Janusz Chabior adoptował psa z Ukrainy. Henia przejechał rosyjski czołg

Janusz Chabior adoptował psa z Ukrainy
Janusz Chabior adoptował psa z Ukrainy
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Janusz Chabior i jego żona Agata Wątróbska adoptowali psa z ogarniętej wojną Ukrainy. Nowy pupil pary w przeszłości doświadczył wielu krzywd: był bezdomny i cudem udało mu się ujść z życiem. Uciekał bowiem przed rosyjskim czołgiem, który zmiażdżył mu tylne łapy.

Janusz Chabior i Agata Wątróbska kilka miesięcy temu pożegnali ukochanego psa. Stratę przyjaciela szczególnie przeżył aktor, ponieważ jego pupil był przy nim od wielu długich lat. Małżeństwo długo nie decydowało się na przygarnięcie nowego zwierzęcia aż do teraz, gdy pod ich dach trafił pies z ogarniętej wojną Ukrainy.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Janusz Chabior i jego żona adoptowali psa z Ukrainy

W Ukrainie wciąż trwa wojna i cierpią przez nią nie tylko ludzie. Codziennie przez naszą granicę przechodzą kolejni uchodźcy razem ze swoimi zwierzętami, jednak nie wszystkie pupile mają okazję wydostać się z kraju. W jego granicach często pozostają bezdomne lub porzucone psy i koty, o które nie ma kto się zatroszczyć. Wówczas cała nadzieja na ich uratowanie pozostaje w rękach różnych fundacji.

Jednym z takich zwierząt był Henio. Piesek, który od pewnego czasu mieszka pod dachem Janusza Chabiora i Agaty Wątróbskiej. Para zdecydowała się na wyjątkową adopcję pupila z Ukrainy, który ma za sobą traumatyczną historię. Henio bowiem cudem uszedł z życiem i gdy uciekał przed rosyjskim czołgiem, ten zmiażdżył mu tylne łapki. Teraz jednak może liczyć na dobrą opiekę i dużo miłości.

"Nasza nowa rodzina. Batman nasz przemyski trójnóg berneński mawiał – nie martwcie się, że mnie zabraknie. Życie nie znosi pustki" - napisał Janusz Chabior na Instagramie, nawiązując przy tym do swojego poprzedniego psa.

Aktor stwierdził, że to właśnie jego zmarły pupil Batman zesłał mu ukraińskiego Henia.

"Skurczybyk kochany zadziałał w kosmosie i podesłał nam Henia. Henia, który też jest przejechany przez życie. Henia, któremu ruska inwazja w Ukrainie zmiażdżyła gąsienicami tanka tylne łapy. Batman zadziałał astralnie. W tym samym miejscu" - dodał.

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Janusz Chabior pożegnał ukochanego psa dokładnie w swoje urodziny

Janusz Chabior 17 lutego świętował 59. urodziny. Do aktora spłynęła cała masa życzeń z tej okazji, jednak on sam nie był w nastroju do świętowania. Wszystko dlatego, że dokładnie w ten sam dzień odszedł jego ukochany pies Batman.

"Przepraszam, że nie odpisywałem, ale wczoraj odszedł od nas Batman. Jest nam z Agatką tak smutno" – pisał Janusz Chabior dzień po swoich urodzinach na swoim koncie na Instagramie.

Pupil, który miał tylko trzy łapki, żył 22 lata i z Januszem Chabiorem był od długiego czasu. Artysta spotkał go na planie filmu "Kilka prostych słów", gdzie wcielał się w postać samotnego mężczyzny, któremu towarzyszy jedynie pies. Tym psem był właśnie Batman, którego Janusz Chabior adoptował po skończeniu zdjęć do produkcji.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości