Zofia Zborowska pokazała zdjęcie swojego czerniaka. "Błagam Was, chrońcie się i badajcie pieprzyki"

Zofia Zborowska miała czerniaka. Prosi fanów, aby się badali
Zofia Zborowska miała czerniaka. Prosi fanów, aby się badali
Źródło: X-NEWS
Zofia Zborowska ze swoją mamą Marią Winiarską wzięły udział w projekcie, który ma na celu uświadamianie ludziom, jak ważna jest profilaktyka w leczeniu nowotworów. Aktorka podzieliła się swoją historią. Gdy była w ciąży wykryto u niej czerniaka, czyli nowotwór złośliwy. Na szczęście szybko interweniowała i czerniak został wycięty z jej skóry. Aktorka pokazała na zdjęciu, jak wyglądał ten "intruz".

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że czerniaka można pomylić ze zwykłym pieprzykiem. Zofia Zborowska udostępniła zdjęcie, na którym można mu się dokładnie przyjrzeć. Fani aktorki są w szoku, że niegroźnie wyglądająca zmiana skórna może prowadzić do poważnej choroby.

Zosia Zborowska wykryła u siebie czerniaka, gdy była w ciąży

Zosia Zborowska odpisała na komentarz internauty na Instagramie, który pytał aktorkę o to, dlaczego zdecydowała się pójść do lekarza i zbadać zmianę na skórze. Córka Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego odpisała, że była to kwestia intuicji, bo nie zwróciła uwagi akurat na tego jednego pieprzyka. Aktorka miała szczęście, że poszła do lekarza.

"1,5 roku temu, będąc w drugim trymestrze ciąży, dowiedziałam się, że mam czerniaka… na szczęście został on wykryty w bardzo wczesnym stadium. Mam cholerne szczęście. Teraz badam się regularnie co pół roku albo i częściej, a na słońce wychodzę tylko z wysokim filtrem. Jak widzę zjarane twarze, 'noski' i inne części ciała i jak ludzie się tym chwalą np. tutaj na insta, to mnie krew zalewa. Sama byłam dokładnie w tym samym miejscu jeszcze kilka lat temu" - zwierzyła się na Instagramie.

AGNIESZKAGOGGLEBOX_WYPADEK
Agnieszka z "Gogglebox. Przed telewizorem" o wypadku i kompleksach. Myślała, że nie będzie chodzić
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Zofia Zborowska zachęca fanów do badania znamion. Jak wyglądał jej czerniak?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Na kolejnym zdjęciu dołączonym do instagramowego wpisu, aktorka pokazuje, jak wyglądał jej czerniak. Zofia Zborowska prosi fanów o stosowanie na ciało kosmetyków z wysokim filtrem oraz badanie znamion.

"Wejdźcie teraz na drugie zdjęcie. To był mój czerniak na piszczelu. Szczerze? W życiu nie powiedziałabym, że to coś podejrzanego. Malutki, lekko bardziej ciemny pieprzyk niż te obok niego. Miał może niecałe pół cm. Błagam Was, chrońcie się i regularnie badajcie pieprzyki i inne znamiona. Tylko w ten sposób możecie uchronić się przed rakiem skory, który uwierzcie mi, nie jest rzadkim zjawiskiem" - apeluje do fanów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: X-NEWS

podziel się:

Pozostałe wiadomości