji. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otworzyła córka Jerzego Owsiaka. Ewa Owsiak przemówiła ze sceny. Powiedziała, co stanowi o sile WOŚP. Jerzy Owsiak nie krył wzruszenia i skomentował postawę córki. 

30 stycznia odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak podzielił się na Facebooku emocjami po tym wydarzeniu. Kolejny raz podkreślił, jaką moc ma WOŚP i wszyscy darczyńcy.

"Po raz kolejny to nasze dobro, dobry nastrój i dobre wiadomości, które rozsyłaliśmy wokół, pokazały, jakie jest sedno prawdy. Tacy jesteśmy. Myślicie, że się nie wkurzam na polską rzeczywistość? Wkurzam się i to bardzo, ale ciągle mam ogromne pokłady wiary, że potrafimy być tacy, jak dzisiaj — nie tylko w Polsce — ale i każdym zakątku świata. Z rozpędu mówię: dzisiaj, ale to już wczoraj. A wiecie, co się wydarzyło? Kawał solidnego monolitu, który możemy nazwać 5 literami- dobro. Kwota deklarowana 30. Finału WOŚP to 136 282 325 złotych" - Jerzy Owsiak pochwalił się tym na Facebooku.

WOŚP 2022. Ewa Owsiak otworzyła finał. Wzruszające słowa

Młodsza córka Jerzego Owsiaka oficjalnie otworzyła 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ewa Owsiak przemówiła ze sceny i powiedziała, jak wiele dla niej znaczy to, że może być w tym miejscu z innymi wolontariuszami i całą społecznością WOŚP.

"Jestem ogromnie wzruszona i szczęśliwa, że mogę tu dzisiaj być. Głos mi się łamie, w naszej rodzinie gadane ma jedna osoba [...]. To serduszko, które mam na koszulce, bije w każdym z nas od 30 lat. W każdym wolontariuszu, w każdym darczyńcy, w każdym małym pacjencie, który na co dzień w szpitalu zmaga się z chorobą. Dlatego pamiętajmy o tym, że nie wymyślili tej akcji spece, nie wymyślił tego żaden algorytm, tylko wymyśliliśmy to my" - powiedziała córka Jerzego Owsiaka.

Jerzy Owsiak przyznał, że wzruszała go przemowa córki podczas finału WOŚP. Skomentował to rozmowie z dziennikarką TVN 24. "Ewa jest tym dzieckiem, która wraz z Orkiestrą rosła [...]. To ona patrzy na świat swoimi oczami i chciałbym, żeby młodzi ludzie właśnie w ten sposób odbierali coś, co jest dobre, łapali to" - stwierdził.

Anna Świątczak zniknęła z show-biznesu. "Po prostu tego nie dźwignęłam"
Anna Świątczak po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim na jakiś czas zniknęła z show-biznesu. Teraz powiedziała, co było powodem.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Jerzy Owsiak. Żona i dzieci

Jerzy Owsiak zawsze mógł liczyć na wsparcie rodziny. Działacz społeczny od ponad 40 lat ma u swojego boku żonę, która pełni ważną funkcję w WOŚP. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jest członkinią zarządu Fundacji WOŚP. Choć może wydawać się postacią drugoplanową, bez jej udziału nie byłoby całego przedsięwzięcia. Lidia Niedżwiedzka-Owsiak dba o sprawne zarządzanie fundacją. Pełni również funkcję dyrektora medycznego. Jurek Owsiak nazywa żonę "Dzidzią", o jej empatii wspominał w "Vivie".

"Dzidzia przejmuje się wieloma ludźmi i ich sprawami, co u nich w pracy, jak dzieci, co w szkole. I to też jest temat naszych rozmów. Ostatnio napisał do mnie znajomy: 'Mijałem cię na Krakowskim, szliśmy z żoną, chcieliśmy się z wami przywitać, ale tak byliście zagadani, że nie mogliśmy wam przeszkadzać" - wspominał Jerzy Owsiak.

Małżeństwo ma jeszcze jedną córkę — Aleksandrę. Dzięki starszej córce, Jerzy i Lidia są również dziadkami.

Zobacz także:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości