Kate Middleton i książę William wybuczeni przez kibiców. Chodzi o skandal rasistowski

Meghan Markle i Książę William
Meghan Markle i Książę William skrytykowani. Zarzucono im rasizm
Źródło: Getty Images Europe
Kate Middleton i książę William doświadczyli wrogiego przyjęcia przez kibiców na meczu Miami Heat z TD Garden w Bostonie. Tuż po tym, jak para zasiadła na trybunach, grupa zebranych fanów koszykówki zaczęła krzyczeć i buczeć. W ten sposób nawiązali do niedawnej afery związanej z zachowaniem rasistowskim w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Książę William wraz z małżonką niemal od ślubu systematycznie pokazują się publicznie, rozmawiają z poddanymi i fanami, oraz sumiennie wykonują swoje służbowe obowiązki. Niestety co jakiś czas, muszą z podniesioną głową poradzić sobie z przeciwnościami losu, nieprzychylnymi opiniami zaskakującym zachowaniem rodziny. Podczas wyjazdu do USA zostali skrytykowani za to, jak zachowała się ich ciotka. 

Brytyjska rodzina królewska oskarżona o rasizm

Skandal, za który zostali skrytykowani w Bostonie William i Kate dotyczy matki chrzestnej księcia. Lady Susan Hussey podczas spotkania z założycielką organizacji charytatywnej wspierającej ofiary przemocy domowej miała kilkakrotnie wypowiedzieć w jej kierunku rasistowskie komentarze. Spotkanie w Pałacu Buckingham odbiło się w mediach szerokim echem. 

"Mam mieszane uczucia po wizycie w Pałacu Buckingham. Dziesięć minut po tym, jak przybyciu na miejsce, członkini personelu królewskiego, lady SH, podeszła do mnie i odsunęła mi włosami, by zobaczyć plakietkę" - napisała na Twitterze Ngozi Fulani, relacjonując rozmowę z damą dworu.

Następnie Susan Hussey zapytała kobietę, z jakiej części Afryki pochodzi. Założycielka organizacji zapewniała, że jest Brytyjką i urodziła się właśnie na terenie królestwa. Dama dworu nie wierzyła jednak w te słowa i drążyła temat dalej.

Rzecznik rodziny królewskiej niemal natychmiast wystosował oficjalne oświadczenie i stanowisko księcia Williama i księżnej Kate w tej sprawie. Wyjaśnił, że incydent jest traktowany poważnie, a właściwe organy są zmuszone do przeprowadzenia dochodzenia w tej sprawie. Susan Hussey złożyła też rezygnację ze swojego stanowiska.

"Rasizm nie ma miejsca w naszym społeczeństwie. Te komentarze były nie do przyjęcia" - zaznaczył.

Kate Middleton i książę William "wybuczeni" na meczu w USA 

Afera w brytyjskiej rodzinie królewskiej wybuchła tuż przed wyjazdem księcia Williama i Kate Middleton do Stanów Zjednoczonych na galę The Earthshot Prize, której głównym celem jest propagowanie walki z globalnym ociepleniem. 

Małżonkowie zdecydowali się także na uczestnictwo w meczu Miami Heat z TD Garden w Bostonie. To właśnie wtedy, wraz z pojawieniem się na trybunach usłyszeli "buczenie" i niemiłe okrzyki nawiązujące do niedawnego skandalu. Incydent trwał krótko, a książę William i księżna Kate do tej pory nie zareagowali na gest. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości