Żona Kevina Costnera wystąpiła o rozwód po 19 latach małżeństwa. Pojawiło się oświadczenie aktora

Kevin Costner rozwodzi się po 18 latach małżeństwa
Kevin Costner rozwodzi się po 18 latach małżeństwa
Źródło: Getty Images
Kevin Costner przez niemal dwie dekady był związany z projektantką mody Christine Baumgartner, która była jego drugą żoną. Para doczekała się trojga dzieci. Niestety zagraniczne media doniosły o ich rychłym rozstaniu. Według informacji portali to żona Kevina Costnera miała złożyć pozew o rozwód.

Kevin Costner doczekał się gromadki pociech z trzech związków. Z pierwszą żoną Cindy Silvą był od 5 marca 1978 do 12 grudnia 1994. Ma z nią dwie córki: Annie i Lily. Syna Liama Rooneya ma z nieformalnego związku z Bridget Rooney. Natomiast dwóch synów: Caydena Wyatta i Hayesa Logana oraz córkę Grace ma z ostatniego małżeństwa, które właśnie przechodzi do historii.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Aleksandra Adamska zdradza kulisy serialu "Pati"
Tajemnice Produkcji #11. Charakteryzacja Oli Adamskiej w serialu "Pati". Kulisy
Aleksandra Adamska pokazała, jak wygląda jej charakteryzacja i robienie tatuaży na planie serialu "Pati". Kulisy, ciekawostki i tajemnice nowego serialu TVN.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kevin Costner i Christine Baumgartner rozstali się

Christine Baumgartner i Kevin Costner zaczęli spotykać się w 1999 roku. Pobrali się w 2004 roku w Aspen. Portal TMZ informuje, że ich związek się rozpadł. 49-letnia modelka i projektantka torebek Christine Baumgartner złożyła pozew rozwodowy. Według doniesień portalu kobieta powołała się na "różnice nie do pogodzenia". Żona aktora będzie starać się w sądzie o wspólną opiekę nad trójką nastoletnich pociech. Kevin Costner miał wyrazić już na to zgodę. Małżonkowie nie będą się sądzić o majątek, bo przed ślubem podpisali intercyzę.

Rozwód hollywoodzkiej pary potwierdził przedstawiciel aktora w oświadczeniu dla prasy.

"Z wielkim smutkiem zaszły okoliczności, na które nie miał wpływu, a które spowodowały, że pan Costner musiał uczestniczyć w postępowaniu o rozwiązanie małżeństwa. Prosimy, aby prywatność jego, Christine i ich dzieci była uszanowana w tym trudnym czasie" - podano w oświadczeniu.

Pomimo sporej różnicy wieku, która wynosi 20 lat, para świetnie się ze sobą dogadywała. Różniła ich tylko kwestia posiadania dzieci. Christine Baumgartner chciała je mieć, ale Kevin Costner, który poznając ukochaną miał 40 lat, nie chciał już więcej potomstwa.

"Strach powstrzymywał mnie przed poślubieniem Christine. Ona chciała mieć dziecko, ale bałem się, że mogę już nie sprostać roli ojca" - powiedział dla Closer Weekly w czerwcu 2018 roku. Jednak aktor przemyślał sprawę i uświadomił sobie, że spotkał kobietę, której nie chciałby stracić.

Kevin Costner z żoną i dziećmi
Kevin Costner z żoną i dziećmi w 2015 roku
Kevin Costner z żoną i dziećmi
Źródło: Getty Images

Kevin Costner dojrzał do bycia ojcem

Kevin Costner mimo wcześniejszych obaw, odnalazł się w dojrzałym ojcostwie. W 2015 roku, odbierając nagrodę za całokształt twórczość na gali Critics' Choice Movie Awards, podziękował właśnie swoim dzieciom.

"Przez te wszystkie lata żegnały mnie na lotniskach, kiedy wyruszałem, żeby nakręcić kolejny film. Pamiętam niekończące się uściski. Moje dzieci zawsze były dla mnie ważniejsze niż filmy. To dzięki nim mogłem robić to, co kocham" - przyznał ze wzruszeniem ze sceny.

W 2019 roku w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" promował film "The Highwaymen", w którym zagrał emerytowanego policjanta, powracającego by pomóc w ujęciu Bonnie i Clyde'a. Dziennikarka zadała mu pytanie, czy nie obawia się, podobnie jak jego bohater, że nie jest już tak sprawny jak kiedyś. Kevin Costner szczerze odpowiedział, że jest tego świadomy, ale się nie martwi. Odniósł się do tego, co chce przekazać swoim dzieciom. Podkreślił, że sensem jego życia są właśnie one.

"Oczywiście chciałbym żyć wiecznie, abym mógł być obecny w każdym momencie życia swoich dzieci. Wiedząc, że to niemożliwe, staram się przekazywać im wszystko, co wiem. Chciałbym po śmierci żyć w ich świadomości jako przewodnik i doradca. Czuję, że mimo kariery udało mi się im pokazać, iż są dla mnie najważniejsze. Kariera to moja praca, ale dzieci to sens. Codziennie staram się robić wszystko, co mogę, aby być obecnym w ich życiu. Staram się dbać o siebie i ciągle wierzę, że mógłbym zagrać 40-latka" - wyznał w wywiadzie.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości