Zmarł słynny raper Coolio. Jego przebój zna cały świat

Raper Coolio znany z piosenki "Gangsta's Paradise" nie żyje
Raper Coolio znany z piosenki "Gangsta's Paradise" nie żyje
Źródło: Getty Images
Nie żyje raper Coolio, autor hitu "Gangsta's Paradise" z filmu "Młodzi gniewni". Artystę pożegnała Michelle Pfeiffer, która zagrała w tej produkcji. Muzyk zmarł w Los Angeles, miał 59 lat.

Coolio, czyli Artis Leon Ivey Jr. to słynny raper, którego utwór "Gangsta's Paradise" znają niemal wszyscy. Zmarł niespodziewanie w wieku 59 lat. Michelle Pfeiffer, żegnając muzyka, napisała, że jest to "życie przerwane zdecydowanie zbyt wcześnie".

Raper Coolio znany z piosenki "Gangsta's Paradise" nie żyje - przyczyna śmierci

O śmierci Coolio poinformował jako pierwszy portal TMZ. Muzyk miał stracić przytomność w środę 28 września w domu swojego przyjaciela w Los Angeles. Jego menadżer w rozmowie z dziennikarzami jako przyczynę śmierci podał zatrzymanie akcji serca.

Policja Los Angeles znalazła Coolio martwego około godziny 17. Według zeznań znajomego, którego odwiedzał, w pewnym momencie udał się do łazienki i długo nie wracał. Przyjaciel zaniepokoił się i ponieważ raper nie odpowiadał, wyważył drzwi do łazienki. Na podłodze zastał nieprzytomnego kolegę. Wezwał pogotowie, jednak lekarze nie zdołali już pomóc muzykowi.

Policja wszczęła śledztwo na miejscu zdarzenia. Wstępnie ustaliła, że brak oznak wskazujących na udział osób trzecich w śmierci rapera czy obecności narkotyków w domu. Stacja ABC27 zaznacza jednak, że cała posesja i okolica są jeszcze przeszukiwane przez techników. W ustaleniu ostatecznej przyczyny zgonu ma pomóc sekcja zwłok gwiazdora.

czt_25
"Różyczka 2". Magdalena Boczarska o podwójnej roli w filmie
Źródło: "Co Za Tydzień"

Michelle Pfeiffer żegna zmarłego Coolio

Coolio znany był na całym świecie dzięki wielkiemu hitowi "Gangsta's Paradise". Raper nagrał utwór do filmu "Młodzi gniewni", w którym główną rolę zagrała Michelle Pfeiffer. Aktorka pożegnała zmarłego, udostępniając w mediach społecznościowych jego największy przebój. Jak napisała na Instagramie, 30 lat później wciąż ma ciarki, kiedy słucha tego utworu.

"Serce pęka na wieść o śmierci utalentowanego artysty, jakim był Coolio. Życie przerwane zdecydowanie zbyt wcześnie. Jak wszyscy wiecie, miałam to szczęście, że mogłam pracować z nim przy 'Młodych gniewnych' w 1995 roku. Za swoją wspaniałą piosenkę na soundtracku wygrał nagrodę Grammy, co moim zdaniem było powodem, dla którego film odniósł tak wielki sukces [...] Przesyłam miłość i światło jego rodzinie. Spoczywaj w sile, artysto" – zakończyła swoją wiadomość.

Raper Coolio - kim był?

Coolio to pseudonim Artisa Leona Iveya Jr. Amerykański raper, kompozytor i aktor urodził się 1 sierpnia 1963 w Los Angeles. Jego kariera zaczęła się w stacji radiowej KDAY. Jego debiutancka płyta ukazała się w 1994 roku. Pochodzący z niej utwór "Fantastic Voyage" był nominowany do dwóch nagród: MTV Video Music '94 za najlepszy rapowy teledysk i Grammy Award '95 za najlepszy utwór solowy. Rok później we współpracy z L.V nagrał utwór "Gangsta’s Paradise" dzięki któremu uzyskał popularność. Piosenka ta została umieszczona na ścieżce dźwiękowej do filmu "Młodzi gniewni". Utwór ten jest coverem piosenki Stevie Wondera "Pastime Paradise".

Raper dał w 1996 roku koncert w Polsce na lodowisku Torsan w Sanoku. Ostatnią płytę wydał w 2009 roku. Coolio zajmował się też aktorstwem. Zagrał m.in. w komedii "Phat Beach". Wystąpił gościnnie w serialu "V.I.P". W 2014 wziął udział w koreańskim show pt.: "American Hustle Life", gdzie wcielił się w nauczyciela młodych, koreańskich raperów z popularnej k-popowej grupy BTS.

Raper Coolio - tak wyglądał obecnie
Raper Coolio - tak wyglądał obecnie
Źródło: Getty Images

Coolio od 1996 r. był w związku małżeńskim. Jego żoną została Josefa Salinas, z którą ma troje dzieci: córkę Zhaneand i dwóch synów – Milana i Dariusa. Podobno przed ślubem został ojcem siedmiokrotnie.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości